Danas sam vezivao...

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.115
Broj reagovanja
1.164
Lokacija
Čačak
Mrave sam nekad mrzeo... Ponajvise jer su mi bili teski za vezati. Konac koji sam imao je redovno spadao sa konusa koji pravim... Pa onda lakranja.... Dan danas retko pravim mrave od konca.... Skoro uvek dabinzi.... Kapok je zanimljiv.... Znas li odakle dolazi dabing?
 

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.089
Broj reagovanja
893
Od rogoza se pravi mislim donjeo mi frend iz norveske nekoliko boja...
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.115
Broj reagovanja
1.164
Lokacija
Čačak
Od rogoza se pravi mislim donjeo mi frend iz norveske nekoliko boja...
Kapok je drvo. Ja sam ga prvi put registrovao pocetkom leta ovde. Ima ga kao zelenilo po ulicama. Razmnozava se tako sto ta kao maca oblika lopte leti i nosi seme u sebi... Poneo sam kuci da probam kakav je... Mada moguce i od rogozi da se pravi. Al Kapok je ime drveta
 

ivke037

Hero member
Učlanjen(a)
11.06.2009.
Poruke
1.149
Broj reagovanja
129
Lokacija
Kruševac
Kapok raste u Anerici ( Severnoj, Južnoj i Centralnoj). A nešto manji postoji u južnoj i jugo istočnoj Aziji
 

strashni

Hero member
Učlanjen(a)
07.06.2008.
Poruke
1.870
Broj reagovanja
182
Lokacija
Kragujevac
Da se vratimo na ovu muvu...
Sta je sustina musice, prva, jedina i osnovna namena je da lovi ribu, sve ostalo je nepotrebno. Treba naglasiti da musice vezaca izgledaju mnogo bolje jer im je osnovna namena da se prodaju a tu je vaznije da se dopadnu u kutiji nego u/na vodi i oni imaju hiljade musica u zglobu svakodnevno. Slazem se da je mogla da bude pedatnija ali licno mislim da je covek hteo da ocenimo ideju a ne izvedbu. Ja ni sad nisam neki vezac, doduse dosta bolji nego na pocetku ali sam i sa onim "losim" sa pocetka pecao i hvatao i bio srecan.

Postujem svaciju volju da sa svojim vremenom, materijalom i udicama radi sta zeli i da bira cime ce pecati ali treba biti uzdrzan od preteranih kritika i komentara...
 

TMc

Hero member
Učlanjen(a)
01.09.2017.
Poruke
1.716
Broj reagovanja
1.018
Lokacija
Svilajnac
Drugari te tapšu po ramenu i kažu super je, odlično… iako nije. Nema tu napredka i nisu pravi drugari jer da jesu skrenuli bi ti pažnju šta treba korigovati pa bi svaki sledeći put bilo bolje. Po meni to je jedini način za napredovanje. I nema tu ljutiš. Vezao sam, nije dobro, šta ne valja, srediću, idući put bude bolje, i to je jedini ispravan put. Ja to tako vidim. Loša mušica ne definise osobu to je stvar vežbe i umeća, zanat kao i svaki drugi i zato nema razloga da se bilo ko ljuti na kritike. Pričam iz ličnog iskustva i sto se mene tiče kad god nešto ne štima slobodno kritika jer ću samo tako znati šta da ispravim.
 

strashni

Hero member
Učlanjen(a)
07.06.2008.
Poruke
1.870
Broj reagovanja
182
Lokacija
Kragujevac
Sustina je da ne odlucujemo mi da li musica valja ili ne vec riba, jos se vodi polemika da li riba vidi boje i nijanse ili ne a mi u kutijama imamo sve moguce palete boja pera, dabinga i cega sve ne...

Sta cemo sa situacijom kada svaka riba trazi novu muvu, pecas bacas jedan pokupi, ista muva opet na vodu, ne pipa, nova muva, prva voznja i eto je...i opet tako...sta je tu pobedilo

Ne pricam o ljudima, vec u sustini musice, a cesto smo skloni da odlutamo od nje i zalutamo u filozifiju
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.115
Broj reagovanja
1.164
Lokacija
Čačak
Strasni, konac, vunica na udici ce da ulovi ribu. To se ne spori.... Ali ako neko vezuje, pa doda neke detalje i onda pita za misljenje onda je red i da se da kritika smislena. Bas ovo sto tmc rece... Tako se napreduje. Ja lovim na svega par muva. A vezujem mnogo vise.... Probam ja sve to... Neke love manje neke vise.... Neke fenomenalno.... Uglavnom vezujem jer volim to. U zadnje vreme menjam neke stvari.. Opet radi licnog gušta.
 

easyrider_

Full member
Učlanjen(a)
25.07.2007.
Poruke
693
Broj reagovanja
328
Lokacija
Banja Luka
Ne pricam o ljudima, vec u sustini musice, a cesto smo skloni da odlutamo od nje i zalutamo u filozifiju
Musicarenje je (kao i mnogo toga u nasem brzom, mocnom i napumpanom vremenu) dozivjelo "progres".
Ljudi su pragmaticni ili estete.
Sebe ubrajam u ove prve ali kad sam skoro kupio cekrk klase #2 za 120e (a vec imao jedan slican) shvatio sam da sam zagazio u pederaj. A onda citam ovdje neke dileme o blankovima i sl. pa shvatim, da sam samo blago zagazio.
Volim vidjet lijepu musicu, volim cuti i iskrenu kritiku. Nemam uvijek strpljenja da ostanem 5-10min na jednoj musici a ne volim rutinu nego uvijek pokusavam neke (glupe) inovacije i to dvoje dovodi do nepreciznosti... Ribe su najbolji kriticari i to stoji. Najvecu ribu sam ulovio na musicu koja je dvije god stajala u kutiji jer je bila ruzna, onda sansa i opa...
Kad pogledamo musice nasih oceva i djedova koji su vezali vecinom iz ruke, shvaticemo sta je taj nas "progres".
Svako bira svoj put i svoj nacin i tako treba da bude. Cesto se covjek izgubi i odluta od sustine (to si Strasni u pravu). Ali sve dok je taj srecan sa sobom i ne remeti druge, bujrum...
Ja bih volio da znam da vezem kao npr. Vlado, ali nemam tu posvecenost, preciznost, pedantnost... i nije to stvar samo iskustva neko i volje i karaktera. Zato se tjesim da moje kudrave muve ribe ipak (ponekad) uzmu i srecan sam zbog toga. "Ipak, pozelim neko pismo..."
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.115
Broj reagovanja
1.164
Lokacija
Čačak
Care tvoje muve su lovne. To bez daljnjeg. A za vecinu muva ti ne treba ni 5min da izgledaju top. Mislim na pedantnost... Treba ti da ti udje u ruku.. Rutina. A to se postize ponavljanjem.... Ljudi grese kad krenu da vezuju pa vezuju 1001 muvu umesto par modela koje love. Vremenom se covek izvezba i tad valja da krene u eksperimente.

Naravno... Ovo je teorija... U oraksi svi mi smo radili drugacije 😂😂
Musicarenje je (kao i mnogo toga u nasem brzom, mocnom i napumpanom vremenu) dozivjelo "progres".
Ljudi su pragmaticni ili estete.
Sebe ubrajam u ove prve ali kad sam skoro kupio cekrk klase #2 za 120e (a vec imao jedan slican) shvatio sam da sam zagazio u pederaj. A onda citam ovdje neke dileme o blankovima i sl. pa shvatim, da sam samo blago zagazio.
Volim vidjet lijepu musicu, volim cuti i iskrenu kritiku. Nemam uvijek strpljenja da ostanem 5-10min na jednoj musici a ne volim rutinu nego uvijek pokusavam neke (glupe) inovacije i to dvoje dovodi do nepreciznosti... Ribe su najbolji kriticari i to stoji. Najvecu ribu sam ulovio na musicu koja je dvije god stajala u kutiji jer je bila ruzna, onda sansa i opa...
Kad pogledamo musice nasih oceva i djedova koji su vezali vecinom iz ruke, shvaticemo sta je taj nas "progres".
Svako bira svoj put i svoj nacin i tako treba da bude. Cesto se covjek izgubi i odluta od sustine (to si Strasni u pravu). Ali sve dok je taj srecan sa sobom i ne remeti druge, bujrum...
Ja bih volio da znam da vezem kao npr. Vlado, ali nemam tu posvecenost, preciznost, pedantnost... i nije to stvar samo iskustva neko i volje i karaktera. Zato se tjesim da moje kudrave muve ribe ipak (ponekad) uzmu i srecan sam zbog toga. "Ipak, pozelim neko pismo..."
 

easyrider_

Full member
Učlanjen(a)
25.07.2007.
Poruke
693
Broj reagovanja
328
Lokacija
Banja Luka
Sve si u pravu, zato si ti moj idol.
Musice koje sam vezao cesto (npr. adams ili madamx...) njih vezem bas fino i bez mnogo zajebancija. Jer postujem materijale i jer sam vec skuzio greske i ispravio ih. Ali kao sto rekoh: cesto brljam i sa metodama i sa materijalima, jer bi da letim a nisam jos savladao trcanje. Ali sam ponekad i tvrdoglavo glup: bambulu uvijek vezem predugog tijela tj guzice, ali uvijek. Nepopravljiv...
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.115
Broj reagovanja
1.164
Lokacija
Čačak
Nemoj idol
Daleko sam od toga. Al svakako hvala za pohvale 🍻🍻 bitno je da uzivamo pa vezivali realizam ili ko zna sta sve ne
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.115
Broj reagovanja
1.164
Lokacija
Čačak
Ova poslednja je odlicna. Probaj i za skobalja. Ja sam svoje skobalje na fazana dobio... Samo je bitno bilo da se vuce po dnu
 
Vrh Dno