Danas sam vezivao...

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.370
Broj reagovanja
1.656
Lokacija
Čačak
Zavisi sta vezujes.... ja pera petla za nogice skoro da ne koristim.....

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

 

Mafke Fly

Full member
Učlanjen(a)
17.04.2014.
Poruke
899
Broj reagovanja
2
Oholi,sta reci za tvoju FT aktivnost sem :respect1:

Eko jedva naveza 10,a ja jedva 7 juce za danas, upravo krecem da kupam cadice i neku mikro foamku na 18-20# ako beovica poludi na suncu kao sto zna pa da se zezam dvojcicom  ;)

Materijali su diskutabilna tema jakoo i  ima puno  neslaganja medju kolegama. G. Tasic je majstor improvizacije i neverovatno je sta  taj  majstor stege ume da isceprka od Kineza  za smesan novac a napravi remek delo. Nas Crni sa foruma je takodje dokazao  sta ume,a za materijale nikada nije pucao neke  pare,i sad drzim u ruci njegov  BWO sa telom od obicnog ''praska'' za ciscenje,izgleda perverzno dobro i zao mi je da ga bacam (cuva cu ga za ''pelcer'' ) u vodu. Ima malo CDC-a  a nogice su od zeca,pliva nenormalno i ne treba ga mastiti.
Sasa PI je tek prica za sebe,razvaljuje za stegom a materijali pristupacni SVIMA i svacijem dzepu. Postao je  majstor hemije pa mi je poslao i njegovu mazalicu CDC ( njegov recept ),koja po finoci prevazilazi LOON-ove mazalice koje imam :doh:

Neki cak tvrde da  pera od genetickog petla sluze samo  da musica izgleda lepse,a favorizuju  domace mlade petlove  dvogodisnjake marta meseca  skinutim skalpovima. Moje je misljenje da treba imati od obe vezrije , skupo-jeftino mislim.

Simpson  napisa odavno da  je srneca dlaka pa i jelenska prevazidjena kao materijal za FT  :(.

Koji materijal zamenjuje ''jelena'',jako me zanima jer mi je godar omiljena suva  (prirodna ) imitacija ? POMOC i hvala,odoooooh pa kada se vratim voleo bih  da me saceka info. o materijalu  :bye:
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
8
Lokacija
Beograd
Mafke, nije simpson nikada rekao da je jelenska dlaka prevazidjena. Nesto si pogresno skapirao. Vrhunski materijal, na nekim imitacijama nezaobilazan. A srneca dlaka se koristi samo kod nas, ona samo lici na jelensku. Ni blizu plovna svojstva jelenske, krta je, lomi se, kida se,... ali kapiram da kod nas zbog nemastine i velike dostupnosti ima primenu. Domaci, pevac, idnijski, kineski za mekonoge imitacije je odlican ali za visoko plivajuce musice genetska pera su ultimativni izbor. I neuporedivo su laksa za koriscenje.

 

Gruja

Full member
Učlanjen(a)
08.09.2012.
Poruke
575
Broj reagovanja
2
Lokacija
Vranje
nikola renegade je napisao(la):
Strelac postujem tvoj stav i misljenje, ali se ne bih slozio ostajem pri tome da treba imati kvalitetne materijale i da su vunice i carape proslost to je moje razmisljanje  :blush:
Slazem se sa Nidzom, ne samo zato sto je moj "saborac" vec mislim da su pomenuti materjali u ulozi dabinga bas dostupni za neke smesne pare...Kesica zecjeg dabinga za kolicinu od 100 musica kosta oko 200 din.
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.237
Broj reagovanja
708
Lokacija
Svrljig
nikola renegade je napisao(la):
Strelac postujem tvoj stav i misljenje, ali se ne bih slozio ostajem pri tome da treba imati kvalitetne materijale i da su vunice i carape proslost to je moje razmisljanje  :blush:

OK  :tbumb:
 

nikola renegade

Full member
Učlanjen(a)
07.01.2013.
Poruke
830
Broj reagovanja
11
Lokacija
Vranje
Gruja je napisao(la):
Slazem se sa Nidzom, ne samo zato sto je moj "saborac" vec mislim da su pomenuti materjali u ulozi dabinga bas dostupni za neke smesne pare...Kesica zecjeg dabinga za kolicinu od 100 musica kosta oko 200 din.




Sto kaze Gruja wapsi dispanzer nije toliko nedostupan a ima dabinga u realnim bojama za pravljenje stvarno velikog broja muva, a i ustedeli smo vreme sisanja krzna i nalazenja sintetike u odgovarajucoj boji , a u danasnjici je vreme nesto neprocenjivo i treba ga iskoristiti za prave stvari  :yeswink:
 

Mafke Fly

Full member
Učlanjen(a)
17.04.2014.
Poruke
899
Broj reagovanja
2
simpson H je napisao(la):
Mafke, nije simpson nikada rekao da je jelenska dlaka prevazidjena. Nesto si pogresno skapirao. Vrhunski materijal, na nekim imitacijama nezaobilazan. A srneca dlaka se koristi samo kod nas, ona samo lici na jelensku. Ni blizu plovna svojstva jelenske, krta je, lomi se, kida se,... ali kapiram da kod nas zbog nemastine i velike dostupnosti ima primenu. Domaci, pevac, idnijski, kineski za mekonoge imitacije je odlican ali za visoko plivajuce musice genetska pera su ultimativni izbor. I neuporedivo su laksa za koriscenje.

  Simps,izvini zbog nesporazuma. Samo sam se  prisetio neke zucne rasprave da jelenska koza  sluzi za brisanje stakala,pa sam permutovao da je ''jelen'' aut materijal. Znam da je sama dlaka jelena druga prica u odnosu  na srndaca,video sam cak i fotose preseka. Ucinilo mi se  da je negodovan i jelen i srndac i pomislio da postoji neki savremeniji materijal,GRESKA moja
:tbumb:
Sto se tice genetickog pera,Kobra i ja  planiramo da te kontakriramo,samo da legnu plate :doh: Geneticko pero za sitne suve je zakon

INDI braon skalp mi se isplati za krilca osica,pa ce mi trebati neki INDI braon. Na tebe se oslanjamo ! :yeswink:

Ja imam samo varijacije srnece dlake i vrse posao kolko-tolko. Ne znam gde se moze kupiti komad jelenske koze sa krznom,a problem mi je i komad '' jazavca '' na kojeg je zabranjen lov kako mi rece jedan lovac.
 

eko

Hero member
Učlanjen(a)
19.02.2009.
Poruke
1.220
Broj reagovanja
125
Lokacija
Sjenica
I danas namotah 10, dosadilo mi vise...
Imam neku malo vecu porudzbinu ali samo parasut musice a njih bas i ne volim da radim...
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.370
Broj reagovanja
1.656
Lokacija
Čačak
Ja ih radim kao OE i tako su mi najbolje

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.370
Broj reagovanja
1.656
Lokacija
Čačak
6e148c72f2f136ac9a047225fa38c43a.jpg


Bilderka...puna olova i 4mm tungsten

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.635
Broj reagovanja
540
Lokacija
Beograd
I ja malo nesto navezao posle 100 god  :D
 

Prilozi

  • 12241411_10207031598123777_5950951492197320732_n.jpg
    12241411_10207031598123777_5950951492197320732_n.jpg
    18,2 KB · Pregleda: 112
  • 12243059_10207031598883796_3521983423407722341_n.jpg
    12243059_10207031598883796_3521983423407722341_n.jpg
    25,9 KB · Pregleda: 111
Vrh Dno