Djetinja

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.186
Lokacija
Čačak
Reka koja protice kroz Uzice, za musicarenje je dobar samo deo uzvodno od grada,nizvodno je prezagadjen i prljav.
Marko i ja smo u ponedeljak, 25.4.2011. otisli samo tamo. Po prvi put je bilo obojici, nismo znali ni cemu da se nadamo, kakvo je stanje sa ribom... Posle lutanja po okolnim brdima, nekako smo se snasli i sisli do vode(kasnije se ispostavilo da se do vode dolazi bas brzo,nije daleko od grada...).
Cim smo stigli na vodu montirali smo nimfe, zecije usi :)...dobitna nimfa za ovu sezonu, cini mi se da je bolja od fazana, bar je dosadasnji deo sezone pokazao tako. nismo dugo cekali na udarce...prosli smo svega par virova i akcija je krenula. Ribe su uglavnom bile oko 20-25cm ali neverovatno borbene u odnosu na svoju velicinu. Izuzetno zdrava potocara sa lepim brojem riba koje su lepo podgojene.....a po kamenju je vidljiv veliki broj insekata. Djetinja deluje dosta drugacije od ostalih reka ima neku svoj boju, deluje tamna. Dogovor Marka i mene je bio da se preskacemo jer je reka jedino za takvo pecanje pogodna, na dosta mesta smo morali da gazimo na granici kombinezona da bi izbegli gazenje kroz trnje.
kako je vreme odmicalo, obojica smo usli u stos pa nije bilo ni jednog vira i brzaka koji nije dao ribu, sa takvim tempom pecanja nije ni cudo da je krajnji skor obojici bio po vise desetina riba, uglavnom potocare sa retkom kalifom i lipljenom.
posle sat vremena, na jednom delu je stigao cuvsr i obavestio nas da pecamo u zabranu, kako imamo uzvodno mesto da izadjemo na obalu i odemo u dozvoljeni deo,naglasio je i da nije frka da otpecamo taj deo. naravno odmahsmo se pokupili i pravac kolima uzvodno.....

sad malo slicica...reka je idealna za nimfarenje obojica smo svega po dve ribe dobili na suve muve.

imgp1078v.jpg


imgp1082k.jpg


imgp1088f.jpg


imgp1090f.jpg


imgp1094.jpg


imgp1095r.jpg


imgp1105.jpg


imgp1106g.jpg


imgp1108po.jpg


imgp1109d.jpg
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.186
Lokacija
Čačak
imgp1111n.jpg


imgp1114.jpg


imgp1126d.jpg


imgp1135d.jpg


imgp1151u.jpg


imgp1152j.jpg


a ovde se lepo vidi kako je nimfa princ raskupusana posle ko zna koliko riba....presao sam na princa jer mi je nestalo zeceva :D, nisam se pokajao.

imgp1164s.jpg


imgp1168r.jpg


a zamislite kako bi bilo da odete na ovakvo mesto? samo na ovom mestu sam imao oko 10ak riba

imgp1172.jpg


a na ovom mestu se mrestila mladica...vidi se svetlije dno i kao da je sljunak bas isprevrtan.

na kraju dana je naisao drugi cuvar...tada smo saznali da smo i ostatak dana pecali u zabranu...nekako smo se izvukli bez prijave ali za sledeci put verujem da ce ekipa biti u prosirenom sastavu :)))
 

strashni

Hero member
Učlanjen(a)
07.06.2008.
Poruke
1.873
Broj reagovanja
184
Lokacija
Kragujevac
Druze kako mislis u zabranu, jer su to neki delovi obelezeni za mrest mladice ili sta je u pitanju?
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Drago mi je da vidim još jednu potvrdu da se lipljan primio u Đetinji i da se uspešno mresti. Nedavno sam čuo za par ulova malih primeraka, sada vidim još kojeg...  :tbumb:

Inače je reka iznenađujeće mala za ovaj deo godine...
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.186
Lokacija
Čačak
pa deo od suncanog vira do skakavaca je jos valjda desetak dana pod zabranom....

goci, lipac se primio i mresti se, inace od cuvara sam cuo da se i kalifa izgleda mresti, ja sam uhvatio dve od max 20cm.....iskreno jeste da je riba tudjin ali bih voleo da se primi jer je prava sportska riba.

kako mi je ovo prvi put na ovoj reci moram reci da sam i vise nego zadovoljan, od korisnika podrucja sam cuo da ce rzav i djetinja da se kategorisu, na rzavu ce celim tokom da bude C&R na pojedinim delovima mocice i varalice ali bez povratne kuke, dok ce kanjoni da se stave pod trajni zabran,tokom cele godine. po onome sto sam video i doziveo, namoravi,djetinji i rzavu,mogu reci da postoje lepe sanse da sve krene na bolje
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
oholi je napisao(la):
od cuvara sam cuo da se i kalifa izgleda mresti, ja sam uhvatio dve od max 20cm.....iskreno jeste da je riba tudjin ali bih voleo da se primi jer je prava sportska riba.

Treba proveriti gde i kada je taj cuvar polagao za mesto cuvara i opomenuti ga da ne trabunja gluposti.
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.311
Broj reagovanja
210
Lokacija
Zvornik
Oholi odličan izvještaj.Ja sam bio prošle godine u dva navrata i stvarno je Đeta čudo.Samo na jendom mjestu smo bacali nimfu sve ostalo je bilo na suvu.Ja kao početnik sam se nauživao.
Ovo za zabranjene djelove nisam do sada znao i puno mi znači da se ne ogriješim.A tek info za lipljene,bravo  :drool:
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.186
Lokacija
Čačak
mozda bi i nama suva radila da smo je forsirali, medjutim ni jedna riba se nije bacila ceo dan a na nimfu riba uvek radi :). meni je najdraze to sto se love divlje ribe,plasljive su i neverovatno borbene. nadam se da cu uskoro ponovo na reku pa da malo vise suve forsiram
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.311
Broj reagovanja
210
Lokacija
Zvornik
Da razlika je u vremenskom intervalu,periodu,  :doh: Tada su iskakale na sve strane,od mušica mi se najbolje pokazala velika kamenjarka.Uopšte se manje ribe nisu dvoumile da je napadnu  :tbumb:

Koliko vidim poprilično su i napredovale,porasle i podgojile se.Ako se bude ova voda čuvala biće pravi raj!
 

cikamike

Senior member
Učlanjen(a)
01.11.2010.
Poruke
130
Broj reagovanja
0
Veoma topao dan u Subotu na Đetinji, ali je zato voda bila vraški hladna (kao iz frižidera). Na vodi veliki broj najrazličitijih insekata, ali tek po negde se javi neka riba na površini.
Obišli smo jedan deo mušičarskog i jedan deo blinkeraškog rivira. Lepa reka, ali nisam stekao utisak da je riblji fond bogat... Verujem da će vremenom biti sve bolje i bolje...
U svakom slučaju pozitivni utisci...  :bye:
 

Prilozi

  • IMG_4119.JPG
    IMG_4119.JPG
    196,7 KB · Pregleda: 446
  • IMG_4115.JPG
    IMG_4115.JPG
    87,2 KB · Pregleda: 397
  • IMG_4112.JPG
    IMG_4112.JPG
    197,2 KB · Pregleda: 429
  • IMG_4111.JPG
    IMG_4111.JPG
    195,4 KB · Pregleda: 403
  • IMG_4109.JPG
    IMG_4109.JPG
    108,4 KB · Pregleda: 431
  • IMG_4106.JPG
    IMG_4106.JPG
    101,2 KB · Pregleda: 412

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.311
Broj reagovanja
210
Lokacija
Zvornik
Vreo vikend na Đetinji.Voda kao led ledena.Od površinskih aktivnosti skoro da ništa nije bilo.Po neka muva bi se digla ili u nekom čšoku neka sitna pastrmčica bi nešto pokupila.Sve iole ozbiljne ribe bile su u najvećim bukovima zalijepljene na dnu.
Samo nimfa je radila i to dobro otežana!
Dosta riba sam izgubio zbog kontra jezička a vjerovatno da je tako i bolje da ih nisam rukama skidao sa udica po onoj vrelini!

Kada sam pomislio da nema dobrih komada u jednom momentu je pored mene projurila riba cc 60cm!E sad dali je mladica ili pastrmka,to ne bih znao reći!

p8040001t.jpg


p8040003.jpg


p8040004v.jpg


 
Vrh Dno