Danas sam vezivao...

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
10
thanks ;)

prvo sam poceo da pravim kolar od obicnog crnog dubbinga i setih se bolje crni ice dubbing ;) sada jos jedno 10tak komada i to je onda to sto se tice catguta.
 

Mafke Fly

Full member
Učlanjen(a)
17.04.2014.
Poruke
899
Broj reagovanja
2
  Seb,odlicno izgleda,nego,na koju foru je ovaj materijal,da li nije nesto kao vinilrib tj. na silikonskoj bazi ??
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
10
Mafke, catgut je od creva materijal, ima ga u vise debljina, moram jos tanjeg malo nabaviti.

Tommy, kada je mokar postane doslovno bubast ljigav....neki ga lakiraju da traje duze ali ja cu prvo da forsiram ovako bez ikakvog lakiranja jer bas zelim da nabubri i postane ljigav u vodi.
 

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.225
Broj reagovanja
1.144
Ne lakirati niti slučajno jer onda nema svoje prednosti zbog kojih se koristi jer nimfa od ovog materijala što više riba ulovi i više se koristi postaje sve bolja i bolja :tbumb:
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.412
Broj reagovanja
359
Lokacija
Zvornik
Kod ova dva probija olivni konac pa je i boja muve malo zelenkasta,
BnVox0.jpg
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.237
Broj reagovanja
708
Lokacija
Svrljig
Moraću i ja da napravim nekoliko sličnih larvi, naumio sam da lovim krkuše po plitkim brzacima S. B. i T. Timoka  :-*
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
10
Silvio, hvala za savet! Da znas da sam i sam tako razmisljao, sad je 100% da nece videti nikakvoga laka ;) imas li kakvu sliku kako ih ti pravis.
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.412
Broj reagovanja
359
Lokacija
Zvornik
Našao sam u oglasima catgut ali me interesuje koja je poželjna debljina konca?
Ovdje piše 2/0.
 

vrana

Hero member
Učlanjen(a)
19.06.2013.
Poruke
1.543
Broj reagovanja
429
Lokacija
Beograd
tommylee je napisao(la):
Našao sam u oglasima catgut ali me interesuje koja je poželjna debljina konca?
Ovdje piše 2/0.
Koliko se secam... to je 0,35 ili 0,4 mm u promeru. Mislim da je sasvim ok za nimfe
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
10
Ja imam 0,5 ali preporucujem 0,3 i 0,18

Danas sam jos motao i napunio kutije sa adutima za ovu sezonu. Sad jos par kutija da dopunim drugim imitacijama  ;) i posebno kutiju za gradac :D

Ja spreman!!!
 

Prilozi

  • spremo.jpg
    spremo.jpg
    52,3 KB · Pregleda: 108
Vrh Dno