Danas sam vezivao...

vrana

Hero member
Učlanjen(a)
19.06.2013.
Poruke
1.543
Broj reagovanja
429
Lokacija
Beograd
Stavim isperke cdc-a u razdvojen konac i redjam od dupeta ka glavi... Ode tu od 5 do 8 pera, zavisi od velicine i kvaliteta
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.370
Broj reagovanja
1.656
Lokacija
Čačak
Odlicno tako sam i mislio... ja pravim petlju. Retko razdvajam.konac
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.237
Broj reagovanja
708
Lokacija
Svrljig
... večeras, samo dve bube... jedna larvasta nimfa i jedan balonaš, Eko mi je bio podstrek sa onim njegovima i mislim da će lepo da love i klena. Larva je na #8 a balonaš na #14.
 

Prilozi

  • kraft larva-nimfa.jpg
    kraft larva-nimfa.jpg
    136,2 KB · Pregleda: 123
  • kraft srna.jpg
    kraft srna.jpg
    135,1 KB · Pregleda: 123

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
28
Lokacija
trstenik
ova ti nimfa izgleda bas ribolovno  :) veoma lepo i jednostavno i mislim da ce biti odlicna za pecanje
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.237
Broj reagovanja
708
Lokacija
Svrljig
Ribolovna (nadam se) i brza za motanje, tzv. minutarka  :D Ne zanosim se više detaljima i komlikovanjem, što jednostavnije i za što kraće vreme.
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.370
Broj reagovanja
1.656
Lokacija
Čačak
Na nesto slicno neotezano sam lepo lovio. Samo zelena nijansa. Namazem je necim da pliva ili bude blizu povrsine i jede je ko sasava
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.237
Broj reagovanja
708
Lokacija
Svrljig
Ne lici ninasta konkretno a lici na svasta pomalo.

Послато са TaraBa користећи Тапаток 2

 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.370
Broj reagovanja
1.656
Lokacija
Čačak
E bas to.... ova moja ni konus nema. Samo sam u petlju ubacio malo vise dabinga i namotao, rascesljao i namazao uljem za muve...
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
10
Strelac je napisao(la):
Ribolovna (nadam se) i brza za motanje, tzv. minutarka  :D Ne zanosim se više detaljima i komlikovanjem, što jednostavnije i za što kraće vreme.

I ti si znaci dogurao do te faze...manje komplikovanja i više riba ;)

Mada, treba proci kroz sve ono pre.  Jer za motanje "minutarki" a da su lovne treba razviti "osečaj" ;)
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.237
Broj reagovanja
708
Lokacija
Svrljig
Svi prolazimo kroz razne faze i neminovno je da se vremenom desi i to da čovek uleti u fazu kada mu je bitno da muva ima buboliki oblik i siluetu i boju i da to bude sasvim dovoljno.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
10
Tako nekako! Ko zna kakve nas još faze čekaju. Ja sam tu negde slično. Važno mi da se brzo i jednostavno uradi i da pokriva što veči deo sezone i potreba u noj....pojednostavljenje do maximuma. Ok, namotam i nesto novo cisto onako iz radoznalosti ali kada radim za ribolov onda stancanje ovih  brzih "radnih".  Baš sam jučer čitao neke UK tekstove i učini mi se jedna muva (Claret Bumble) kao dobra za probati na jednoj vodi ovde kod mene. Malo sam čito o njoj kako, šta i kada. Pošto sam od potrebnog materijala imao baš sve uradih je po originalnom receptu pa da vidimo.
 

Baki-Pa

Hero member
Učlanjen(a)
12.09.2013.
Poruke
3.689
Broj reagovanja
1
Lokacija
Pančevo
Bem ti ovo vezivanje isperaka  :doh:

 

Prilozi

  • RSCN2487.JPG
    RSCN2487.JPG
    202,7 KB · Pregleda: 124
Vrh Dno