Danas sam vezivao...

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
10
Inspiraciju sam dobio od Storm Winter imitacije Davida Busha...vec podosta pastrmki sam ulovio njom a zimus skoro istom takvom od 20cm pastrmčice od 40-50cm. Ova od 7cm mora da bude za rane martovske vode vrlo zanimljiva.

Materijal:
Plastična tubica, otežanje tungsten koničasta glavica i olovna žica 0.35, crni i ljubičasti marabu i crni osnovni konac.

index.php
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
10
Kad sam bio klinac mapeti su bili pod "my favorites" pa nije ni cudo da lovim ovakvim " muvama "  :hammer:
 

MAFKE

Senior member
Učlanjen(a)
23.12.2012.
Poruke
363
Broj reagovanja
2
Lokacija
jagodina
Koliko sam mogao jednom rukom,uz malu pomoc  prsta leve uvijene ruke. Polomio sam levo rame,pa da smirim zivce uz stegu  :doh:

Sad booliiiiiiiiiiiiiiii rame :hammerhead: Odvojice ovi cupavci na #10-ki nekog glavonju,garant,samo da ugreje jedno 2 nedelje  :yeswink:

Tada sledi musicarenje jednom rukom  ;) :D

Telo debeli foam uvijen sa 3 segmenta pauna socno,noge-obucarski konac,preklop-policelon 2mm,vitraz boja i bezbojni lak  :drool:

 

Prilozi

  • IMG_8995.jpg
    IMG_8995.jpg
    463,3 KB · Pregleda: 180

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
10
hehe vidi buba ko da su rađene jednom ipo rukom  :hammer:  ;)

svaka čast!!! :tbumb:

 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
10
e lud li se đedooo  :doh: bolje ti je da odmaraš i što pre se oporaviš  ;)
 

MM

Hero member
Učlanjen(a)
14.02.2009.
Poruke
1.403
Broj reagovanja
1.016
Par muva za imitiranje sve tri faze Baetis-a. Trebalo bi da se ovi insekti uskoro malo masovnije razmrdaju na Gradcu...
 

Prilozi

  • nimfa.JPG
    nimfa.JPG
    103,3 KB · Pregleda: 217
  • subimago.JPG
    subimago.JPG
    97,4 KB · Pregleda: 219
  • imago.JPG
    imago.JPG
    146,9 KB · Pregleda: 191

MAFKE

Senior member
Učlanjen(a)
23.12.2012.
Poruke
363
Broj reagovanja
2
Lokacija
jagodina
Jos 2 nedelje  :blush: Odvratan osecaj je biti umotan,kao da sam  u ludackoj kosulji :doh:

Malo mi fali da dohvatim makaze i ''oslobodim''se  :lud:  :-\ 
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
10
malo sam "požiletirao" neke stare muve koje mi se ne dopadaju više i reko još kojega da dodam u kolekciju. Veoma jednostavna a lovna imitacija BLOODWORM-a. Godinama več lovim time ciprinide, grgeče a zadnjih sezona najčešće pastrmku. To je nastalo davno još na mojoj staroj stezi u žurbi. Namotao sam sam olovo na golu udicu i prelakirao nekim jeftinim crvenim lakom za nokte...ništa posebno a lovilo je... sada to radim ovako: namotam osnovni konac (crni ili crveni), super lepkom pređem preko konca, namotam olovnu žicu 0,20 na udicu #12 tako da pustim malo razmaka između svakog namotaja da segmenti budu izraženiji, sačekam malo da se super lepak posuši, prelakiram crvenim lakom za nokte.

SIMPLE BUT DEADLY  ;)




 

Prilozi

  • lead bloodworm.jpg
    lead bloodworm.jpg
    119,9 KB · Pregleda: 180
Vrh Dno