Danas sam vezivao...

MafkeDryFly

Junior member
Učlanjen(a)
03.11.2022.
Poruke
92
Broj reagovanja
87
Oholidža, primećuješ svaka čast. Mnogima su nogice sve iste ili primećuju baš hiperrealizam.

Da ujedno odgovorim Strašnom i tebi jer nema više ljubitelja dry fly-a, EU nimfing pandemija.

Ove novije nogice odnose više vremena za pripremu ali rezultat mi je neprocenjiv.

Nisam se udaljio od nekog realizma a plovnost je povećana, mnoge nogice utiču na plovnost ameni je plovnost imitacije

tvrdokrilca na 1. mestu. Nogice su tanke i nežne samo na pogled ali su žilavije duplo.

Na vodi visoko stoji i moguće je normalno pecanje po kiši, ne po pljusku naravno.

Kiša baš i obara insekte u vodu a i odkako sam dobio dioptriju bitno mi je da bubu pratim na 12+m, ako je slučajno ne pokupi na prvu.

HVALA na pažnji obojici.

Kada naštancam seriju probaćeš Oholi i ove ++. a zema Stšni mi je blizu pa mu ne ginu Bože zdravlja pet komada za probu.
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.117
Broj reagovanja
1.172
Lokacija
Čačak
Ekstra silueta. Bravo.
Na sasinog skakavca sam pre par god u vijetnamu dobio jednog snakehead-a.... Bas sam se tad obradovao. Siguran sam da bi o ova bila pojedena lagano.
 

MafkeDryFly

Junior member
Učlanjen(a)
03.11.2022.
Poruke
92
Broj reagovanja
87
Skakavci su inače zakon. Puno sam pastrmki baš na skakavca uhvatio a nekad sam na Velikoj Moravi u brzaku znao i mrenu po neku da ulovim i to na veštačkog skakavca od A. Urbana. Neka navika vezano za skakavce mi je da ga pravim od jele-
nske ili srneće dlake a provalio sam i da godar sa dužim antenama lovi isto kao skakavac i skakavaca nemam u kutiji 4. godina dok godare moram da imam.

Ova crna buba je klasika a bambula pa i obicna crna policelonka uvek prolaze i kada je riba aktivna nije joj važno šta joj padne od ove tri pomenute.

Hvala Oholi, do sad sam pravio nogice i to je za mene 70% posla, I još moram da ih pravim pa tek kreće vezivanje gundelja, buba i osica.

Ako Bog da !
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.117
Broj reagovanja
1.172
Lokacija
Čačak
Skakavci su inače zakon. Puno sam pastrmki baš na skakavca uhvatio a nekad sam na Velikoj Moravi u brzaku znao i mrenu po neku da ulovim i to na veštačkog skakavca od A. Urbana. Neka navika vezano za skakavce mi je da ga pravim od jele-
nske ili srneće dlake a provalio sam i da godar sa dužim antenama lovi isto kao skakavac i skakavaca nemam u kutiji 4. godina dok godare moram da imam.

Ova crna buba je klasika a bambula pa i obicna crna policelonka uvek prolaze i kada je riba aktivna nije joj važno šta joj padne od ove tri pomenute.

Hvala Oholi, do sad sam pravio nogice i to je za mene 70% posla, I još moram da ih pravim pa tek kreće vezivanje gundelja, buba i osica.

Ako Bog da !
Znqm da ih sale stanca preko zime. Posle je malo lakse.... Ja mislim da ja ne bih mogao da ih vezujem zbog manjka strpljenja 😂😂
 
Vrh Dno