Epoxy Strimeri

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Potočarice sa Gradca bi gadjao ovim zlatnim mališanom i to u martu na početku sezone ,inače otežao sam ga sa dva reda olovne žice da bi tonuo ko sekirče ,onako za malo dublje virove...
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Šone je napisao(la):
Potočarice sa Gradca bi gadjao ovim zlatnim mališanom i to u martu na početku sezone ,inače otežao sam ga sa dva reda olovne žice da bi tonuo ko sekirče ,onako za malo dublje virove...

dobro sam predvideo da je dobro otežan  ;) zato sam i spomenuo jig tj. polu jig akciju i tehniku jigovanja  ;) Uveren sam da te nece razocarati.
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Danas sam motao i lepio neke saltwater varijacije za bucova!
Gornji strimer je urađen sa dosta flašabua a stomak je onaj Kineski grejač za uši,odlično izgleda i lepo se veže,donji strimer je varijacija surf candy strimera, samo što sam koristio neka sintetička vlakna kupljena kod Kineza!
 

Prilozi

  • morski.jpg
    morski.jpg
    67,8 KB · Pregleda: 282

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Evo još malo morskih varijanti!Flašabu strimeri preliveni epoksijem,surf candy shema.Dobro je za bucova kad je vidljivost slabija,po oblačnim danima,predveče...
 

Prilozi

  • saltwater.jpg
    saltwater.jpg
    112,8 KB · Pregleda: 295

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Ja sam ovo namenio pastrmkama (po snežnoj vodi ) ako Bog da da budem na nekoj salmonidnoj reci 1 marta ..



 

Prilozi

  • minnows.jpg
    minnows.jpg
    84,1 KB · Pregleda: 236

strashni

Hero member
Učlanjen(a)
07.06.2008.
Poruke
1.870
Broj reagovanja
182
Lokacija
Kragujevac
Šone je napisao(la):
Ja sam ovo namenio pastrmkama (po snežnoj vodi ) ako Bog da da budem na nekoj salmonidnoj reci 1 marta ..

Druze nemoj molim te da mi zameris, nije mi namera da ....., da smo u jednoj prostoriji ovo sto napisem bi doziveo kao ok, ja ipak mislim da ovo vuce mnogo vise na varalicu nego na strimer...
Ja sam za pocetak sezone navezao Wooly buger-a i jos cu neku nimficu...
Onoliko epoksija dosta otezava kreaciju i samo je repic od perija ili krzna razlikuje od neke male rapalice
Jos jednom te molim da ne zameris, nije mi namera nikom da solim pamet, samo iznosim misljenje i zelju da se razlikujemo od varalicara  ;)
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
ma strašni, ja sam uvređen i iznenađen  ;)

Jeste da je gore mnogo epoxya ali je vezano to prethodno...nekada su tako još tako davno radili strimere samo od prirodne smrekne smole, ulepili su perca od patka i nazvali je salona i lovili meke i potočare na predivnoj reci Salon a sada Jadro .... ma bre sve su to varalice, i nimfa je varalica  :D  :lol: :lol:  :hammer: Ma i suve muve su varalice, prevare ribu i eto ti, možemo je nazvati varalica  :D

uf....nemojte me sada ekskomunicirati ili me teretiti fly jeresi/hereze  :lol: ali...tako bi se moglo ostp gledati.
Malo sam se našalio, naravno, svako ima pravo na svoje mišljenje.

Moje je, da sve što mi navežemo pa onda možda i ulepimo posle jeste "mušica" bilo to: suva, mokra, nimfa, strimer ili neka posebna vrsta kao što su spoon flies. Dok god je to vezano, dok god se to prezentira mušičarskim priborom na mušičarenju svojstven način to je za moj pojam Fly Fishing ili po naški Mušičarenje.
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Strashni ma kakva bre ljutnja  ;)  ,svako od nas ima pravo na mišljenje .. Ja recimo volim epoxy strimere jer sa njima najpribližnije možeš dočarati imitaciju prave ribice .Realistična imitacija što ćemo se složiti je uvek i bila cilj od onog prvog koji je zakačio pero za udicu da bi imitirao insekte koji se roje pa do dan danas . Vremenom su se dogadjale promene pa je tako na početku čak bilo i osporavano i korišćenje nimfi u mušičarenju .Mi sada imamo na raspolaganju mnogo veću paletu tehnologije i materijala nego što je to bilo ranije i iskreno sumnjam da prvi mušičari nebi koristili ovakve  materijale za svoje kreacije .E sad  naravno i ja koristim wolly'je ,Muddlere ..itd za pastrmkice ali volim i ove epoxirane. Što se tiče razlika izmedju mušičara i varaličara  ,razlike su ogromne od pristupa ,filozofije pa do svega ostalog i to je apsolutno ne spojivo sem u jednom malom segmentu da i jedni i drugi koriste veštačke imitacije da bi ulovili ribu .

varaličar

1000232540.jpg



mušičar

fly_fishing_trout_2.jpg


Mislim šta reći  :D
 

sale guitar

Senior member
Učlanjen(a)
18.03.2009.
Poruke
214
Broj reagovanja
0
Šone je napisao(la):
Strashni ma kakva bre ljutnja  ;)  ,svako od nas ima pravo na mišljenje .. Ja recimo volim epoxy strimere jer sa njima najpribližnije možeš dočarati imitaciju prave ribice .Realistična imitacija što ćemo se složiti je uvek i bila cilj od onog prvog koji je zakačio pero za udicu da bi imitirao insekte koji se roje pa do dan danas . Vremenom su se dogadjale promene pa je tako na početku čak bilo i osporavano i korišćenje nimfi u mušičarenju .Mi sada imamo na raspolaganju mnogo veću paletu tehnologije i materijala nego što je to bilo ranije i iskreno sumnjam da prvi mušičari nebi koristili ovakve  materijale za svoje kreacije .E sad  naravno i ja koristim wolly'je ,Muddlere ..itd za pastrmkice ali volim i ove epoxirane. Što se tiče razlika izmedju mušičara i varaličara  ,razlike su ogromne od pristupa ,filozofije pa do svega ostalog i to je apsolutno ne spojivo sem u jednom malom segmentu da i jedni i drugi koriste veštačke imitacije da bi ulovili ribu .

varaličar

1000232540.jpg



mušičar

fly_fishing_trout_2.jpg


Mislim šta reći  :D
:D  E,stvarno si karabanana :p
 

sale guitar

Senior member
Učlanjen(a)
18.03.2009.
Poruke
214
Broj reagovanja
0
Evo malo sam se zanimao sinoc i napravio jednu epoxi za pocetak sezone..
Udica mustad 4;olovna zica;narandzasti marabu;epoxi;lakovi za nokte.
duzina strimera:telo 2.5cm-marabu 3.00cm
Sha mislis bata shoke,a,m? ;)
50491955.jpg

10635459.jpg

31965431.jpg

57793831.jpg
 

sale guitar

Senior member
Učlanjen(a)
18.03.2009.
Poruke
214
Broj reagovanja
0
Jovanča je napisao(la):
Na sta si nalivao epoksi?
:D :D
mozda ce ti zvucati smesno,ali napravio sam ram od stare zice za gitaru-standardno jedno parce gore i jedno dole...
zica je cvrsca od najlona,a savitljivija od klasicne-obicne zice.nakon toga sam postepeno na to dodavao epoxy i u ruci okretao da se svuda ravnomerno rasporedi.medjutim jedna strana mi je ispala deblja,a jedna tanja..ostavio sam da se lepak osusi i onda bukvalno dodao na to mesto novog epoxya i dobio simetricne obe strane... ;)
ovo ti je kostur odprilike..naravno pre toga vezes marabu,ilista vec hoces
img2033a.jpg
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
sale guitar je napisao(la):
Sha mislis bata shoke,a,m? ;)

za prvi put i više nego dobar ,jedino jedan mali savet neznam na kojoj si veličini udice radio
ali u svakom slučaju  stomak mu je malo velik tj biće malo problematično da se riba zakači ,no nema veze ,baš ti je lep ,prava rapala fatrap hahahahaha ...  :tbumb:

*sada sam video da je udica #4 ,nešto sam obnevideo ovih dana ...
 
Vrh Dno