Danas sam vezivao...

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
28
Lokacija
trstenik
p1280035resize.jpg


 

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.225
Broj reagovanja
1.144
Miloš pa gdje si ti do sad?
Počeo si vezat ko Ado Jaginović he he...
Odlične muhe
 

MM

Hero member
Učlanjen(a)
14.02.2009.
Poruke
1.403
Broj reagovanja
1.016
Tu sam Silvio, mada nisam pecao još od kraja oktobra, pa sam u lošem psihofizičkom stanju.  :D

Hvala za veeeeeliki kompliment. Opasni su ti oni tulari u fazonu Hitne.
Hitno šalji par komada.  :lol:
 

Prilozi

  • P1250392 (Small).jpg
    P1250392 (Small).jpg
    59,5 KB · Pregleda: 176
  • PB130558 (Medium) (Small).jpg
    PB130558 (Medium) (Small).jpg
    52,2 KB · Pregleda: 178

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.225
Broj reagovanja
1.144
Kreice su mrak!
Šta ću ti slat muhe bolje da ti perja od šljuke spremim pa sam pravi kupiš flaster i štancaj.
A šta za ove žutke kažeš i ovog padavca?
 

Prilozi

  • DSC00098.JPG
    DSC00098.JPG
    42,6 KB · Pregleda: 145
  • DSC00106.JPG
    DSC00106.JPG
    41 KB · Pregleda: 135
  • DSC00062.JPG
    DSC00062.JPG
    40,4 KB · Pregleda: 157

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.225
Broj reagovanja
1.144
MM savjet ako već praviš pokrov kod nimfe onda neka pokrov i grudi zauzimaju 1/4 do 1/3 tjela ali ti to vjerojatno znaš samo ti je tako ispala ova :bye:
 

MM

Hero member
Učlanjen(a)
14.02.2009.
Poruke
1.403
Broj reagovanja
1.016
Seb,
telo muve je od žutog svilenog konca. Na buvljaku sam kupio zlatnu lametu koja je upredena sa ovim koncem.
Kad to raspredem dobijem finu lametu i žuti konac.
Rebra su od finog svetlo braon konca koji sam izvukao iz pertle.  ;)

Silvio,
moraću da potražim najpre taj transparentni flaster.
Padavac ti je izuzetan, na Zlorečici i Limu bi na njega načisto "pobio" pastrmke!
I kamenjarka je super!

Što se tiče nimfe nisam pravio pokrov, već leđa.  Gledao sam one Mixove slike nimfe baetis rhodani.
 

Prilozi

  • lameta & pertla.JPG
    lameta & pertla.JPG
    49 KB · Pregleda: 155

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.225
Broj reagovanja
1.144
U DM Drogerie Markt prodavnicama ima jedan model "Transparent Heftpflaster" jeftin je a nije loš pera dobiješ kad poželiš samo reci kako da ti pošaljem, možeš raditi svakakva krila koja se poslje par riba ostati ista kao da si ih tek napravio.
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
8
Lokacija
Beograd
Da po stoti put ponovim ono sto me naucio iskusni Mita Pancevac kada sam poceo da vezujem. Lamete iz pozamanterije i sa buvljaka zaobici u sirokom luku kada su u pitanju musice za pastrmku i koristiti iskljucivo UTC, UNI ili Danville. To nije nikakav trosak a traje sigurno vise od jedne ribe :)
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
10
Silvio, muve su ti extra dobre! Baš mi se dopadaju.

MM, hvala puno za informacije.

 

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.225
Broj reagovanja
1.144
U pravu si ti Seb za lameta ja koristim 90% zlatne prešare samo žicu iz uklopnog sata možete naći ako imate nekog dobrog prijatelja u električnom znači kolut je bjel a na njega je namotana fina pozlaćena žica pogodana za rebra mušica od #20 do #10 pre zadovoljan sam jer ova žica ne oksidira nakon nekog vramena a ipak veže čvršće i ne cufa se nikad.Za mene najbolja žica koju sam ikad vidio. Sorry za off ali je korisna informacija!
 

MM

Hero member
Učlanjen(a)
14.02.2009.
Poruke
1.403
Broj reagovanja
1.016
Nije off, pošto je u sklopu uopštene flytying diskusije.

U pravu je Simpson. Ja lametu koristim za rebrenje samo dve-tri muve, i one su namenjene bezubom lipljanu.
Za pastrmske muve gotovo nikad ne koristim lamete.

Naravno, desi se da muvu namenjenu lipcu pokupi potočara i upropasti je, ali šta da se radi...

Takav je pos'o.  :) 
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
8
Lokacija
Beograd
I ja koristim zicu makar u 80% slucajeva, ali nekad riba hoce da jede bas sa lametom i to pljosnatom. Pogotovo u nekoj fazi emerdzera, jos sa holo lametom...mmmm :)
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.237
Broj reagovanja
708
Lokacija
Svrljig
U trenutku relativno dobre koncentracije navezah cele dve muve. Gotovo sam siguran da će pored kamenjarki i ove da budu favoriti na početku ovogodišnjeg pastrmkarenja. Na udicama sa dužim vratom a veličine 12 su obe.
 

Prilozi

  • Favoriti z. p. s..jpg
    Favoriti z. p. s..jpg
    22,8 KB · Pregleda: 195
  • Favoriti z. p. s...jpg
    Favoriti z. p. s...jpg
    68,1 KB · Pregleda: 172
Vrh Dno