DUNAVSKI KABADAHIJA

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Evo da dam i ja svoj skromni doprin...s/ii256/ZVEZDANSTARMAN/th_IMG_18713.jpg[/IMG]




 

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
Svaka cast za post i detajlan opis. E jos da su tako i drugi sigurno bi jos vise saznali.  :tbumb: :tbumb: :tbumb:
 
Z

Zakula

Guest
:respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect:

Zvezdane,svaka chast!!Raspamecen sam,ali totalno raspamecen!!Nemam rechi!



P.S. Laki,prebacuj ovo u chlanke!!!
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Zvezdane, naša ljubičice bijela. Uz tebe je mušičarska omladina cijela.  :hammer: :hammer: :tbumb: :tbumb:
Mušičarenje bucova sam puno puta iskusio, ali nikad ne na ogromnim rekama. Ono što ti ispisuješ je praznik za moje oči. Samo piši, pobratime, dosadilo mi je da čitam o salmonidima, dok naš "losos" od srebra hara Dunavom i pritokama.
Dr. Lucky, molimo te (ja sam već drugi) da ovaj tekst prebaciš i u članke, sa sve odabranim slikama.  :respect: :respect: :respect:
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Ja cu sa osobitim zadovoljstvom da prebacim u clanke, ako se autor slaze sa tim!
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Nemojte judi,uobrazicu se.Salim se,slazem se,bicu pocastvovan.
 

Jr

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
15.06.2007.
Poruke
1.127
Broj reagovanja
122
Lokacija
Niš
Posle dužeg vremena, sa uživanjem sam pročitao neki post. Odlično, samo tako nastavi.  :tbumb:
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Kabadahija iznenada izlazi iz dubine u metar plicaka i napada jato belica.
 

Prilozi

  • napad.jpg
    napad.jpg
    192,6 KB · Pregleda: 475

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
e ove godine ako odem na dunav nadam se nekom od 3-5kg  :D ali znam za jedno mesto gde su tukli komadi i do 10kg  :drool: :drool: :drool: :drool: ...gde? hehe, pa na dunavu  :D ;) mesto godinama poznato blizu Vukovara je...za detaljnije info. 30€  ;) :D

@zvezdane, super fotka...a bucova vec nisam par godina video u akciji...zadnji put kada sam otisao do Dunava.... :-[ :'( beše zima i ništa od ribe meni nije bilo na dohvat ruke a i vremena sam imao za jednu kafenu kašiku  :blush:

Što se tiče srbije, znam da su pre takvi komadi tukli i da su lovili i do 8kg tešeke bucove ispod mosta u Novom Sadu ali kako je stanje sada nakon svega...nemam pojma.
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Ovaj sto je pojurio je tezak nekih 2 kg.,takvih ima dosta celom duzinom keja na kome ja pecam,ima par komada od 3-4kg.,i jedan cenim ga da ima 5kg.(taj jede samo skobalje).Inace,meni se desavalo da se spustim do same ivice keja musicareci,pa kad pukne komad ispred samih nogu bukvalno,oladi me zivog.
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.119
Broj reagovanja
1.179
Lokacija
Čačak
pa posle kazu pecanje dobro za srce, mozda za srcani udar, pogotovu kada se lovi na povrsini
 

falco

Full member
Učlanjen(a)
23.10.2007.
Poruke
628
Broj reagovanja
107
Odlična slika na kojoj se vide i predator i plen  :tbumb:- kao leopard koji se prikrada antilopama. Viđao sam slične scene na Savi kada bucov lupi u samoj obali.
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Zadnjih nedelju dana,nekakvom volšebnošću,pojedini Kladovski varaličari,koji inače ne praštaju nijednom živom stvoru,ne hvataju bucova.Nekim nedokučivim instinktom,bucov zadnjih nedelju i nešto dana nikako ne napada,niti odaje tragove,razne kašikarice,strimere na trokrakim udicama,i ostale zezalice za ovu ribu.Prosto se naslađujem njihovim neutešnim likovima kad se prošetam  i shvatim da niko ništa ne hvata.Istovremeno osećam i blagu strepnju zbog zbog činjenice da se najnovija odredba o novoustaljenim lovostajima ne poštuje nikako!Juče slušam jednog socijalnog alasa,to je kategorija ljudi koja živi i radi pod modelom socijalno ugroženog integriteta,pa mu država prećutno,žmureći,dozvoljava da ponekad,odnosno stalno,krivolovi ribu,jer je nesrećnik finansijski nepodoban u bilo kom uređenom sistemu,ali u ovom kao što je naš fantastično posluje prodajući ribu,oglušujući se o sve propise,čak i one koje potpisuje ministar!!!Elem,takav jedan opštepoznati socijalac,u razgovoru sa NN osobom preko mobilnog telefona,otkriva,ne shvatajući da ga jako dobro čujem,planove i strategije budućeg socijalnog ribolova mrežama.Pominje kako će da bala cele  noći,ili je to već uradio,kako zna gde se mresti šaran-babaroga i da ustaje u pola četriri sledećeg jutra da im "poželi" uspešno razmnožavanje,ustvari,nisam siguran je li propustio da spomene ijednu ribu koa se ne mresti,u svojim mračnim opservacijama i planovima.Ribočuvara nema!Srećan sam što bucov ne radi!!!
 
Vrh Dno