Epoxy Strimeri

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Da,ali retko namotana olovna zica,ako mislis zbog oblika tela uradio sam dabing preko olova.Ove strimere planiram za bistriju vodu,tako da ih ne zaranjam mnogo duboko.
 

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
Za Zvezdana a i za druge pitanje: da li i koliko ima uticaja kada koristis (te) krace udice ili sa duzim telom u lovu bucova. Ovo sam primetio kod Sebovih i Zvezdanovih strimera. Mislim na one cija je samo glava od epox-ija.
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Meni se puno puta desilo da krupan bucov promasi strimera koji je uradjen na udici kraceg vrata,pogotovu ako se iznenada digne kad strimer prodje iznad njega,od kad vezujem strimere na udicama duzeg vrata retko kad ga ne zakaci,osobito sto u mom slucaju svi bucovi preko 1.5-2kg.bivaju kaceni za sam vrh usne.Evo danas mi je pratio jedan dobar,kad sam mu podigao strimera on je posao,ali ne halapljivo kao onaj kilas,vec sasvim lagano da sam ga jedva zakacio,i posle par pumpanja se otkacio.Tako je zadnjih par dana,ali izgleda da jede celu noc dok je pun Mesec pa je sledeceg dana kao drogiran.
    E,sad na udici kraceg vrata materijali kao sto je flashabou mogu lepse da odrade akciju prilikom propadanja,ili kratkog cima nakon propadanja,ali na mom terenu je prilicno dobar brzak pa on u svakom slucaju, uz moju pomoc, dobro odradi posao prilikom povlacenja.
   
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
za bucova je bolje da ima duži vrat a ove sa kračim vratom koristim za ribe koje imaju običaj da zgrabe za glavu kao npr. smuđ (iako to nije striktno pravilo jer sam ga lovio i sa strimerima dužeg vrata udice) i neke morske grabežljivce.
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Strimeri za smudja,obavezna zecetina,malo flasabua,prizmatik oci nalepljene na otezavajuce oci i dobro zaliveno epoksijem.Gotovo neunistivo.
 

Prilozi

  • epoxy-clouser.jpg
    epoxy-clouser.jpg
    102,4 KB · Pregleda: 654

Gogo

Hero member
Učlanjen(a)
26.08.2008.
Poruke
2.103
Broj reagovanja
1
Lokacija
Beli Manastir Croatia
Zvezdane pozdrav, ovo ti izgleda jako dobro, moram i ja sebi kojeg takvog namotati pa u akciju.Istina da nemam kući takvog flashbau materijala no nešto ću probati i bez njega.Doba dana za smuđa pretpostavljam
rano jutor i predveče ili ? Kako da vodim strimera za smuđa ?
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Jako polako sa cestim zaustavljanjem,ako imas dobar brzak drzi ga u leru sto duze sa povremenim laganim povlacenjem i vracanjem na isto mesto,kod mene najcesce udara(u brzaku)kad potpuno zaustavim strimera,na sporijem toku isto to samo malo brze da ti ne ode u stene,travu...
Vreme?Odmah posle sumraka,ako juri jos bolje,mozes da mu bacis tu gde pljuska,udarice sigurno.Mozes i u zoru.
 

Gogo

Hero member
Učlanjen(a)
26.08.2008.
Poruke
2.103
Broj reagovanja
1
Lokacija
Beli Manastir Croatia
Odlično tako sam i mislio za vrijeme, no za zadržavanje u brzaku  nisam,do sada sam ih samo provlačio nisam zaustavljao, čak pomalo "balinski-brzinski" probaću tvoju tehniku hvala.
 

Gogo

Hero member
Učlanjen(a)
26.08.2008.
Poruke
2.103
Broj reagovanja
1
Lokacija
Beli Manastir Croatia
Nije baš epoxi, a nije baš ni uspio, jučer sam navezao jednog strimera koji mi je nakraju izgledom glave i tjela bio  :p , bio on još i dobar dok ja nisam odlučio da  malo "zagrijem" sintetičko tijelo koje se pod fenom, naglo počelo kovrčati, (žurio sam na vodu, a njega sam predvidio smudju, za promjenu jer mi zadnja 2 puta nije fermao čistog fluo žutoga), ubacio sam malo bijelih dlaka,malo zacrnio leđa, malo svjetlucavih trakica, tijelo od te zelenkaste sintetike koja se "skvrčala" a glava (namam epoxija) pa sam je završio sa UV Wader repairom, dobra stvar malo istiskaš oblikuješ pa na sunce i on se stvrdne u sekundi. :whistle:,dok ne nabavim epoxi.
E nebi ja ni spomnijao ovu rugobu da na nju u prvom bacanju nisam dobio smuđaraka od kilu i po.

http://www.musicarenje.org/index.php?topic=1500.msg33324#msg33324
 

Prilozi

  • Strimer 24.05..jpg
    Strimer 24.05..jpg
    187,1 KB · Pregleda: 513

kurare

Senior member
Učlanjen(a)
19.09.2008.
Poruke
188
Broj reagovanja
0
Gogo, pa šta mu fali? Ima sve što mora da ima jedan efektivan strimer, jedino završna finesa ne odgovara u potpunosti ljudskom oku - ali najbolji žiri ti je smudj :tbumb:

Evo mojih strimera kojie navezah juče, donji je mokar:
XU1LidgyV6gS33Ja.v.jpg


Ja sam inače nov na ovom forumu, zovem se Janez i iz Slovenije sam. Poslednja obsesija su mi strimeri i mušičarenje grabljivica :D.

Janez

 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Živjo Janez!   :bye: I dobro nam došao na forum. Strimeri su ti baš fini ali ako prihvačaš moj savet manje bih dao epoxyja na glavu. Dao bi ga teko toliko da malo prekrije ili samo drži oči.
Pogledaj ove moje, kao da ni nema epoxyja  ;)
index.php


Ja sam na početku upotrebe epoxyja baš preterivao i skoro uvek zatvorio dosta prostora za luk udice. Te strimere sam uništio i uradio druge, lepše i efikasnije sa kojim sam več uspešno lovio različite grabljivice.
Evo jednog mog deceivera i nacrtao sam šta je krivo kod njega. Nije krivo u smislu da ne bi lovio i kačio ribu, ali ispravnije je ovako jer je luk udice ovako više efikasniji. Pravilan i nepravilan položaj epoxija i udice sam označio na slici  "s kljukico in križcem" ;).  

Gogo, baš i nije neki lepotan  :D ;) ali važno da lovi...to je ono, nije sve toliko ni u izgledu i boji koliko u samoj prezentaciji i vođenju.
 

Prilozi

  • deceiver SH.jpg
    deceiver SH.jpg
    45,4 KB · Pregleda: 485

Gogo

Hero member
Učlanjen(a)
26.08.2008.
Poruke
2.103
Broj reagovanja
1
Lokacija
Beli Manastir Croatia
Ja sam inače nov na ovom forumu, zovem se Janez i iz Slovenije sam. Poslednja obsesija su mi strimeri i mušičarenje grabljivica :D.

Janez

Pozdrav Janez,dobrodošao dobri su ti strimeri, :tbumb: prema mom skromnom iskustvu (vezano za moje vode) malo "prepuni materijala" al ako love-udriii, vidi moj što je ružan, al smudju se svidja.
Inače Seb. je profi u tome pa je njegov sud mjerodavniji  ( a prema nekim njegovim "receptima" i savjetima i mene je krenulo bolje   :respect: Seb.

[/quote]
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Gogo je napisao(la):
Ja sam inače nov na ovom forumu, zovem se Janez i iz Slovenije sam. Poslednja obsesija su mi strimeri i mušičarenje grabljivica :D.

Janez

Pozdrav Janez,dobrodošao dobri su ti strimeri, :tbumb: prema mom skromnom iskustvu (vezano za moje vode) malo "prepuni materijala" al ako love-udriii, vidi moj što je ružan, al smudju se svidja.
Inače Seb. je profi u tome pa je njegov sud mjerodavniji  ( a prema nekim njegovim "receptima" i savjetima i mene je krenulo bolje   :respect: Seb.
[/quote]

uf  :D nemoj tako, nikakav profi nisam ja...još se učim i ponekada nerviram. Ima ovde na forumu mnog mnogo iskusnijih od mene. Od njih sam se ja mnogo naučio znali oni to ili ne. Mnogo potvrda i novih stvari sambaš ovde dobijo, na ovom forumu. Zato pozdrav tim veteranima od svih nas.  :bye: i uvek  :respect1:

Zvezdan također mnogo iskustva ima, sa strimerima mislim više od svih nas... :yeswink:
 

Gogo

Hero member
Učlanjen(a)
26.08.2008.
Poruke
2.103
Broj reagovanja
1
Lokacija
Beli Manastir Croatia
uf  :D nemoj tako, nikakav profi nisam ja...još se učim i ponekada nerviram. Ima ovde na forumu mnog mnogo iskusnijih od mene. Od njih sam se ja mnogo naučio znali oni to ili ne. Mnogo potvrda i novih stvari sambaš ovde dobijo, na ovom forumu. Zato pozdrav tim veteranima od svih nas.  :bye: i uvek  :respect1:

Zvezdan također mnogo iskustva ima, sa strimerima mislim više od svih nas... :yeswink:
[/quote]

Ej... pa ja sam i mislio na Zvezdana a ne na tebe  ;), šalim se naravno , već sam puno puta i na puno mjesta spomenio koliko mi leži ovaj sajt ( pun iskustva ,savjeta,doživljaja...) kad bi nabrajao posebno ljude puno bi trebalo, ti si bio najbliži u datom trenutku, no Zvezdan naravno, Mix,JR,Zakula... j....a odoh ja u nabrajanje pa će ispasti da se uvlačim. Ma OVAJ SAJT JE ZAKON  :tbumb: po svakom pitanju. Pa i kad je na redu zajeb.....a i podj......e.

 
Vrh Dno