Danas sam vezivao...

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.112
Broj reagovanja
1.151
Lokacija
Čačak
Kakve efekte ocekujes? Realno utopi se u boju fazana Nimfa je ekstra.
 

Sana

Senior member
Učlanjen(a)
18.12.2010.
Poruke
241
Broj reagovanja
301
Lokacija
Ključ, BiH
Mislio sam na diskretnije svjetluckanje porebrice, ali i nije neki specijalan efekt do duse ostavio sam flat konac, nisam ga sukao
 

Sana

Senior member
Učlanjen(a)
18.12.2010.
Poruke
241
Broj reagovanja
301
Lokacija
Ključ, BiH
ce da lovi :)

Ovakve koristim na ribniku u aprilu i pocetkom maja kad je intenzivan hatch pupa pa ih drapaju na izdizanju nema veze sto lice na nimfe jednodnevki
 

TMc

Hero member
Učlanjen(a)
01.09.2017.
Poruke
1.706
Broj reagovanja
1.015
Lokacija
Svilajnac
Ja bih rep nešto kraće odradio mislim da je mnogo to za nimfu ali napredak je više nego vidljiv, super je mušica vrlo pedantno odrađeno, bravo.
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.112
Broj reagovanja
1.151
Lokacija
Čačak
Pavle trudi se da ti rep bude centriran. Da ne bezi u jednu stranu.
Pa reci coveku kako... 😃😃

@Pavle98 zeza te sto nisi lepo zategao rep pa kad si krenuo da namotavas telo iskrivio se....
Zategni rep sa dva namotaja jedan do drugog nikako jedan preko drugog. Onda predji koncem prema okcetu. Fazana kad pocinjes da motas ne moras da zapinjes.... Tek da bude uz telo zategnut... Jer svaksko nije jak materijal.

Ukoliko se rep iskrivio kasnije tokom vezivanja onda pazi kako rebris... Moze zica to da uradi...
 

Pavle98

Junior member
Učlanjen(a)
06.12.2016.
Poruke
32
Broj reagovanja
45
Lokacija
Plav
Pa reci coveku kako... 😃😃

@Pavle98 zeza te sto nisi lepo zategao rep pa kad si krenuo da namotavas telo iskrivio se....
Zategni rep sa dva namotaja jedan do drugog nikako jedan preko drugog. Onda predji koncem prema okcetu. Fazana kad pocinjes da motas ne moras da zapinjes.... Tek da bude uz telo zategnut... Jer svaksko nije jak materijal.

Ukoliko se rep iskrivio kasnije tokom vezivanja onda pazi kako rebris... Moze zica to da uradi...
E pa eto, ja sam ga zatezao jedan preko drugog.. 😬
Živio 🥂
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.112
Broj reagovanja
1.151
Lokacija
Čačak
Mozes i jedan preko drugog al nema mnogo smisla.... Ja obicno idem cak sa jednim... Al zategnem krvnicki i obavezno predjem ispred fazana nekoliko namotaja da se to "zakljuca".... Onda postepeno dodajes tenziju kako namotavas fazana. Prvi namotaj je relativno slab al zategnut. Tek da se ne pomeri rep.... Ostale postepeno zatezes.... Svakako fazana zica drzi. A ima i kako prihvatas fazana koncem. Thread torque moze da ima uticaj. Odgledaj moj video "pull up to pull down"
 

Pavle98

Junior member
Učlanjen(a)
06.12.2016.
Poruke
32
Broj reagovanja
45
Lokacija
Plav
Naravno.. hvala na uputstvima 😬 dobro malo u štos dok uđem ali zadovoljan sam,
s obzirom da prvi put se srećem sa fly tyingom.. 😁
 
Vrh Dno