Danas sam vezivao...

easyrider_

Full member
Učlanjen(a)
25.07.2007.
Poruke
696
Broj reagovanja
328
Lokacija
Banja Luka
I ja sam prije tako mislio... ali ima ih sa bas dugim repom.
 

Prilozi

  • March Brown nymph.jpg
    March Brown nymph.jpg
    61,8 KB · Pregleda: 7

TMc

Hero member
Učlanjen(a)
01.09.2017.
Poruke
1.716
Broj reagovanja
1.018
Lokacija
Svilajnac
Fly Tying Proportions.jpg
Ova je neki izrod :ROFLMAO:
Salim se sigurno ima izuzetaka ali verujem da je to neznatna manjina.
Ja bih se radije drzao preporucenih proporcija jer se u tom slucaju gadja najvise mogucih slucajeva. Rep najvise treba da ide za duzinu tela a uglavnom se preporucuje da to bude 2/3 tela tj za duzinu abdomena pa cak neko preporucuje i 1/3 ali kao minimum. Na slici gore su tipovi nimfi i sa slike se vidi da te preporucene mere nisu slucajne.
 

easyrider_

Full member
Učlanjen(a)
25.07.2007.
Poruke
696
Broj reagovanja
328
Lokacija
Banja Luka
Sve stoji
Pogledajte prilog 80626
Ova je neki izrod :ROFLMAO:
Salim se sigurno ima izuzetaka ali verujem da je to neznatna manjina.
Ja bih se radije drzao preporucenih proporcija jer se u tom slucaju gadja najvise mogucih slucajeva. Rep najvise treba da ide za duzinu tela a uglavnom se preporucuje da to bude 2/3 tela tj za duzinu abdomena pa cak neko preporucuje i 1/3 ali kao minimum. Na slici gore su tipovi nimfi i sa slike se vidi da te preporucene mere nisu slucajne.
Sve stoji.
U pravu si.
Samo da ispricam jednu epizodu od prije nekih 5-6 godina... Navezem zecije uvo sa dugim i debelim repom. Kad sam zavrsio, skontam da mi je nikako ispala i da nisam zadovoljan... Al ne rasparam je odmah, nego " ajd da probam". Sledeceg aprila dam joj priliku u vodi i ta mi taj dan donese 5-6 riba od toga finu potocaru od nekih kilo i po... Tada sam lovio jos na veliki indikator, ala skobaljanje na Drini.
Taj dan uz mene na istom mjestu lovili neki Nijemci, mnogo bolji i opremljeniji ribari od mene. Pomogli mi sa tom vecom ribom jer nisam imao meredov taj dan. I oni su solidno lovili al kad sam im se pozalio da slabo radi na suvu, oni mi vele "sta hoces, super si prosao danas". Oni su na sistem od tri nimfe lovili kalifu na vidjeno, 5 m od obale... Bacali joj 20 minuta i nista. Kad su otisli, spustim se dole na to mjesto i dignem je na 3-4. zabacaj ( imala je osteceno jedno oko).
A sve na tu neuglednu nimfu dugog i debelog repa.
Opet velim da si upravu sa proporcijama, al izuzetci nekad umiju da iznenade.
Sad ne znam zasto sam vam ovo ispricao... 😜
 

TMc

Hero member
Učlanjen(a)
01.09.2017.
Poruke
1.716
Broj reagovanja
1.018
Lokacija
Svilajnac
Stoji i to dešava se sigurno, na kraju krajeva atraktori ne liče ninašta određeno pa ipak love. Još jedan primer izuzetka je nimfa koju su taj dan izdavile 20 pastrmki i ona više ne liči na insekta samo konci od nje i po neko perce i ona takva i dalje lovi i kao takva nema veze ni sa proporcijom niti izgledom a opet lovi li lovi.
 

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.090
Broj reagovanja
893
da jeste tej dan al probaj je za mjesec dana da li će da lovi
 

TMc

Hero member
Učlanjen(a)
01.09.2017.
Poruke
1.716
Broj reagovanja
1.018
Lokacija
Svilajnac
Mislim da ova rasčupana tad kada si na vodi lovi i više nikada. Verovatno ima nešto sto mi ribolovci neznamo. Možda neki miris možda riba oseća da se oseća na drugu ribu... nagađam ali nešto ima.
 

easyrider_

Full member
Učlanjen(a)
25.07.2007.
Poruke
696
Broj reagovanja
328
Lokacija
Banja Luka
da jeste tej dan al probaj je za mjesec dana da li će da lovi
Tako gledano mozes reci za svaku... Nekad ni "najljepsi" fazan ni zec ne love a dignuces mozda jednu dvije na neku "neonku" ili slicnu egzoticnu, a nekad je obratno.
Za ovu pricu koju sam ja dozivio, voda je bila bistra i mala ( ovdje su u martu aprilu jos fine vode u dolini, a onda citavo ljeto mutne zbog topljenja sa glecerskih vrhova). Hocu reci voda nije bila mutna pa da uzima bilo sta bez da vidi.
Ne zelim da uvrijedim velike majstore, ali mislim da mi o ponasanju i prehrani riba znamo koliko i nutricionisti o radu zeludca, enzima, crijeva... Sve se to kao nesto zna a stalno nicu oprecne teorije, sto samo govori da se pojma nema...
Ko u nasem sportu zanemaruje faktor srece ili slucajnosti ( pravo mjesto, pravi trenutak), mislim da precjenjuje sebe
 

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.090
Broj reagovanja
893
Moja ponta je bila nešto drugačija...tvoja nimfa je imala ključne okidače na sebi za taj dan i njen izgled nije bio preudan zašto je riba tad uzimala:
1. riba je bila u modu hranjenja
2. tvoja nimfa je imala ključne okidače za taj dan a tu su bili vrlo vjerojatno: težina, boja, veličina
Smatram da ljepota nimfe u našem oko ništa ne znači što se ribe i lovnosti tiče...
 

TMc

Hero member
Učlanjen(a)
01.09.2017.
Poruke
1.716
Broj reagovanja
1.018
Lokacija
Svilajnac
Ovo se iz šake baca štap je višak u sistemu :ROFLMAO:
Interesantno i lepo izgledaju, od čega je rep na ovima sto nisu od fazana?
 
Vrh Dno