Danas sam vezivao...

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.279
Broj reagovanja
318
Lokacija
Beograd
Tmc je u pravu ja bih vezao par sa meksim perom, jarebica ili kokoska. Inace za prvi put ne da su odlicni nego top.
 

easyrider_

Full member
Učlanjen(a)
25.07.2007.
Poruke
698
Broj reagovanja
328
Lokacija
Banja Luka
Ne vezem nimfe cesto... ne lovim cesto na njih. Proslih dana sam imao finu akciju na moju omiljenu nimfu, sivo gnijezdo... pa posto sam juce ostao bez iste, danas navezah koju na #12 u tri razlicite kategorije tezine. Laka (mokra verzija) mi se do sad pokazala najbolja kad voda nije jaka i mutna.
 

Prilozi

  • IMG_20210504_174804.jpg
    IMG_20210504_174804.jpg
    140,4 KB · Pregleda: 40

TMc

Hero member
Učlanjen(a)
01.09.2017.
Poruke
1.716
Broj reagovanja
1.018
Lokacija
Svilajnac
Hvala, odlican je cdc fenomenalan materijal.
Jedno pitanje a cisto me interesuje da li se ja samo lozim ili to stvarno moze da ima veze. Oholi, fazan koga si u poslednjem videu navezao sam ranije radio bas sa onim veevus koncem koji si ti koristio pa sam u medjuvremenu nabavio flue orange koji pod uv lampom otkida kako dreci svidelo mi se pa sam sve sa njim navezao, mozda ribe vide drugaciji spektar mozda ne ali imam utisak da sam mnogo ucinkovitije lovio kada mi je kragna bila orange nego sada kada je fluo orange. Ima li to smisla ili sam ja uzgubio poverenje u ove fluo pa im ne dajem sansu dovoljno?
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.118
Broj reagovanja
1.176
Lokacija
Čačak
Mislim da ima smisla. Citao sam takodje da mladje pastrmke imaju sposobnost da vide uv spektar dok se kod odraslih to gubi.
U svakom slucaju, poverenje u muvu je bitnije od bilo kog detalja. 😉
Hvala, odlican je cdc fenomenalan materijal.
Jedno pitanje a cisto me interesuje da li se ja samo lozim ili to stvarno moze da ima veze. Oholi, fazan koga si u poslednjem videu navezao sam ranije radio bas sa onim veevus koncem koji si ti koristio pa sam u medjuvremenu nabavio flue orange koji pod uv lampom otkida kako dreci svidelo mi se pa sam sve sa njim navezao, mozda ribe vide drugaciji spektar mozda ne ali imam utisak da sam mnogo ucinkovitije lovio kada mi je kragna bila orange nego sada kada je fluo orange. Ima li to smisla ili sam ja uzgubio poverenje u ove fluo pa im ne dajem sansu dovoljno?
 

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.090
Broj reagovanja
893
"Citao sam takodje da mladje pastrmke imaju sposobnost da vide uv spektar dok se kod odraslih to gubi.
U svakom slucaju, poverenje u muvu je bitnije od bilo kog detalja." Gdje ovo pročita MAJKE TI?
Da ljudi znaju 100% kako vide salmonidi od vrste do vrste onda bi ovoj našoj igri FT FF došao kraj uvelike a naravno i ribama kojima svakako sat otkucava sve brže i brže...
 

TMc

Hero member
Učlanjen(a)
01.09.2017.
Poruke
1.716
Broj reagovanja
1.018
Lokacija
Svilajnac
Stoji da riba kako stari slepi tako da ima smisla ovo da manje vidi. Interesantno je i da one koje su crnjkste a teren gde žive nije takav da su tu boju poprimile zato sto zapravo loše vide pa se kamufliraju u boju terena koji zapravo i nije tako taman ali jbg tako ga vide.
 

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.090
Broj reagovanja
893
Dobro TMC to da slabije vidi s vremenom ima logike jer i ljudi, ne svi, slabije vide sa godinama itd. ali gdje baš UV spektar nađe??? Ako ga vidi vidi ako ga ne vidi ne vidi to što joj generalno "slabi vid" ne znači da samo UV spektar slabije vide nego u kompletu im slabi vid.
Probaj ti tog svog fazana bez ikakvog Hot spota da praviš pa vidi da li će on da radi bolje u odnosu na ova 2 sa hot spotom...ja smatram da će bolje da radi bez ičega ako je voda bistra i omanji vodostaj.
 

TMc

Hero member
Učlanjen(a)
01.09.2017.
Poruke
1.716
Broj reagovanja
1.018
Lokacija
Svilajnac
Iz mog iskustva najbolje mi i radi klasičan bez hot spota i on je uvek prvi na list ali mi je interesantan ovaj novi sa fluo orandz kragnom za koga mislim da je slabiji od ovog sa orandz. Evo slike pod uv lampom svetli kao za Novu Godinu 🤣
8A2B2002-1F6C-4219-824E-968E9A846B93.jpeg
 

TMc

Hero member
Učlanjen(a)
01.09.2017.
Poruke
1.716
Broj reagovanja
1.018
Lokacija
Svilajnac
Gore desno su zečevi sa orandz kragnom koja nije fluo i vidi se razlika. Zaista može biti da sam ja to sve umislio ali ako ribe vide uv onda vide ovu razliku. A sa druge strane i da vide zašto bi ih to odbijalo… neznam. Zato sam postavio pitanje dešava li se još nekom da mu se čini da mušice gde je fluo konac slabije love ribu.
 

TMc

Hero member
Učlanjen(a)
01.09.2017.
Poruke
1.716
Broj reagovanja
1.018
Lokacija
Svilajnac
Inače gore levo su dva fluo fazana neznam ni gde sam kupio ta pera nikad ih nisam do sad probao na vodi ali su svakako interesantni. Možda neka černobil fly shop rasprodaja 🤣
 

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.090
Broj reagovanja
893
ja smatram da je svaka muha dobra u nekoj situaciji (sa ovim ili onim) ali ne volim generalno muhe sa koncem kao hot spot...ako hot spot onda je to neki fleš i to u malim količinama...
Pišem za sebe i svoja iskustva i svoj način vezivanja naravno da poštujem i druga-drugačija iskustva.
Recimo ovaj i ovakakv konac kao tvoj fluo bi nasjeckao i pomješao sa materijalom za tjelo ili pinkicu u opršje sa dlakom za grudi itd... jer ovako mi nekako izgleda previše ovoga kako si namotao...ev bi ovakvog iskoristio za probu u neke baš duboke dijelove rijeke gdje dopire jako malo svijetlosti pa je moguće da bi ovakav brže skrenuo pozornost ribe.
Mani su od ovih nimfi najbolja 2 prva zeca odozgor stim da bi prvom prorijedio CDC :)
 
Vrh Dno