Danas sam vezivao...

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.119
Broj reagovanja
1.179
Lokacija
Čačak
Nek @TMc baci muvu u casu pa nek slika. Najbolje ako jos uvek ima muvu sa slike

Dodacu jos jedno, nakon par minuta pecanja, materijali se malo i zasite vodom itd...jos ako je u medjuvremenu pala koja riba.... (Na drini, gde su zabacaji daleki i gde se muva osusi mnogo bolje, ovo sto pišeš stoji. Na manjim rekama ne stoji). Ali da zecje osje moze da zameni pero petla za plovnost to nije upitno. Samo je bitno kako se naveze. Kao na TMcovoj imitaciji jako je mala sansa da ce da pliva zbog manjeg otpora jer je dlake manje i tanja je i slabija.
 
Poslednja izmena:

TMc

Hero member
Učlanjen(a)
01.09.2017.
Poruke
1.717
Broj reagovanja
1.020
Lokacija
Svilajnac
Odradicu eksperiment nema problema sve posteno bez da nekog favorizujem (ponude na PM) :cheesy:

Mala sala... nema potrebe za testiranjem jer je muva nakon prvog balavljenja od strane ribe iako sam je prao brisao susio opet i opet... bila ocajna za ribolov plivala je max sekundu dve no kako sam ih navezao 4 komada najmanji problem mi je bio da stavim drugu. Veverica ne drzi ni priblizno kao zec sa lica pogotovo ako je upreden u konac pa palmerovan to je onda top sto se tice plovnosti. Misljenja sam da je kod suvih svaki element bitan sto se tice plovnosti, konkretno moju drze rep i cdc koji se nakvasi 1/5 samo u onom donjem delu gde je stegnut a ostalo sto je barsunasto drzi vazduh i pliva i to nosi muvu. Telo je biots od pauna ispod lepak to nema veze sa plovnoscu da je nesto drugo verovatno bi vise znacilo a ovo je jos i tanko. Nisam znao a ni razmisljao o tome da bi toliko mogla da znaci pomoc u plovnosti od strane materijala u thoraxu tako da cu ubuduce sigurno koristiti zeca u grudima kod cdc muva.
 

ivke037

Hero member
Učlanjen(a)
11.06.2009.
Poruke
1.150
Broj reagovanja
129
Lokacija
Kruševac
Odradicu eksperiment nema problema sve posteno bez da nekog favorizujem (ponude na PM) :cheesy:

Mala sala... nema potrebe za testiranjem jer je muva nakon prvog balavljenja od strane ribe iako sam je prao brisao susio opet i opet... bila ocajna za ribolov plivala je max sekundu dve no kako sam ih navezao 4 komada najmanji problem mi je bio da stavim drugu. Veverica ne drzi ni priblizno kao zec sa lica pogotovo ako je upreden u konac pa palmerovan to je onda top sto se tice plovnosti. Misljenja sam da je kod suvih svaki element bitan sto se tice plovnosti, konkretno moju drze rep i cdc koji se nakvasi 1/5 samo u onom donjem delu gde je stegnut a ostalo sto je barsunasto drzi vazduh i pliva i to nosi muvu. Telo je biots od pauna ispod lepak to nema veze sa plovnoscu da je nesto drugo verovatno bi vise znacilo a ovo je jos i tanko. Nisam znao a ni razmisljao o tome da bi toliko mogla da znaci pomoc u plovnosti od strane materijala u thoraxu tako da cu ubuduce sigurno koristiti zeca u grudima kod cdc muva.
Za Oholog važi: znači da ga krilo od cdc-a nije držalo na vodi
 

easyrider_

Full member
Učlanjen(a)
25.07.2007.
Poruke
699
Broj reagovanja
328
Lokacija
Banja Luka
Toraks i nogice radim od cdc-a, ista dva koja cine krila i nije da nesto znam, al sam zadovoljan od kad tako vezem i plovnoscu i lezanjem na vodi i jednostavnoscu vezivanja...
 
  • Like
Reagovanja: TMc

TMc

Hero member
Učlanjen(a)
01.09.2017.
Poruke
1.717
Broj reagovanja
1.020
Lokacija
Svilajnac
IMG_0099.jpegIMG_0104.jpegIMG_0105.jpegIMG_0106.jpegIMG_0109.jpegIMG_0111.jpegIMG_0112.jpegMorao sam da slikam. Definitivno cdc je vani ali je ovo mirna voda. Kada je prstom potopom za mm dva vrati se gore a to samo može vazduh iz cdc da izvede. Nakon malo potapanja grudi su ispod vode, 1 mm cdc je mokar i drži se na ostatak tj onaj vazduh koji ima u perima, to je poslednja slika. Rekao bih nereseno obojica ste u pravu.
 

Mlinka

Full member
Učlanjen(a)
10.03.2011.
Poruke
642
Broj reagovanja
1.317
Lokacija
Đurđevac, Podravina, Hrvatska
još samo fali tipet, i malo atmosferske realnosti i tekuće vode, i možda malo magle u zraku... i kako je reko Oholi, i jedna ulovljena riba... pa da vidimo kako onda plivaju...
 

easyrider_

Full member
Učlanjen(a)
25.07.2007.
Poruke
699
Broj reagovanja
328
Lokacija
Banja Luka
Evo slucajno nabasah na jako slicnu diskusiju iz 2015... tema plovnost cdc jednodnevki...
Aj pogadjajte ko su glavni "diskutanti"...?
 
  • Like
Reagovanja: TMc

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.119
Broj reagovanja
1.179
Lokacija
Čačak
Evo slucajno nabasah na jako slicnu diskusiju iz 2015... tema plovnost cdc jednodnevki...
Aj pogadjajte ko su glavni "diskutanti"...?
Nismo valjda opet nas dvojica 🤣🤣🤣
Ne znam kakva je njena plovnos? Ja koristim cdc i oštru dlaku zeca.
Ja sam i rekao da veverica ne pliva a da zec pliva... Al ti mnogo volis da si u pravu za Ivketa, znaci da veverica ne drzi muvu...zec je drzi naravno, to nikad sporio nisam.
 

ivke037

Hero member
Učlanjen(a)
11.06.2009.
Poruke
1.150
Broj reagovanja
129
Lokacija
Kruševac
Spinuje te. Krenulo je od cdc krila da ona ovoj imitaciji daju plovnost, što nema ni veze. Ovom tipu imitacije plovnos daju rep i grudi. I kraj.
 
Vrh Dno