Ekspedicija PLIVA 2006!!!

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
rasho wrote:
drago mi je da ste bili malo u bosni na pecanju, da malo razgledate nase vode, nadam se da ce te cesce dolaziti jer ima ima toga jos koliko hoces da se vidi, reviri nicu bukvalno po jedan do dva godisnje i stvarno covjek ne zna gdje bi prije pecao, mogu slobodno (i s ponosom da kazem) da ukoliko ovako nastavimo u bosni da ce mo biti MNOGO JAKI :)

Pa sad i Pliva treba da postane sto i Ribnik, koliko ja znam. Revir oko 7km, pod dirigentskom palicom ekipe koja drzi Ribnik. Onakve reke ima malo ko (niko) u Evropi, ako budete pametni preskocicete i Slovence!
 

rasho

Senior member
Učlanjen(a)
29.11.2005.
Poruke
114
Broj reagovanja
1
Lokacija
Novi Sad
pliva je vec revir, onaj dio iznad mosta gdje je izgradjena kucica gdje se odrzavalo takmicenje, ima revira koliko volis: klokot, una, unac pliva, ribnik, to su onako najpoznatiji a manje poznatih ima jos sigurno desetak sto na vrbasu i sani te na izvoru neretve i sta ti ja znam moze se nabrojati dvadesetak izdvojenih musicarskih revira koji su lijepi kao iz price..... da ne spominjem da su potencijali mnogo veci to je sve tek u povoju i novi zakoni o vodama (koji su slicni zapadnim) daju mogucnost da sve to bude vrhunski... nicu reviri kao pecurke, vode se sredjuju i sve se oporavlja od rata ..... znamo kako je bilo prije pet godina i koliko je napredovalo a po meni za jos pet godina bice raj na zemlji.

jako mnogo ljudi u bosni se vraca ribolovu i jako mnogo ljudi mase, nema vode gdje neces sresti ljude sa mahacima...

Trebali ste se takmiciti na Plivi da odmjerite snage, cisto da vidite gdje ste i steknete nova iskustva, pogotovo zato sto takmicenje nije bilo neke jacine sto se tice majstora iz vise razloga. Vrh mahaca je otisao na takmicenje u portugal a i u toku su (taj vikend) mnoga takmicenja u bosni (inace preko citave sezone ih ima bas mnogo) pa se ljudstvo razvuklo... mogli ste se plasirati jako dobro
 

simon

Junior member
Učlanjen(a)
05.09.2006.
Poruke
81
Broj reagovanja
0
samo ako shvatimo da je cuvanje veznije od poribljavanja,na tom principu rade slovenci i vidis gde su dogurali,dok se i mi ne opametimo i ne razvijemo ribocuvarsku sluzbu necemo biti ni blizu!!!
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Sto se samog fly fishinga tice, tu ste 2 svetlosne godine ispred Srbije, organizaciono! Imate i FF federaciju, samim tim i reprezentaciju, a koliko vidim zakoni koje ste doneli su zaista sjajni. Samo napred!
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Simon wrote:
samo ako shvatimo da je cuvanje veznije od poribljavanja,na tom principu rade slovenci i vidis gde su dogurali,dok se i mi ne opametimo i ne razvijemo ribocuvarsku sluzbu necemo biti ni blizu!!!

Nije bas cuvanje vaznije od poribljavanja, ali to je tema za neki drugi topic. Najvaznije je krenuti od zakona, to vec svede ribokradju na minimalni nivo a onda je i cuvanje lakse!
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Bosna je stvarno fantasticna musicarska destinacija. Ja sam se odusevio potencijalom kojim raspolaze ova zemlja. Kvalitet i cistoca planinskih reka koje je se slivaju sa svih strana je zaista nevidjen. Brzo se razvija komercijalno musicarenje salmonida i formiraju prilicno bogati i atraktivni salmonidni reviri. Musicarenje lipljena je veoma popularno i usavrseno. Prisustvo kapitalnih primeraka ove vrste cini revire poput Ribnika i Plive posebno interesantnim musicarima koji smatraju nadmetanje sa ovom vrstom ribe vrhunskom majstorijom.
Gosti iz Srbije, Hrvatske i Slovenije su veoma cesti i prihvaceni kao "domaci". Mi u Srbiji nemamo ovakve vode i, kako kaze Simpson, kasnimo "2 svetl. godine". Ja bih samo dodao da ovo kasnjenje vazi za Salmonidae, koje u Srbiji imaju mnogo, mnogo, mnogo skromnije uslove za zivot nego u Bosni. Ih, kako su samo smesne Mlava, Resava, Rzav, Visocica... u odnosu na npr. Plivu, koja izvire sa kolicinom vode jednakom J. Moravi posle 200 km toka i to, potpuno bistra i ledena!
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
MixMaster wrote:

Gosti iz Srbije, Hrvatske i Slovenije su veoma cesti i prihvaceni kao "domaci". Mi u Srbiji nemamo ovakve vode i, kako kaze Simpson, kasnimo "2 svetl. godine". Ja bih samo dodao da ovo kasnjenje vazi za Salmonidae, koje u Srbiji imaju mnogo, mnogo, mnogo skromnije uslove za zivot nego u Bosni. Ih, kako su samo smesne Mlava, Resava, Rzav, Visocica... u odnosu na npr. Plivu, koja izvire sa kolicinom vode jednakom J. Moravi posle 200 km toka i to, potpuno bistra i ledena!

Imamo i mi vrlo solidne uslove ali ocigledno treba da nam dodje iz dupeta u glavu. Uzecu za primer Rzav koji si pomenuo, reka koja ima ogroman potencijal, nista manje hladan i bogat vodom a duzina toka oko 80km!?!? Pa ko to ima?
A toplovodno musicarenje.... o tome nekom drugom prilikom :hammer:

Neka ispadne makar ovde kao da smo se slozili :lol:
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Hajde da hvalimo bosanske reke. Da se koliko-toliko drzimo naslova.
Toliko su dobre, da sam ja bio odusevljen samo posmatranjem Plive iz automobila, dok smo je napustali. Mesta, mesta, mesta... Opasna mesta! Plavi virovi, prelivi, travuljine, velika voda... Dok sam pecao na Plivi, lipljen se drzao dna i uspeo sam da prevarim samo par osrednjih komada. Ali nagledao sam se pravih babaroga! Uzivao sam posmatrajuci lipljene od po 50 cm. Video sam i jednu pastrmku koja je bila dugacka i debela kao moja noga. Naravno, ulovili smo sasvim pristojan broj lepih pastrmki i to na BWO, koji svi u Bosni zovu "krejica".
Sve je lepo, ali ne valja sto je voda mnogo hladna, a mi smo uglavnom koristili gore-tex kombinezone. Nije pomogao ni polartec. Preporucujem za Plivu i Ribnik kombinezone od debelog neoprena, koje treba skinuti cim napustite vodu. Kad dodjem sledeci put u Bosnu, nosicu na sebi nesto sto ce moja dragocena jaja dobro izolovati od neobicno hladnog okruzenja.
 

sumadinac

Full member
Učlanjen(a)
30.01.2006.
Poruke
988
Broj reagovanja
87
Lokacija
Ivanjica
Pa utisci iz Bosne su fantasticni, vise nego odlicni! Stanje na njihovim vodama je extra, samo mora da se vodi racuna da se ne nagazi riba! Na svaka dva duzna metra toka lezi po 20 lipljena i duplo vise pastrmki. Sva riba se vidi golim ocima, osim onih u velikoj dubini. Video sam lipljane po 50-60cm, narocito na Plivi na jednom nestu iznad mosta gde ih ima ko govana ali ne konstatuju muvu, a da se dignu na povrsinu, boze sacuvaj. A na Ribniku smo doziveli vecernju zurku, kako kaze Mix, pastrmka iskoci i pokupi po deset muva odjednom medju kojima je i ona nasa! Ali ovo moram da kazem, MixMaster je imao uspeha na BAMBULU, i to na moje oci. Voda je jebeno hladna, tako da muda vrlo brzo otrnu ako su u dubljoj vodi, tako da se treba oblaciti u neopren. E iznenadio sam se sa muvama, kod njih moje muve ne prolaze, osim na Plivi gde sam samo hvatao na red tag sa cdc krilima. Posto je u mojoj kolekciji najsitnija muva na 16, ovde se pokazala kao mnogo krupna i riba nije htela da je jede. U ovom periodu idu mnogo sicusne muve na 18, 20 udicama, sa mnogo tankim telom. Ribe ima ko pleve, cista okolina, velika reka prohodna sa svih strana, odlicna za musicarenje, ali ledena! Bice slika u galeriji pa cete videti.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
jedva čekam slike. Ja planiram isto da obiđem Ribnik, ali to možda tek sledeče godine kada budem ponovo u Hrvatskoj. Iz Vukovara preko Vinkovaca BiH nije daleko.
Ako tko od vas dođe ikada u Slo toplo vam preporučujem dobar neopren, a ako ne to onda ispod gore-texa obavezno dugačke gače i debelu flis trenerku ili flis-hlače. Ako ne, brzo če te navuči reumu i ostale nepoželjne stvari :) To vredi za ovaj alpski deo, ali verovatno i za ostale slovenače reke na kojima još nisam bio.
Ajde sredite to sa fotkama, jedva čekam :).....
 

ugly_si

Senior member
Učlanjen(a)
03.04.2006.
Poruke
187
Broj reagovanja
1
Evo ja da napisem koje slovo i da izrazim veliko zaljenje sto kao najblizi ovde i domaci u BiH nisam uspeo da se pojavim i da upoznam ekipu, Simpsona jesam kada je isao na Ribnik upoznao u Banja Luci gde je potamanio cevape :hammer: , .ebi ga imao sam frku na poslu za vikend sam se danonocno vjencao sa serverom i mrezom u firmi, no drago mi je da su Vam svima utisci pozitivni sto znaci da cemo sigurno imati jos mnogo prilika da se upoznamo, a do tada mnogo dobrog vodostaja i suncanih dana
 

sumadinac

Full member
Učlanjen(a)
30.01.2006.
Poruke
988
Broj reagovanja
87
Lokacija
Ivanjica
Ja vrlo moguce da odem jos jednom ove godine, ako ne sledece krecem od samog pocetka!
 

sumadinac

Full member
Učlanjen(a)
30.01.2006.
Poruke
988
Broj reagovanja
87
Lokacija
Ivanjica
Evo i nekih slika!
 

Prilozi

  • Bud i ribnicki lipljan.jpg
    Bud i ribnicki lipljan.jpg
    42,4 KB · Pregleda: 239
  • Dream team!.jpg
    Dream team!.jpg
    48,7 KB · Pregleda: 227
  • Milance na Plivi!.jpg
    Milance na Plivi!.jpg
    38,7 KB · Pregleda: 242
  • MixMaster boots.jpg
    MixMaster boots.jpg
    41,7 KB · Pregleda: 230
  • MixMaster in action!.jpg
    MixMaster in action!.jpg
    54,2 KB · Pregleda: 241
  • No coment!.jpg
    No coment!.jpg
    52,4 KB · Pregleda: 220
  • Pliva.jpg
    Pliva.jpg
    45 KB · Pregleda: 225
  • Pliva3.jpg
    Pliva3.jpg
    42,3 KB · Pregleda: 212
M

Mr.Zakula

Guest
Ej Mix,svaka chast za opanke!!!To se ceni,kao pravi Nishki mushichar!!!Josh jednom svaka chast za Boots-e!!!
P.S. Slike su bombastichno dobre!!Alal vera,prelepo!!
 
Vrh Dno