Drina, raj za mušičare

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Pa, i nije neki lipljen, mada je sigurno bio kilaš. Čuo sam da ima mnogo većih. Zanimljivo, nakon bezuspešnog zabacivanja "zelenaša", "hot butt caddisa" i sličnih muva, ulovio sam ga na majsku.
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Mixmaster je napisao(la):
Pa, i nije neki lipljen, mada je sigurno bio kilaš. Čuo sam da ima mnogo većih. Zanimljivo, nakon bezuspešnog zabacivanja "zelenaša", "hot butt caddisa" i sličnih muva, ulovio sam ga na majsku.

Oduvek si bio poseban. Mada - čudi me ovaj tvoj izbor muve. Očekivao sam B....LU.  :D :D :D
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Nije loša Drina. Ako neko želi i ume da nabode i izvadi lipljena-mečku, odlična je.

main.php
 

Prilozi

  • Opet posetih Drinu.jpg
    Opet posetih Drinu.jpg
    70 KB · Pregleda: 719

Zacoola

Junior member
Učlanjen(a)
13.06.2009.
Poruke
38
Broj reagovanja
0
Mixmaster je napisao(la):
Nije loša Drina. Ako neko želi i ume da nabode i izvadi lipljena-mečku, odlična je.

main.php


Kako si upecao ovog lipljana? Veliki je...  Ja sam cuo da za te velike moras da zabacis preko 30 metara...
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Pošteno, ponekad treba dobro ugaziti i prilično daleko džilitnuti muvu. Međutim, nije neophodno pridržavati se taktike "fiju fiju". Zapravo, najbolji ulovi se postižu kada gledaš sa obale i bar pola sata prebrojavaš ribe koje bućkaju. Onda uđeš koliko treba i obereš ih ako imaš dobru muvu, tehniku njene prezentacije i, što je najvažnije, umeš da ih prizemljiš. Na ovom trećem delu najčešće se obrukaju drinski mušičari, jer su ribe uglavnom mečkaste i ratoborne.
Žakula, ja sam ovog dobio izuzetno blizu, jer sam ga prethodno video i mudro mu prišao.
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Mixmaster je napisao(la):
...Onda uđeš koliko treba i obereš ih...

Aha  :yeswink:
Da znam za sledeći put :yeswink:

Nego koliko si ih ti obrao za 4 kola takmičenja i na ukupno 24 takmičarske pozicije?
A koliko si ih uopšte ubrao da su bili dalje od 15m?
I van revira? (Mislim na ovakve kao ova 2 sa tvojih objavljenih fotki).

OBRAŠE ONI TEBE Sveti Aranđele  :-* :-* :-*
 

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.115
Broj reagovanja
942
Milanče nemoj samo još reći da se slikao sa tvojom ribom :doh: :D
 

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.115
Broj reagovanja
942
Branje kažeš. A velika rijeka nije isto kao neka tamo bara Nr.3. Veće ribe u puno boljoj kondiciji okružene izobiljem hrane a zaštićene vodostajem koji varira e to je malo drugačija zajebancija.
Šala za sliku htio sam i ja bocnuti malo našeg uvaženog kolegu Mixa :whistle:
 

sumadinac

Full member
Učlanjen(a)
30.01.2006.
Poruke
988
Broj reagovanja
87
Lokacija
Ivanjica
Randja i dalje ne zeli da prizna da je lipac na Drini ubedljivo najzajebanija riba za musicarenje, ako izuzmemo mladicu.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Milanče je napisao(la):
Mixmaster je napisao(la):
...Onda uđeš koliko treba i obereš ih...

Aha  :yeswink:
Da znam za sledeći put :yeswink:

Nego koliko si ih ti obrao za 4 kola takmičenja i na ukupno 24 takmičarske pozicije?
A koliko si ih uopšte ubrao da su bili dalje od 15m?
I van revira? (Mislim na ovakve kao ova 2 sa tvojih objavljenih fotki).

OBRAŠE ONI TEBE Sveti Aranđele  :-* :-* :-*

Polako, Milanče, zbuniće se čitaoci.

Ovaj novi glavonja je sa Plavog čamca. Ubrao sam ga na par metara od sebe, jer je bio tu i jasno sam ga video. Da se ne radi o ribi koju sam ulovio u nekom reviru, svedoči ova slika ispod, na kojoj na dotičnom primenjujem tehniku catch and realise, "uhvati i realizuj". :hammer:
Na reviru smo sutradan bili zajedno, Milanče, Šumadinac... La Bobo (pored mene) i ja, dok sam nakratko lovio isključivo mladicu i zaheftao ribu. "Tu si, ptico lastavico!"- pomislih, pre nego što shvatih da je strimera 3/0 zgrabila kalifa.
Na takmičenjima sam se bavio razgledanjem bosanskih brda i kupanjem strimera i zelenaša, dok je Milanče jednom prilikom zaista briljirao izvukavši 2 lipljena od po oko 40 cm. Sad me zeza. Tako i treba da bude, dok mušičarenje zovemo sportom. ;)

 

Prilozi

  • catch and realise.jpg
    catch and realise.jpg
    86,7 KB · Pregleda: 584

kurare

Senior member
Učlanjen(a)
19.09.2008.
Poruke
188
Broj reagovanja
0
Mix, svaka ti čast za čarape i papuče, imaš + od mene!

Janez
 
Vrh Dno