Danas sam vezivao...

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
28
Lokacija
trstenik
Markovic je napisao(la):
Ako je sve vezano kako treba trajace isto kao i svaka bambula.
kako i sa cim lepis da obezbedis trajnost kao kod tela bambule armiranog sa koncem ?
 

eko

Hero member
Učlanjen(a)
19.02.2009.
Poruke
1.220
Broj reagovanja
125
Lokacija
Sjenica
black panther je napisao(la):
Ma ne zameram taman posla,misliš loše u smislu oblika tela ili nečeg drugog?
Popravićemo ako ne valja ;)

Mislio sam na oblik tijela.
Lagano, bez zurbe sa skalpelom i smirgl papirom oblikuj tijela a pre toga izmeri naspram udice koja ti je duzina potrebna.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
10
dugo več nisam radio bambulu ali kada je prvi put osvanio recept na našem forumu (to je več mnogo godina u nazad) ja sam u kratkom vremenu našao neki svoj način "armiranja" s čim sam dobio zanimljivu površinsku strukturu nakon lakiranja. Običnu crnu žensku najlon čarapu navučem preko balse, osiguram sve super lepkom, kada se osuši dovršim crnim lakom. Meni su se pokazale kao vrlo trajne. Ali batalio sam se toga... radim muve koje se brzo smotaju (bez kojekakvog zafrkavanja sa lakovima i sušenjem a pre toga deljanjem) a da pri tome budu efikasne na vodi. Bambula je dobra muva ali nije jedina a mogu je zameniti i druge koje se ko što več napisah brzo i jednostavno vežu. Ovakav pristup imam več par zadnjih sezona jer sam previše zauzet kojekakvim aktivnostima pa mi motanje muva dođe samo kao "potreba" pa vežem samo kada mi nešto treba. Na žalost retki su trenuci kao nekada da me zgrabi neka kreativnost pa sednem i vežem polako i na tanane. Kada imam vremena umesto da živce odmaram za stegom radije legnem i slušam neku kvalitetnu muzuku ako ne mogu na vodu.  :blush:
 

Markovic

Full member
Učlanjen(a)
11.02.2008.
Poruke
966
Broj reagovanja
0
Lokacija
Pozarevac
sasats je napisao(la):
kako i sa cim lepis da obezbedis trajnost kao kod tela bambule armiranog sa koncem ?
sve ti lepo pokazano.
http://www.musicarenje.org/forum/index.php?topic=3426.0
 

black panther

Hero member
Učlanjen(a)
02.09.2014.
Poruke
1.173
Broj reagovanja
2
Lokacija
Leskovac
Ja sam isto tako odradio po sbs-u,samo sam zrno izdubio žiletom umesto turpijom,mislim da neće tako lako da se raspadne,jer je drži policelon i odozdo i odozgo,a i lakša je jedno 5x za izradu od bambule.
Markoviću 'fala :) :thumb:
 

Baki-Pa

Hero member
Učlanjen(a)
12.09.2013.
Poruke
3.689
Broj reagovanja
1
Lokacija
Pančevo
Ja je izdubim ovim  http://www.ekupi.rs/EINHELL-BT-MG-1351-Set-za-brusenje-i-graviranje-262086.aspx  Bude gotovo za 5 sec
 

vrana

Hero member
Učlanjen(a)
19.06.2013.
Poruke
1.543
Broj reagovanja
429
Lokacija
Beograd
14
Pevac, curka, CDC
 

Prilozi

  • 20150130_100530.jpg
    20150130_100530.jpg
    179,1 KB · Pregleda: 134

vrana

Hero member
Učlanjen(a)
19.06.2013.
Poruke
1.543
Broj reagovanja
429
Lokacija
Beograd
Hvala, evo i jednog buggera
 

Prilozi

  • 20150130_123525.jpg
    20150130_123525.jpg
    172,3 KB · Pregleda: 114

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
10
Bravo bravo!

Hehe i ja sam radio danas "buggerr-e". Čisto crne sa telom od ice dubbinga i isto tako bele. Također i čisto crvene. Sve ukupno 30 komada. Tako da je ta kutija dopunjena i spremna ;) Vala navezao sam se danas posle lopatanja snega. Opet nas zavejalo. Jedva čekam prvi mart a tek nam se bliži prvi februar hahaha...
 

vrana

Hero member
Učlanjen(a)
19.06.2013.
Poruke
1.543
Broj reagovanja
429
Lokacija
Beograd
Hvala, Sebastijane! Spremio sam fin arsenal buggera i slicnih strimera za 01.mart, ima raznih boja i kombinacija, videcu sutra da uslikam po dnevnom svetlu :) Za cas ce februar da iscuri...  :yeswink:
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.370
Broj reagovanja
1.656
Lokacija
Čačak
Grujane, jel ti ovo sapa u repu? Sta god da je previse ga je.... mnogo ce da to usporava tonjenje muve...
 
Vrh Dno