Danas sam vezivao...

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.112
Broj reagovanja
1.151
Lokacija
Čačak
nisam doživio još da lovim na 24 a lipljen uzima 28 i neće da pogleda 24 ... prvo što bih uradio pogledao bih muhu koju bacam dobro i sa svake strane da nema neku grešku pa da je zbog toga riba odbija al da neće 24 a uzima 28 to nekako ne mogu da pojmim...sa ovako malim muhama mislim da je kolorit crno u 90% slučajeva dobitna kombinacija jer one u biti većinom neke sitne midževe imitiraju rijetko jednodnevke...
Pa na toj velicini to je razlika ogromna....mnogo veca nego izmedju 12 i 14... To mi se desilo vise puta. Mada je neka donja granica moja bila 24ka udica.... Mahom jer manje nisam imao.

Muva na ovoj velicini tesko da ce da ima gresku koju riba stvarno vidi. Pre ce da bude losa prezentacija i predebeo tipet.... Cak i 0.10 moze da bude previse...

Kao sto si Mlinki rekao.... Nema lose siluete....

Boje.... Licno mislim da tamna.... Svetla.... To je to. Dalje od toga mi ribe nisu trazile.... Braon, zelena, crna...svejedno je

Da one toliko zakuruju oko boja onda bi i luk udice morali da bojimo
 

Mlinka

Full member
Učlanjen(a)
10.03.2011.
Poruke
642
Broj reagovanja
1.315
Lokacija
Đurđevac, Podravina, Hrvatska
ako se smanji duljina nogu i repa, muha ostavlja manji otisak na vodi... ako silueta nema presudni utjecaj, da li onda otisak na vodi ima utjecaj, kad je u pitanju dojam veličine muhe gledajući sa pozicije ribe?
 

Mlinka

Full member
Učlanjen(a)
10.03.2011.
Poruke
642
Broj reagovanja
1.315
Lokacija
Đurđevac, Podravina, Hrvatska
i koji je zaključak, ako lovimo velike pastrve na velike muhe onda ti fiberi ne smetaju... a bolje je da ima čim manje nogu i što prirodniji oblik krila jer onda više izgleda na svarni insekt... lovio sam lipce na muhu kojo je samo rep bio od mikrofibera, koji konusno završava sa skroz mekim krajem... 20 grizeva, jedan zakačen, stavio istu muhu sa ispercima od pjetla, svako dizanje riba na udici, nisam mogao vjerovat da toliko smeta.. stavio palmerovani mini sedge, ošišan odozdo da su ostali isperci 1-2 mm, palmerovan nekim čvrstim gmo perom s debelim ispercima... dizanje, buč oko muhe i muha ostaje plivat na površini... i tako iz griza u griz, stavim sa mekim perom palmerovan, skoro svako dizanje riba na udici... itd primjera, isto je i s materijalom i načinom vezanja krila, isti efekt... i tako ako zabunom u brzini svežem te loše muhe opet gledam isti scenarij...
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.112
Broj reagovanja
1.151
Lokacija
Čačak
Microfibetse i ja mrzim.... Zato sam ih koristio svega par puta davno... Na ovoj je rep coq de leon.
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.112
Broj reagovanja
1.151
Lokacija
Čačak
Ranije sam na #24 koristio 0.10....tanjeg nisam mogao naci.... Sad imam neki kineski 0.08.... Realno sve deblje od toga je previse... Zbog prezentacije naravno.
 

Sana

Senior member
Učlanjen(a)
18.12.2010.
Poruke
241
Broj reagovanja
301
Lokacija
Ključ, BiH
Pored debljine tippeta i čvor igra ulogu. Ja na tim debljinama preferiram Davy Wotton knot zbog debljine čvora
 

TMc

Hero member
Učlanjen(a)
01.09.2017.
Poruke
1.706
Broj reagovanja
1.015
Lokacija
Svilajnac
Mali čvor, nosivost skoro 100%, žmurećki ga vezujem, svaka preporuka
 
Vrh Dno