Danas sam vezivao...

nikola renegade

Full member
Učlanjen(a)
07.01.2013.
Poruke
830
Broj reagovanja
11
Lokacija
Vranje
Evo nesto za stuku valjda ce da lovi prvi put vezujem ovako nesto  :D




 

Prilozi

  • IMG_20141029_200938_266__1414775420_109.92.118.156.jpg
    IMG_20141029_200938_266__1414775420_109.92.118.156.jpg
    12,1 KB · Pregleda: 89
  • IMG_20141030_212659_366__1414775140_109.92.118.156.jpg
    IMG_20141030_212659_366__1414775140_109.92.118.156.jpg
    8,7 KB · Pregleda: 96
  • IMG_20141030_201417_354__1414775242_109.92.118.156.jpg
    IMG_20141030_201417_354__1414775242_109.92.118.156.jpg
    7,9 KB · Pregleda: 88

vrana

Hero member
Učlanjen(a)
19.06.2013.
Poruke
1.545
Broj reagovanja
432
Lokacija
Beograd
...
 

Prilozi

  • IMAG1437.jpg
    IMAG1437.jpg
    278,4 KB · Pregleda: 86
  • IMAG1438.jpg
    IMAG1438.jpg
    293,6 KB · Pregleda: 89

vrana

Hero member
Učlanjen(a)
19.06.2013.
Poruke
1.545
Broj reagovanja
432
Lokacija
Beograd
evo jos par
 

Prilozi

  • WP_20141031_003.jpg
    WP_20141031_003.jpg
    356,9 KB · Pregleda: 95

black panther

Hero member
Učlanjen(a)
02.09.2014.
Poruke
1.173
Broj reagovanja
2
Lokacija
Leskovac
Subota uvece...neko izasao u grad,neko gleda zvezde granda,a ja,dokon pop,rekoh da napravim svoj prvi ''fazanov rep'',pa sta misle iskusniji vezaci o ovom mom prvencu u vidu nimfe!  :eek:

dsc02334.jpg
 

black panther

Hero member
Učlanjen(a)
02.09.2014.
Poruke
1.173
Broj reagovanja
2
Lokacija
Leskovac
Od materijala sam koristio:braon osnovni konac,telo je od fazana,grudi od zecjeg dabinga,pa porebreno tankom bakarnom zicom...
P.S izvinite zbog svetla,pregorele mi pola neonke,od 6 komada samo 2 rade  :doh:
 

sašaPI

Full member
Učlanjen(a)
25.03.2009.
Poruke
953
Broj reagovanja
124
Lokacija
Pirot
Da si radio na muvi kolko si "čukao" po tastaturi ovih dana bila bi bar za  50% bolja.  :bye:
 

sumadinac

Hero member
Učlanjen(a)
30.01.2006.
Poruke
1.063
Broj reagovanja
150
Lokacija
Ivanjica
Za prvu nije lose, ali treba puno jos da se radi, rep je ok, prodizi telo jos 2-3mm do kraja vrata. Kad radis telo, uvek napravi podtelo od nekog debljeg flosa pa onda namotaj fazana, ali gledaj da ti se fazanovi isperci ne preplicu, najidealnije je da se lepo sloze kad ih motas jedan do drugog. Isto vazi i za pokrov, da se lepo sloze isperci. Za moj ukus rebra su predebela i kad paniras muvu uvek ostavi 2mm slobodno do usice, jer kad previjes fazana i vezes zavrsni cvor neces da dobijes glavu deblju od usice i da prelazis usicu, ako je glava debela i ako nisi ostavio prostor, imas problem sa viskom materijala na usici i veliku verovatnocu da ti se muva zarveze.

Ispravi sve ovo sto sam ti napisao, jer to mozes sigurno i sa ovim znanjem i videces kako ce nimfa biti mnogo bolja.
 

Baki-Pa

Hero member
Učlanjen(a)
12.09.2013.
Poruke
3.689
Broj reagovanja
1
Lokacija
Pančevo
Veži ti ovako 6-7 komada pa onda stavljaj tungsten. Ono što ti se ne sviđa, odmah poseci pa ponovo. Duga je zima, to ti je prilika da napraviš odlične muve. Sumadinac ti je dao odlične smernice, samo treba da ih poštuješ.
 
Vrh Dno