Epoxy Strimeri

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
još neku prizmatičnu foliju da si stavio i odlicna spoonfly
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Realističnije od ovog ne umem ,celokupna dužina sa sve repom je 4 cm ,telo 2.1 cm a rep 1.9 cm ,strimerska udica #6,
žao mi je što nemam fotoaparat već i dalje fotkam telefonom  :(




epoxykederovina.jpg
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
fino strimerče, sviđa mi se  :tbumb: ...sa tim epoxy strimerima je tako kao i sa večinom drugih muva...što ih više uradiš bolji su, lepši, uredniji, ma praksa čini čuda...ja sam iskopao neke moje od prošle godine...lele  :doh: što su ružni, a tek moj prvi iako lovan izgledom živo ruglo...
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
hvala Seb ,trudim se..kao iz onog filma
"svakoga dana u svakom pogledu ,sve više i više napredujem , svakoga dana u svakom pogledu ,sve više i više napredujem....."  :smoke:

Evo probao sam još jednom da ga slikam ,ovaj put iz ruke ,pa kako bude ...mnogo mu se divim..kako je cakan.. :D ma biće smrt za bucova kad mu ovo bacim u jato kederčića a možda ga i probam već ovih dana ...
30112009751.jpg




A evo uradio sam i jednu imitaciju jajašca ,tj ikre u poznom dobu..

30112009745.jpg





 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
ako, samo se ti igraj... :tbumb:

na to strimerče od 4cm češ garant dobiti i kakvoj jaza...na mudlere si ih več lovio a uveren sam da češ i na ovo...a ovo jajašce, nadam se da če dobro da se zakači, kod nekih riba ne bi trebalo biti problema ali kod ovih sa debljim čeljustima hmmm....za jajašca bi se ja uvek odlučio za neki mekan materijal ili da nije toliko zatvoren luk udice...vidim da si uzeo udicu širokog luka pa još uvek ima mogučnosti za ubod, no probaj pa češ znati  :D ;) :)
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Danas sam slepio jedan strimerčić od folije iz cikutije cigara!Fenomenalno izgleda kad se pređe epoksijem,kao krljušt da ima!Padaju mi neke fine ideje za bucovske strimere,ovaj sam namenio smuđu!
 

Prilozi

  • marlboro minnow.jpg
    marlboro minnow.jpg
    94,8 KB · Pregleda: 266
  • marlboro minnow2.jpg
    marlboro minnow2.jpg
    102,2 KB · Pregleda: 266

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.100
Broj reagovanja
300
Lokacija
Svrljig
Ovi mi se mnogo dopadaju, tanki srebrnkasti, ovakve samo na morskim udicama moram da iznapravljam za naredno letovanje, ako ga bude bilo.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
e zvezdane stvarno dobra fora sa tom folijom... :tbumb: stvarno ko da ima krljušt...ludilo! :tbumb:
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
imao sam slične ideje za telo strimera kao Zvezdan ali nisam imao pojma kako da ga nalepim a da izgleda dobro ..
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Ne znam kako zvezdan to radi ali ako nemaš maylar tubice i take stvari a recimo takva folija ko zvezdanova ti je lakše nabavljiva probaj prvo od tvrdog kartona da izrežeš željenu siluetu ribice pa je naveži za vrat udice. Onda nekim lepkom na karton što si navezao na udicu ili nekim univerzalnim nalepi  tu foliju za taj papir, odseci višak i dodatno izoblikuj makazicama ako je potrebno...uzmi maslinasti ili obični zeleni permanentni marker i naznači leđa...odari tanki sloj epoxya, onda nalepi oči i nacrtaj škrge ako želiš mada je to u suštini nebitan detalj (po mom mišljenju) i daj preko svega još jedan sloj epoxya...najbolje onaj od 5minuta da imaš više vremena da lepo rasporediš epoxy dok se on suši...ako imaš rotacijsku mašinicu za to onda je dobar i onaj od 2minuta. Ja prvi sloj radim sa 2minutnim a onda sa onim 5min.
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Ja sam telo napravio od žice,ona klasična fora,ima ovde negde na sajtu,onda sam preko toga obavio foliju,malo lepkario super lepkom,stavio oči,obojio leđa i finiširao epoksijem.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
i ja sam jedno vreme radio sa žicom, mislim da sam ja postavop to na forum kada sam se dokopao edwardsa...ne sečam se više ali mi ovo sa telom od kartona ide mnogo brže....super brzo isto kao i ona fora sa prozirnim najlonom gore i dole sistem...mada meni karton najdraži, jednostavan i nema mnogo packanja.
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
ista meta ,isto odstojanje ,samo na udici #4


GoldFish EpoxyMinnow

12122009764.jpg

 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
na ovo ima da rasturiš grgeče, prosto su ludi na tu kombinaciju boja a još i žuti marabu za rep, to ti je stvarno odlična kombinacija  :tbumb: posebno ako budeš polu-đigovao  ;)

Ako budeš bacao i pajkama, kalife i zlatovčice če je posebno zavoliti  ;) a i potočna bi ga pokupila.
 
Vrh Dno