Danas sam vezivao...

TMc

Hero member
Učlanjen(a)
01.09.2017.
Poruke
1.716
Broj reagovanja
1.018
Lokacija
Svilajnac
Ove su sa dužim vratom 2x ali opet je #16 bila mala mada kada sam je malo bolje zagledao pa na netu potražio veličinu male žute kamenjarke koja je najviše 14mm to se savršeno uklapa. Napravio sam sinoć i u drugim dezenima ali sve na veličini #12 jer mi kao atraktor veća definitivno više ima smisla.
 

easyrider_

Full member
Učlanjen(a)
25.07.2007.
Poruke
698
Broj reagovanja
328
Lokacija
Banja Luka
Nije da nema smisla, jer od polovine jula ponekad i na manjim vodama hoce da bude izbirljiva, pa onda manje dobro dodju. I ja sam ih do sad pravio samo na 8 i 10 ali od prosle sezone sam shvatio da i male imaju smisla.
 

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.090
Broj reagovanja
893
Na poroku sve rutavo i da plovi igra ako te riba nevidi
 

easyrider_

Full member
Učlanjen(a)
25.07.2007.
Poruke
698
Broj reagovanja
328
Lokacija
Banja Luka
Na poroku sve rutavo i da plovi igra ako te riba nevidi
Tako sam i ja mislio do prosle sezone a onda sam dozivio par puta takvu izbirljivost da nisam vjerovao. Riba kupi sa povrsine a 10 mojih izmjenjenih nije htjela. A sa svim tim muvama sam lovio juni i juli.Pisao sam o tome prosle sezone u temi pastrmka 2020.
Kao sto drug Silvio rece jedne prilike: " pravilo je da pravila nema, i u tom i jeste car".
Zato volim "moj" potok jer koliko god za neke bilo lagano i idiotsko musicarenje, svake godine me nauci necem novom, ubije mi neko uvrijezeno uvjerenje.
 

TMc

Hero member
Učlanjen(a)
01.09.2017.
Poruke
1.716
Broj reagovanja
1.018
Lokacija
Svilajnac
Slažem se da je obazriv prilaz mestu više od pola posla završeno. Neću zaboraviti kada sam iz granja ili bolje reći iz žbunja ribi nevidljiv bacao elk hair caddisa u vir na viđeno, kako je pao na vodu dve pastrmke su se iz dubine jurile koja će prva da ga pojede. Uh, fantazija.
 

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.090
Broj reagovanja
893
Ha ha ha za to kad je izbirljiva samo 3 muhe su dovoljne maslinaste na 14 ili 16 žuta 16 i 18 i mrav 16 i 18
 
  • Like
Reagovanja: TMc

TMc

Hero member
Učlanjen(a)
01.09.2017.
Poruke
1.716
Broj reagovanja
1.018
Lokacija
Svilajnac
Ne volim negativno da komentarišem međutim to je jedini ispravni način da što brže napreduješ. Smanji rep na nimfama ovo je baš previše, šenil worm odličan.
 
Vrh Dno