Epoxy Strimeri

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Gogo je napisao(la):
no Zvezdan naravno, Mix,JR,Zakula... j....a odoh ja u nabrajanje pa će ispasti da se uvlačim. Ma OVAJ SAJT JE ZAKON  :tbumb: po svakom pitanju. Pa i kad je na redu zajeb.....a i podj......e.

Polako ali sigurno me zaboravljate... :'(
O prokleti poslu prepunom mladih studentkinja, oooooo sto me odvoji od sajta! :doh:
 

Gogo

Hero member
Učlanjen(a)
26.08.2008.
Poruke
2.103
Broj reagovanja
1
Lokacija
Beli Manastir Croatia
dr.lucky je napisao(la):
Gogo je napisao(la):
no Zvezdan naravno, Mix,JR,Zakula... j....a odoh ja u nabrajanje pa će ispasti da se uvlačim. Ma OVAJ SAJT JE ZAKON  :tbumb: po svakom pitanju. Pa i kad je na redu zajeb.....a i podj......e.

Polako ali sigurno me zaboravljate... :'(
O prokleti poslu prepunom mladih studentkinja, oooooo sto me odvoji od sajta! :doh:

E j....a , ma Lucky nisi zaboravljen (nakraju ćete me natjerati da vas sve izredam), www.musicarenje.org nebi bilo to što je bez tebe  :respect:

A budući da si okružen mladim studentkinjama TAKO TI I TREBA !
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
kada čovek mora da si zarađuje za hlebac  :D ;) e laki, laki, kućo stara  :)
 

kurare

Senior member
Učlanjen(a)
19.09.2008.
Poruke
188
Broj reagovanja
0
sebastian je napisao(la):
Živjo Janez!   :bye: I dobro nam došao na forum. Strimeri su ti baš fini ali ako prihvačaš moj savet manje bih dao epoxyja na glavu. Dao bi ga teko toliko da malo prekrije ili samo drži oči.

Hej Sebastian, dakle tu je uzrok da mi je strimera danas štukica od oko 2 kila samo polako dopratila a nije zgrabila :doh:

Pa učim se i hvala na savetima i dobrodošlici!

Janez

 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
lol, videla da joj se ne isplati kačiti, smetala joj glava  :D :D ;) što jednostavnije to bolje, ja ti savetujem za štuku što jednostavnije strimere kao što su zonkeri.
 

kurare

Senior member
Učlanjen(a)
19.09.2008.
Poruke
188
Broj reagovanja
0
Sebastian, probao sam i zonkere i svašta. Ja lovim u rijeci gdje su štuke poprilično "selektivne" a istovremeno večina "štukaroških" strimera koje nadješ na netu tu ne pali - brza voda.

Janez
 

ttttt

Full member
Učlanjen(a)
01.04.2006.
Poruke
748
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis
kurare, svaka cast za ulove iz tvoje galerije  :tbumb:
 

Gogo

Hero member
Učlanjen(a)
26.08.2008.
Poruke
2.103
Broj reagovanja
1
Lokacija
Beli Manastir Croatia
Janez pozdrav, lijepi ulovi  :tbumb: , reci na čega si dobio somče, predpostavljam strimer - površinski ? Ajd malo opiši doživljaj, pribor i način, ako ti nije teško .
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
@Kurare (aka Jani), jesi li probao "clouser deep minnow" varijante? Sa njim bi mogao i dublje pretraživati reku. Koristiš li brzotonuče kanape? Na kojoj reci loviš: Drava, Mura, Sava, Krka, Kolpa, ljubljanica, Savinja, Sotla, Mirna, Radulja, Temenica, Ribnica, Rinža, Unica, Dravinja, Pesnicia, Ščavnica ili Ledava?  :)

Lepe slike, čestitke za ulove  :tbumb:

Kakom muvom i tehnikom si ulovio one krupne ostriže?
 

kurare

Senior member
Učlanjen(a)
19.09.2008.
Poruke
188
Broj reagovanja
0
Lovim na Ljubljanici. Potočara od 60 cm i somče od 80 cm su uhvatili Scierrinog muddlera kakvi su na donjo slici:
scierraPribor2b.jpg


Somče sam ulopvio dan pre zatvorenje sezone na mestu gdje sam znao da ih ima. Baš je palo malo kišice i voda se zagrela pa sam u 11 sati stigao na mesto i na 5 ili 6 zabačaj je udarilo somče. Dril je bio lep jer sam lovio štapom 4-5 ali više pri obali kad se je somčič počeo da uvija ko zmija :D. Bojao sam se da mi ne spadne jer mi niko ne bi vjerovao ali bio je dobro zakucan u spoj ćeljusti ispod brka a predvez je bio 1,5 m kevlara debeljine 0,25 mm tako da ništa nije bilo prepušteno slučajnosti.

Bandari su udarili na "tube sculpina" vlastite izrade kojeg vole i klenovi i pastrmke a i mladice. U toku jednog pecanja znam da imam i po 6-7 udaraca ali večina ribe se ne zakači :doh:, ali eto - kad bi bilo jednostavno ne bi bilo zanimljivo.
Evo slika tog strimera:
W0BOPIEuaYuWGhF9.v.jpg

5SvH_wpoJrOkc_wk.v.jpg

Ma9UMryRcSeAh0LE.v.jpg


Sastojci: Tuba od akvarijumske pumpe, beli i smedji Polar hair, nekoliko "kelough" isperaka, mylar tinsel folija, glava iz olovne žice a preko nje mestimično šišan crosscut zonker strip, oči (+ opet previše epoxija  ;)) i to je to.

Prije sam koristio plivajuči kanap i tonuči predvez (ona olovna varianta ala leadcore) sada imam štap 9-10 i SA streamer express cler tip (intermediate). Kad če bit para nabaviču neku tunuču strunu ali to če verovatno tek sledeče godine...

Janez
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
lepo, lepo...znači da živiš u Ljubljani ili u okolici?  Zanimljivi strimeri, posebno ovvaj tube  :yeswink: ja od tubica imam samo neke dugačke i jednog od 20cm  :D
 

kurare

Senior member
Učlanjen(a)
19.09.2008.
Poruke
188
Broj reagovanja
0
Seb, živim u okolini Ljubljane.
Kod tube varianta mi se svidja da nisam ograničen dužinom udice.

Janez
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
kurare je napisao(la):
Seb, živim u okolini Ljubljane.
Kod tube varianta mi se svidja da nisam ograničen dužinom udice.

Janez

tačno 100%

ja sam z Bleda  :bye:
 

kurare

Senior member
Učlanjen(a)
19.09.2008.
Poruke
188
Broj reagovanja
0
Ti i ja, letos, mladica, Ljubljanica ok? :D

P.S. mušice iz gornje slike nisu iz moje kolekcije nego je slika skinuta s sajta trgovine gdje sam ih nabavio...

Janez
 
Vrh Dno