Danas sam vezivao...

Gruja

Full member
Učlanjen(a)
08.09.2012.
Poruke
575
Broj reagovanja
2
Lokacija
Vranje
oholi je napisao(la):
Grujane, jel ti ovo sapa u repu? Sta god da je previse ga je.... mnogo ce da to usporava tonjenje muve...
Jeste, sapica. Ma nimfa je zbog olovnog otezanja u telu zato i malo deblja, tone ko podmornica, isprobano na licu mesta, ali da, slazem se, treba otanjiti malo repic.  :tbumb:
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.370
Broj reagovanja
1.656
Lokacija
Čačak
I sapa nikako za rep.... osje. Isperci petla..... sapa nikako. Ona je za suve
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.412
Broj reagovanja
359
Lokacija
Zvornik
Pokušavam da uradim nekog tulara.Boja tjela treba da je blijedo žuto na bijelo da vuče.
CUUJ07.jpg
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.237
Broj reagovanja
708
Lokacija
Svrljig
Za ovakve i slične larve, vunica za ručni rad u odgovarajućoj boji je primarni materijal! Dabing ili paun za grudi i to je to.
 

Baki-Pa

Hero member
Učlanjen(a)
12.09.2013.
Poruke
3.689
Broj reagovanja
1
Lokacija
Pančevo
Mogla bi da budu bogatija krila ....

 

Prilozi

  • RSCN2446.JPG
    RSCN2446.JPG
    198 KB · Pregleda: 116

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.225
Broj reagovanja
1.144
Odlični tulari Tommy!!! Boja extra...
Baki odmah po 2 CDC pera čitava stavi sa svake strane za tog spenta i biti će extrA
 

Baki-Pa

Hero member
Učlanjen(a)
12.09.2013.
Poruke
3.689
Broj reagovanja
1
Lokacija
Pančevo
Evo sa 4 CDC-a, mislim da je ovako OK

 

Prilozi

  • RSCN2455.JPG
    RSCN2455.JPG
    182 KB · Pregleda: 143

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
10
i ja sam danas vezivao, ali ništa novo  :hammer: još malo buggera ali u "Booby" verziji  ;)

Samo kada se setim, dubina ok 1m, dugačak i širok pličak, tu i tamo vidiš senku velike pastrmke kako polako krstari, fiju booby bugger, dugacak toneci polly leader i tipet svega 50cm dužine...pa cim cim cim....senka se pretvara u strelu i BOOM....borba!!! Uh jedva cekam vise tu sezonu....ubija me ova usrana zima
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
10
stigao cat gut pa pocelo da se mota i to (sa: bakrenim, roza, oranz i crnim tungstenom). Bit ce prvo na udicama #10 i #12. Za pocetak sezone pa da vidimo kako ce se pokazati i taj famozni materijal.

Ova sa naranđastom je na novoj udici (knapek p), do sada ih nisam koristio. Jedva cekam test  :)

Za razliku od originalnog recepta u ovim mojim je u trupu olovna zica plus ovaj tungsten sto nimfu cini tezom i kad tone ne tone direktno glavom ka dnu nego vise vodoravno ;) sto se je meni pokazalo kroz praksu kao bitan elemenat.
 

Prilozi

  • catgut N.jpg
    catgut N.jpg
    13,5 KB · Pregleda: 129
  • catgut nymph.jpg
    catgut nymph.jpg
    21,8 KB · Pregleda: 120
Vrh Dno