Double haul

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Pretece me Sebastian hteo sam da postavim isti klip. Taj klip je nesto najsimpaticnije i najprakticnije sto sam video do sada, a kljucna je nova rec "downup" :D

Mel je stvarno bio car...
 

alp

Full member
Učlanjen(a)
02.02.2008.
Poruke
572
Broj reagovanja
2
Postoji samo jedan mali dodatak. Prije vježbanja DH-a pozeljno je nauciti kotrolirati 10-12 metara strune jednom rukom. Ljudi koji prerano krenu forsirano vjezbati DH, bez da su prije toga naucili elementarnu kontrolu loopa-a i  opušteni rad s priborom, najcesce jos dugo vremena ne nauce ni jedno ni drugo. DH sigurno nece popraviti lose nego samo unaprijediti (dovoljno) dobro bacanje. 
 

sicco

Junior member
Učlanjen(a)
19.05.2009.
Poruke
63
Broj reagovanja
11
sebastian@ Hvala za klip - prava stvar  :tbum
Hvala i ostalima za savete :tbumb:

Sad samo da je lepog vremena za vezbu. Valjda ce i to doci na svoje mesto. :doh:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
@sicco, tu osnovu pokreta valja vežbati i u kući/stanu bez štapa...to bi ti bilo kao kada u nekim borilačkim veštinama vežbaš kate kako bi telo naučilo pravilne pokrete što se posle u praksi također uvežba te dođe i do veštine...ja još uvek radim na tome...napredujem mic po mic....heh, bolje cm napred nego nazad  ;)
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
alp je napisao(la):
Postoji samo jedan mali dodatak. Prije vježbanja DH-a pozeljno je nauciti kotrolirati 10-12 metara strune jednom rukom. Ljudi koji prerano krenu forsirano vjezbati DH, bez da su prije toga naucili elementarnu kontrolu loopa-a i  opušteni rad s priborom, najcesce jos dugo vremena ne nauce ni jedno ni drugo. DH sigurno nece popraviti lose nego samo unaprijediti (dovoljno) dobro bacanje. 

Pa zato sam ja coveku i rekao da double haul ne bi trebalo da utice na njegov loop, u smislu da ga popravi.
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
sebastian je napisao(la):
@sicco, tu osnovu pokreta valja vežbati i u kući/stanu bez štapa...to bi ti bilo kao kada u nekim borilačkim veštinama vežbaš kate kako bi telo naučilo pravilne pokrete što se posle u praksi također uvežba te dođe i do veštine...ja još uvek radim na tome...napredujem mic po mic....heh, bolje cm napred nego nazad  ;)

To bi bilo kao fly casting kate :hammer:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
:D :hammer: pa da, još da se obuče čovek u kimono i stane u sred parka i počne da izvodi kerefeke  :doh:
 

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
Evo usporenog, odlicnog snimka da pogledate sve oko Double Haul-a

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=grKhydqeEPo[/youtube]
 

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
Isti Lasse ali lepse vreme

[flash=400,307]http://vimeo.com/moogaloop.swf?clip_id=4678966&server=vimeo.com&show_title=1&show_byline=1&show_portrait=0&color=&fullscreen=1[/flash]
 

rango

Senior member
Učlanjen(a)
14.03.2009.
Poruke
168
Broj reagovanja
5
Cesto mi se desava da mi se prilikom double haul-a zamota predvez oko kanapa samo nemogu da provalim li je tailing posledica lose putanje vrha stapa ili je mala brzina kanapa zbog slabog ili nepravovremenog cima moracu na livadu sa kamerom.
 

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
2.007
Broj reagovanja
258
Lokacija
Norway
Da li ti se to desava kad bacas bez d.haula? Tesko je reci ovako bez detaljnijeg obrazlozenja. Mislim da nije zbog male brzine, jer ako nemas tailing loop bez DH onda je Dh taj koji ti ih prouzrokuje, brzina kanapa. Najcesce se desava da se preterano i previse povlaci kanap, narocito u startu kasta. Ruka kojom povlacimo kanap ce imati istu brzinu kao i kasting ruka, s tim sto ce ona povuci kanap malo jace pri kraju putanje i pustiti kad se stap zaustavi u stopu. Ni ranije ni kasnije. Snimi to. To je najbolji nacin da se kaze nesto vise. Sto vise kanapa u vazduhu, to duze povlacenje i obratno. Orijentaciono, ti za drzanje 15-17 metra u vazduhu ne treba duze povlacenje od 20-30cm. 
 

zekafly

Senior member
Učlanjen(a)
28.02.2010.
Poruke
154
Broj reagovanja
0
Kod mojih ucenika, to sto si spomenuo je najcesce posljedica prevremenog povlacenja strune haul rukom.Mnogi, i oni napredniji, prerano krecu u holanje zbog toga sto se boje da ce struna pasti na zemlju.ALP je dobro napomenuo da je potrebno prvo vjezbati bez hola, pa ga zatim dodati, kad je tehnika vec savladana.Tehnika nije u holu, nego u ruci koja drzi stap.

\kako se to rijesava.Najlakse je poloyiti stap u vodorvan polozaj, paralelno sa zemljaom, i gledati sta se desava sa strunom.Ta vjezba sluzi i kao vjezba drzanja dobrog SLPa i kao vjezba odredjivanja pravilnog momenta povlacenja strune, hola.
Poslje se polako dize struna u owerhead zabacaj i muka bi trebala biti rijesena.
Naravno, ako je snaga pravilno upotrebljena. ;)
 

becko

Full member
Učlanjen(a)
07.11.2006.
Poruke
771
Broj reagovanja
20
Lokacija
Bajina Basta- Vlasotince
Posto se tailing javlja na predvezu znaci da je greska negde na poceetku Casting stroke, tj u pocetku zabacaja napred dolazi do konkavne putanje vrha stapa. Ako je ovo povezano iskljucivo sa DH i samo se tad javlja znaci da stap dobija na pocetku FC vecu silu nego sto je potrebno pa se vise savije i napusti SLP (prava putanja vrha stapa ) sto dovodi do zakljucka da se ne ubrzava pravilno ali je u ovom slucaju ,,cim'' jak a nikako slab .
  Ako je ovo uzrok a ne mora da znaci da jeste trebao bi da obratis paznju na ubrzanje haula da kako ubrzavas stap tako i ubrzavas haul i da se ta dva ubrzanja poklope na svom vrhuncu , ne smes haul zavrsiti prerano= tailing loop.Vezbaj da i levom rukom ubrzavas postepeno i uskladi ,duzinu i brzinu haula sa kolicinom kanapa u vazduhu a samim tim i sa casting stroke-om.
Jos jedna stvar mi pada na pamet a to je da cesto ubacivanje leve ruke pobrka rad desne pa  mozda prejaka aplikacija sile na pocetku FC potice i od desne ruke , to je onaj cim na pocetku zabacaja napred vrlo rasprostranjena boljka u nas musicara .
  Mozda je slack....
Najbolji bi bio jedan dobar klip pa da raspredemo...
 

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
2.007
Broj reagovanja
258
Lokacija
Norway
Zeko na sta mislis kad kazes prerano povlacenje rukom?
Sigurno cemo se sloziti da se povlacenje odvija istog trenutka kad pocne kretanje casting-ruke osim u slucaju ekstremno dugih izbacaja kad se mora sacekati sa povlacenjem dok se ne pocne sa punjenjem stapa.
 
Vrh Dno