Dragoceni snimci

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Evo jednog početnika u FC-u. Snimljen je kako se mrsi sa priobalnim granjem. Pravi primer nepravilnog zabacivanja. :hammer:
http://www.yourfilehost.com/media.php?cat=video&file=MIXMASTER_Fly_Casting_With_Ease.avi
 

Veso2

Junior member
Učlanjen(a)
25.06.2007.
Poruke
89
Broj reagovanja
0
Mixmaster je napisao(la):
Evo jednog početnika u FC-u. Snimljen je kako se mrsi sa priobalnim granjem. Pravi primer nepravilnog zabacivanja. :hammer:

Hmm.. Ovo mi mirisi na neku zvrcku.. Taj tamo niti je pocetnik, niti se mrsi sa granjem. Niti je zabacivanje nepravilno, naprotiv, efikasno je i cova zna sta radi. Samo, svejedno mi mirisi na neku zvrcku..
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Ma daj, ovo što radi zna i moja baba  :-*. Pitam se da li je ovaj ikad ulovio neko ribče?  :doh: Mada... ???
 

Veso2

Junior member
Učlanjen(a)
25.06.2007.
Poruke
89
Broj reagovanja
0
Mixmaster je napisao(la):
Ma daj, ovo što radi zna i moja baba  :-*. Pitam se da li je ovaj ikad ulovio neko ribče?   :doh: Mada... ???

Hm.. Jednom sam pohvalio St. Igora za super "cast", kad ono na videoklipu neko drugi.. Iz tog razloga mi je i ovdje nesto "suspect".. A tvoja draga baba to sigurno radi bolje!! Jer, ovo se naime moze jos bolje izvesti.. kad vec hoces da znas!
 

Jr

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
15.06.2007.
Poruke
1.132
Broj reagovanja
122
Lokacija
Niš
Nešto mi poznat ovaj tip. Naročito kapa... :whistle:
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Hej, preterujem sa zajebancijom. Na ovom skromnom snimku sam ja, ali nisam glumio Fly Castera, već sam normalno pecao. Ovo bi trebalo da pokaže eleganciju FC-a, koju je uvek lepo pogledati. Slično izgleda većina mojih prijatelja.
Da je neki FC mudonja na snimku, komentari bi bili na čistom engleskom jeziku, poput:
a) long, drag free run
b) roll pick-up
c) switch cast
d) left reach turn around
e) airball wind swing fly touch :D
i još gomila "mušičarskih" termina.

I onda bi se 99% posmatrača ovog zabacivanja potpuno zbunilo i raspametilo. Svak bi bio ubeđen da mu je vežbanje na livadi neophodna stvar. Još ako bi mu tako nešto preporučio sam bacač... :doh:
Htedoh reći da je FC deo FF-a i ide jedno s drugim. Lepo izgleda kada vešt bacač izvodi bacanje na livadi, ali kada se to odigrava i primenjuje na vodi, to je ono pravo.
Ja veoma često zabacujem kao na ovom snimku. Nečujni roll pick-up, ovo kotrljajuće dizanje muve bez šljapkanja, jedan lažni zabačaj za sušenje muve i promenu smera i oštsar polu-roll ili switch sa zadrškom, kako bi muva pala pre ili u isto vreme sa koncem, i reach zakrivljenjem, kako bi sistem ostao drag-free. Sve ovo moram da izvedem bez gledanja pozadi, iako je granje iza mene.
Uaaau, ipak treba mnogo reči da bi se objsasnilo ono što se vidi u dve sekunde ovog snimka. :doh:
Voleo bih da vidim svakog člana ovog foruma kako zabacuje. Dajte neku pokretnu sliku.
 

lazza

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
06.12.2005.
Poruke
1.842
Broj reagovanja
2
Lokacija
NIShville
Steta sto nije malo duzi ovaj klip Mix. *hat off*
 

Tadic

Junior member
Učlanjen(a)
07.08.2007.
Poruke
22
Broj reagovanja
0
Mixmaster je napisao(la):
Evo jednog početnika u FC-u. Snimljen je kako se mrsi sa priobalnim granjem. Pravi primer nepravilnog zabacivanja. :hammer:
http://www.yourfilehost.com/media.php?cat=video&file=MIXMASTER_Fly_Casting_With_Ease.avi

Revolucionarno, nema sta! Svaka cast majstore! Daj jos koji, ne budi cicija :)

 

Tadic

Junior member
Učlanjen(a)
07.08.2007.
Poruke
22
Broj reagovanja
0
Mixmaster je napisao(la):
Hej, preterujem sa zajebancijom. Na ovom skromnom snimku sam ja, ali nisam glumio Fly Castera, već sam normalno pecao. Ovo bi trebalo da pokaže eleganciju FC-a, koju je uvek lepo pogledati. Slično izgleda većina mojih prijatelja.
Da je neki FC mudonja na snimku, komentari bi bili na čistom engleskom jeziku, poput:
a) long, drag free run
b) roll pick-up
c) switch cast
d) left reach turn around
e) airball wind swing fly touch :D
i još gomila "mušičarskih" termina.

I onda bi se 99% posmatrača ovog zabacivanja potpuno zbunilo i raspametilo. Svak bi bio ubeđen da mu je vežbanje na livadi neophodna stvar. Još ako bi mu tako nešto preporučio sam bacač... :doh:
Htedoh reći da je FC deo FF-a i ide jedno s drugim. Lepo izgleda kada vešt bacač izvodi bacanje na livadi, ali kada se to odigrava i primenjuje na vodi, to je ono pravo.
Ja veoma često zabacujem kao na ovom snimku. Nečujni roll pick-up, ovo kotrljajuće dizanje muve bez šljapkanja, jedan lažni zabačaj za sušenje muve i promenu smera i oštsar polu-roll ili switch sa zadrškom, kako bi muva pala pre ili u isto vreme sa koncem, i reach zakrivljenjem, kako bi sistem ostao drag-free. Sve ovo moram da izvedem bez gledanja pozadi, iako je granje iza mene.
Uaaau, ipak treba mnogo reči da bi se objsasnilo ono što se vidi u dve sekunde ovog snimka. :doh:
Voleo bih da vidim svakog člana ovog foruma kako zabacuje. Dajte neku pokretnu sliku.


Uh, ovo tek sada procitah :eek:

Nije valjda da sve ovo izvodis samo u jednom cugu :doh: Bravisimo :tbumb: Istina, malo je mutan snimak pa zbunjuje al deluje stvarno cool 8)

Pozdrav,

"Predsednik".

 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
Jao pa ja ne mogu da poverujem drug predsednik Boris Tadic nam se ukljucio na forum pa to je divno :puke:
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
Shala mala!
 

lazza

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
06.12.2005.
Poruke
1.842
Broj reagovanja
2
Lokacija
NIShville
Tadic je napisao(la):
Uh, ovo tek sada procitah :eek:

Nije valjda da sve ovo izvodis samo u jednom cugu :doh: Bravisimo :tbumb: Istina, malo je mutan snimak pa zbunjuje al deluje stvarno cool 8)

Pozdrav,

"Predsednik".
Dobro nam dosao nazad Koky.
Ponasaj se ovog puta. ;)
 

Mladen

Full member
Učlanjen(a)
16.04.2007.
Poruke
648
Broj reagovanja
19
Sta uradi Bog te mazo. :eek: :drool:

Svaka cast! Ja umem bolje... :whistle: :D
 

becko

Full member
Učlanjen(a)
07.11.2006.
Poruke
771
Broj reagovanja
20
Lokacija
Bajina Basta- Vlasotince
Da si ovde primenio backhand imao bi 3 poteza manje i isti efekat - suvu muvu,levi rich i drag free znaci hteo si da se pokazujes kamermanu a ne da pecas, jer znamo mi tebe ti si u ribolovu egzistencijalni mimimalista zar ne?
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Nije netačno da je mudro to što kažeš, ali nije baš tačno da je najpametniji izbor. Backhand je nešto što uvek treba izbegavati, iz nekoliko razloga, a i ovaj false cast nije uzaludan. I za njega ima nekoliko mudrih razloga. Nisam znao da me snimaju, ja ovo hvatam ribe, samo sam isekao taj masakrerski deo, da ne bih slušao plač i jauk ovih što žale sve ribe što ja upecam. :hammer:
Zar je moguće, Igore, da ti na ovom snimku izgledam kao maneken?  Pogledaj ponovo. Obrati pažnju na povijenost kičme i pogled uprt u "sumnjivu tačku". Manekenima najčešće glava leti nekontrolisano, prate konac pogledom i uopšte ne obraćaju pažnju na reku ili tačku u kojoj bi mogli da očekuju napad ribe.
 
Vrh Dno