Danas sam vezivao...

MM

Hero member
Učlanjen(a)
14.02.2009.
Poruke
1.403
Broj reagovanja
1.016
Da, Veniards head cement je super.

Koji god lak da se koristi, bitno je da nije isuviše gust, ne sme da bude kao med nego tečniji.
Svi lakovi koji su na nitro bazi mogu da se rezrede nitro razređivačem, dok ne dobiješ gustinu koja ti odgovara.

Kod lakiranja guzice, bolje je preći je dva-tri puta tankim slojem slojem nego jednom debelim.

Što se udica tiče za mrave, takođe volim one sa širokim lukom.
Npr. TMC 111 za krupnije mrave, a TMC 508 i TMC 112TR za one sitnije, #19-22.
 

Prilozi

  • P9301098.JPG
    P9301098.JPG
    171,8 KB · Pregleda: 160
  • 4k9u91.jpg
    4k9u91.jpg
    8,9 KB · Pregleda: 151

Baki-Pa

Hero member
Učlanjen(a)
12.09.2013.
Poruke
3.689
Broj reagovanja
1
Lokacija
Pančevo
Imam veniards i koristio sam ga za lakiranje, pa sam nabavio ovaj http://www.musicarenje.rs/hemijska-sredstva?product_id=1423  i na izgled mi se više sviđa od prvog. E sad, kakav će biti u vodi, bem li ga ... Marić će da proveri  :D
 

MM

Hero member
Učlanjen(a)
14.02.2009.
Poruke
1.403
Broj reagovanja
1.016
Baki, ili si postavio pogrešan link, ili si umesto laka nabavio razređivač (Thinner).

Možda si na ovo mislio ?  http://www.musicarenje.rs/hemijska-sredstva?product_id=1422
 

ermedin

Senior member
Učlanjen(a)
04.02.2012.
Poruke
255
Broj reagovanja
0
Kakva su vasa iskustva sto se tice nozica kod mrava ? Da li su parasut varijanta bolja od klasicnih nozica? Ili je dovoljmo odraditi oblik mrava a krila od pp.ili cdc sa dodatkom dlacica zecijeg uva bez petlovog  pera. ?
 

Baki-Pa

Hero member
Učlanjen(a)
12.09.2013.
Poruke
3.689
Broj reagovanja
1
Lokacija
Pančevo
MM je napisao(la):
Baki, ili si postavio pogrešan link, ili si umesto laka nabavio razređivač (Thinner).

Možda si na ovo mislio ?  http://www.musicarenje.rs/hemijska-sredstva?product_id=1422


Da, omašio sam link. Hvala na ispravci.  :tbumb:
 

eko

Hero member
Učlanjen(a)
19.02.2009.
Poruke
1.220
Broj reagovanja
125
Lokacija
Sjenica
Baki, imam ovaj Hends lak i razocarao sam se u njega.
Brzo se zgusnuo.

 

eko

Hero member
Učlanjen(a)
19.02.2009.
Poruke
1.220
Broj reagovanja
125
Lokacija
Sjenica
ermedin je napisao(la):
Kakva su vasa iskustva sto se tice nozica kod mrava ? Da li su parasut varijanta bolja od klasicnih nozica? Ili je dovoljmo odraditi oblik mrava a krila od pp.ili cdc sa dodatkom dlacica zecijeg uva bez petlovog  pera. ?

Ermedine, ove mrave sto je odradio MM uzmi kao uzorke, bolji ti ne trebaju.
Parasut mrava jedino bacam gde je voda brza pa mi je takvu musicu lakse pratiti a i riba vidi da je to oblik mrava i nema mnogo vremena da ga zagleda.
Dok u svim ostalim situacijama koristim klasicnog mrava sa klasicnim heklom ali ne preterano tvrdo pero i ne veliko.
Posle cu ti pojasnit neke stvari za mrava  :D

 

vrana

Hero member
Učlanjen(a)
19.06.2013.
Poruke
1.540
Broj reagovanja
428
Lokacija
Beograd
Pcela od foama... #10
 

Prilozi

  • 20150410_173259.jpg
    20150410_173259.jpg
    240,8 KB · Pregleda: 138

Baki-Pa

Hero member
Učlanjen(a)
12.09.2013.
Poruke
3.689
Broj reagovanja
1
Lokacija
Pančevo
eko je napisao(la):
Baki, imam ovaj Hends lak i razocarao sam se u njega.
Brzo se zgusnuo.

Pa zajebani su, uopšte, ti lakovi jer ne trpe dugo otvorenu bočicu. Treba to vreme svesti na minimum minimuma.
 

MM

Hero member
Učlanjen(a)
14.02.2009.
Poruke
1.403
Broj reagovanja
1.016
eko je napisao(la):
Baki, imam ovaj Hends lak i razocarao sam se u njega.
Brzo se zgusnuo.

Zato treba imati i razređivač, da možeš da kontrolišeš gustinu laka. Meni se vremenom i Veniard Head Cement malko zgusti, posebno kad ostane samo polovina ili trećina bočice. Kad se to desi, samo uspem vrlo malo nitro razređivača, dobro promućkam i posle par minuta lak je k'o nov.

Bilo koji nitro razređivač radio posao kod Veniarda. Boca od 1L košta oko 200-300 kinti.
 

drogi

Full member
Učlanjen(a)
01.04.2008.
Poruke
716
Broj reagovanja
1
Lokacija
Zajecar-Vitkovac
Sa mekim perom, udica 10tka...
Ideju video od Vladana Milenkovića.
Muve su se odlično pokazale, menjanjem boja pera mogu se dočarati razne jednodnevke.
Obično mastim celu muhu sem mekog pera tako da ona uronu u vodu.

2v1alnn.jpg



1fg2zs.jpg
 

nikola renegade

Full member
Učlanjen(a)
07.01.2013.
Poruke
830
Broj reagovanja
11
Lokacija
Vranje
eko je napisao(la):
Ermedine, ove mrave sto je odradio MM uzmi kao uzorke, bolji ti ne trebaju.
Parasut mrava jedino bacam gde je voda brza pa mi je takvu musicu lakse pratiti a i riba vidi da je to oblik mrava i nema mnogo vremena da ga zagleda.
Dok u svim ostalim situacijama koristim klasicnog mrava sa klasicnim heklom ali ne preterano tvrdo pero i ne veliko.
Posle cu ti pojasnit neke stvari za mrava  :D



Eko momak ima ruku samo treba da ga uputis da ne skace stepenike sto je jako lose za pocetnika vezivaca, nego jedan po jedan  :yeswink:
 

vrana

Hero member
Učlanjen(a)
19.06.2013.
Poruke
1.540
Broj reagovanja
428
Lokacija
Beograd
drogi je napisao(la):
Sa mekim perom, udica 10tka...
Ideju video od Vladana Milenkovića.
Muve su se odlično pokazale, menjanjem boja pera mogu se dočarati razne jednodnevke.
Obično mastim celu muhu sem mekog pera tako da ona uronu u vodu.

2v1alnn.jpg



1fg2zs.jpg

Ovo jako interesantno izgleda, Drogi! Mora da se isproba!
 
Vrh Dno