Epoxy Strimeri

compshop

Hero member
Učlanjen(a)
09.07.2007.
Poruke
1.245
Broj reagovanja
2
Lokacija
Arandjelovac
Evo ga ceo za 10 min kompletan. Nisam ga stavio na udicu jer nemam epoxy kao sto rekoh, koji bi inace sakrio sve grupe povrsine i grguravost....mada moze i ovako da se odradi. Elem, treba nesto dobro da ga zalepi za udicu. Ja sam odusevljen folijom!
 

Prilozi

  • IMG_0053 [Desktop Resolution].jpg
    IMG_0053 [Desktop Resolution].jpg
    131,8 KB · Pregleda: 209

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
auuuu bato, veliki :respect1:

Pa ti si bre pravi umetnik...neko bi mislio da si to uradio od balse...:respect1:

Aj bas dok cekam nesto, pa da probam da i ja izguzvam malo ovu foliju. Ako mi ne krene za rukom, a verovatn nece  :D, onda nista od moje fotke...dok se ne izvezba. I ja cu prvo ovako bez udice da se igram, iz ciste znatizelje...za ideju svaka cast...kada sam se ja prvi put igrao sa folijom nije bilo to na ovaj nacin nego neso bezveze, bolje da ni ne spominjem  :-X :D
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
:D

Jos ce kolege varalicari da nas zafrkavaju sto ne uzmemo balsu pa neizdeljemo "muvu"  :D :doh: da se ne zamajavamo ovako  :D
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
jovanca, svaka tebi cast, za mene je to visa matematika...probao sam ali slabo kaze... :blush: za sada cu se drzati tubice i kartona i posmatrati vas koji ce te da radite cuda iz folije...mozda bi bilo dobro da otvoris temu o muvama od folije? kao u stilu alufolija ff origami  ;) :D sala mala ali mislim stvarno, sto da ne??!
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Moj ćale je vajar,njemu ću da uvalim da mi napravi jedno dvadesetak komada,a ja ću da ih farbam! :-[
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Evo navezao sam  i ulepio jos jednog epoxy minnow na onaj drugi nacin sa kartonom u telu...ovo je imitacija Rhinichthys atratulus (Blacknose Dac), prugaste ribice što živi u planinskim rekama i potocima pa se također i ona nalazi na meniju pastrmki, velikih klenova... kod mene ih uvek vidim uz obalu i baš su lepe male ribice, kao da su neke ukrasne ribice iz akvarijuma. Vec sam par puta lovio klasičnim imitacijama ove ribice i ulovio nekoliko lepih kalifa ali nisam ih previse forsirao jer sam vise forsirao suve musice. Tako sam setio ove ribice i rakoh da probam da je imitiram u verziji epoxy minnowa i evo ga:

Zlatna maylar tuba, crna pruga marker i leđa zeleni marker, Oči samolepive, repić od marabuja pa epoxy...sve se uostalom već vidi. Slika govori za sebe. I ova je ribica od 5cm...uradit ču još par komada pa valjda če biti dosta  :D :doh:
 

Prilozi

  • epoxy blacknose dace, 5cm .jpg
    epoxy blacknose dace, 5cm .jpg
    77,4 KB · Pregleda: 945

ekoljuba

Full member
Učlanjen(a)
16.08.2007.
Poruke
616
Broj reagovanja
0
Seb ovom epoxi ribicom se super imitira Phoxinus phoxinus ili ti narodski pijor, gagica itd! Inace  phoxinus je cest u salmonidnim vodama tako bi ova imitacija trebala da bude zanimljiva!?!

 

Prilozi

  • hal.jpg
    hal.jpg
    8,3 KB · Pregleda: 150

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
:yeswink: eto ova moja gore moze da bude i to  ;) tj sve te ribice sto imaju crnu prugicu  :)

ja ne znam kako se zovu osim za ngleski naziv blacknose dace i sve te ribice su meni iste, nikada se nisam posebno zanimao za njih...imitirao sam ih u matuka stilu i fino lovio isto tako i u stilu blondie a sada i ovako.
 

ekoljuba

Full member
Učlanjen(a)
16.08.2007.
Poruke
616
Broj reagovanja
0
Da vrsta koju si ti citirao to jes po kojoj je imitacija pravljena zivi u Americi a phoxinus je nas!  :)
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
hvala za dodatne informacije... :tbumb:

meni su naprvi pogled iste, ima ih dosta na vodama koje ja obilazim...imaju tu crnu prugicu i bas su lepe
 

compshop

Hero member
Učlanjen(a)
09.07.2007.
Poruke
1.245
Broj reagovanja
2
Lokacija
Arandjelovac
Ovo cu da isprobam u ponedeljak  :)
 

Prilozi

  • 1 [Desktop Resolution].jpg
    1 [Desktop Resolution].jpg
    124,2 KB · Pregleda: 183
  • 3 [Desktop Resolution].jpg
    3 [Desktop Resolution].jpg
    122 KB · Pregleda: 194
  • 4 [Desktop Resolution].jpg
    4 [Desktop Resolution].jpg
    117,6 KB · Pregleda: 172
  • 5 [Desktop Resolution].jpg
    5 [Desktop Resolution].jpg
    119,5 KB · Pregleda: 167
  • 6 [Desktop Resolution].jpg
    6 [Desktop Resolution].jpg
    120,1 KB · Pregleda: 180
Vrh Dno