Danas sam vezivao...

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.096
Broj reagovanja
909
Extra...za moj ukus crvene otkinuti biots iz krila i napraviti crni preklop nema dalje...zelene moze ovako bas dobre
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.099
Broj reagovanja
299
Lokacija
Svrljig
Razmišljao sam o preklopima ali ispadoše ovako bez u princ fazonu.
 

TMc

Hero member
Učlanjen(a)
01.09.2017.
Poruke
1.717
Broj reagovanja
1.019
Lokacija
Svilajnac
Mislim da nikako da ubodem pravu količinu cdc pera, ako se stavi malo plovnost je loša, ako se pretera pretpostavljam da se ulepe i ne drže vazduh kako treba. Postoji li neka univerzalna tablica mera koliko pera na koju veličinu udice ako pretpostavimo da su pera solidnog kvaliteta? Koliko vi koristite?
Sa slike će verovatno teško da se nasluti gustina, na slici udice su #14, donja je sa dva pera i nisam zadovoljan kako pliva ali opet drži se neko vreme i začas se osuši a gornja je sa 4 pera dal nije to mnogo?
IMG_0026.jpeg

IMG_0025.jpeg
 

Mlinka

Full member
Učlanjen(a)
10.03.2011.
Poruke
642
Broj reagovanja
1.317
Lokacija
Đurđevac, Podravina, Hrvatska
po meni ne odgovara oblik udice za ovako sitne mršave muhe, to je dobra udica za muhe sa puno plovnog materijala u tijelu tipa caddis ili neki emerger pa da guzica potone, mislim da je tu glavni problem plovnosti, ostalo je ok, možda malo kraći cdc i duplo kraći rep...
ovaj tip muhe je funkcionalniji na udicama dužeg vrata baš iz razloga da luk udice bude što manji, lakši u odnosu na cijelu muhu, pa onda ne treba niti puno cdca niti je problem plovnost
 

neba

Full member
Učlanjen(a)
01.02.2014.
Poruke
922
Broj reagovanja
87
Mislim da nikako da ubodem pravu količinu cdc pera, ako se stavi malo plovnost je loša, ako se pretera pretpostavljam da se ulepe i ne drže vazduh kako treba. Postoji li neka univerzalna tablica mera koliko pera na koju veličinu udice ako pretpostavimo da su pera solidnog kvaliteta? Koliko vi koristite?
Sa slike će verovatno teško da se nasluti gustina, na slici udice su #14, donja je sa dva pera i nisam zadovoljan kako pliva ali opet drži se neko vreme i začas se osuši a gornja je sa 4 pera dal nije to mnogo?

Za jednodnevke max 2, uglavnom jedno, sa sve badrljicom, sam vrh pera ostavim, jer drži formu.
Dosta ti zavisi od kvaliteta CDC, najbolje je uzeti od divlje patke, neobrađen(nebojen) jer tako zadržava plovnost, a da su pera mala do 1.5cm-2cm (takva koristim za sve suve imitacije)
Kupovna pera raznih kvaliteta, bojena i dugačka, bogata, iako lepa na oko, nemaju dobru plovnost uopšte
Takva pera možeš naći kod Šumadinca ako i dalje ima, na troutline-u ili da nađeš nekog lovca nakon lova da počupaš sam.

Naravno i mazalica dosta pomaže tipa Loon lotscha ne slepljuje cdc.
 

neba

Full member
Učlanjen(a)
01.02.2014.
Poruke
922
Broj reagovanja
87
Jedno ili 2 pera, plovnost nije upitna, veličine 14 i 19.
 

Prilozi

  • 2.jpg
    2.jpg
    95,5 KB · Pregleda: 27
  • 1.jpg
    1.jpg
    62,1 KB · Pregleda: 27
Vrh Dno