Danas sam vezivao...

ivke037

Hero member
Učlanjen(a)
11.06.2009.
Poruke
1.150
Broj reagovanja
129
Lokacija
Kruševac
Plovnos jednodnevkai ne zavisi od cdc pera u krilima. Cdc krila služe više za vidljivost imitacije
 

ivke037

Hero member
Učlanjen(a)
11.06.2009.
Poruke
1.150
Broj reagovanja
129
Lokacija
Kruševac
Ocigledno ne znam to sto ti znas.
Moze rep da pomogne, malo telo ali glavna plovnost dolazi od CDCa u slucaju no hackle imitacija.
Pričamo o imitaciji sa gornje fotografije a ne o no hackle, emergerima itd. Kada ovu muvu staviš u času sa vodom gde dođe cdc krilo?
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.119
Broj reagovanja
1.179
Lokacija
Čačak
Test 3. TMC100 #16 i domaća cdc pera kupljena od Šumadinca 🙂
Pogledajte prilog 87486


@ivke037 o ovoj....ovakva kakva je na slici ... Rep malo pridrzava .. ne nuzno. Dlaka u grudima ce potonuti u film ... Virice jedna do dve trecine cdc pera van vode.

Kako ti kazes sluzi za vidljivost. Manje za plovnost. Sluzi za oboje. Cim pero viri van vode znaci da pliva. Bez njega bi muva bila nimfa. Tonula bi. Eto, to je moja logika. Voleo bih tvoju da cujem?
 

ivke037

Hero member
Učlanjen(a)
11.06.2009.
Poruke
1.150
Broj reagovanja
129
Lokacija
Kruševac
A čemu služe grudi? Plovnost jednodnevkama daju rep i grudi. A ćim potone u film onda je emerger, a ova na to ne liči
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.119
Broj reagovanja
1.179
Lokacija
Čačak
A čemu služe grudi? Plovnost jednodnevkama daju rep i grudi. A ćim potone u film onda je emerger, a ova na to ne liči
Odseci joj cdc pa vidi koliko pliva zahvaljujuci grudima. Nevazno je dal je emerdzer ili jednodnevka ... Ova ne stoji sigurno na par nogica koje vire iz grudi. ..
 
Vrh Dno