Epoxy Strimeri

rakun

Junior member
Učlanjen(a)
03.06.2008.
Poruke
44
Broj reagovanja
0
Ovo je moja prva epoxi ribica. Recite mi kako rješavate problem sa balansom, jer kada tone ili kada je vučem okreće se na bok. Na stomak sam joj pružio olovnu žicu i ništa.
 

Prilozi

  • PB255602.JPG
    PB255602.JPG
    278,6 KB · Pregleda: 194

Markovic

Full member
Učlanjen(a)
11.02.2008.
Poruke
966
Broj reagovanja
0
Lokacija
Pozarevac
Kod ovakvih strimera moras da smanjis proporcije odnosno da ledja budu uza nego stomak.
Tako ces da ga izbalansiras ili ti stomak ce da vuce na dole.
Nije lose da imas strimer koji neme definisano kretanje.
P.S
Odlicno izgleda za prvi put  :tbumb:
 

rakun

Junior member
Učlanjen(a)
03.06.2008.
Poruke
44
Broj reagovanja
0
HVALA na savjetu poslušat ću ga. Vidio sam i onoga Sebastijanovog što liči na "sovu"  :) jako dobro izgleda mislim da je lovan za pastrmku, iskopirat ću ga čim nabavim materijal.
Sebastijan možeš li mi reći što si sve lovio na njega?
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Udica je mini jig, telo fibre od divljeg patka, ono pirgasto sa grudi. Inace oni epoxy minnowi najbolje da imaju isti stomak kao I ledja I da nisu ko bacvice nego malo pljosnati. Udica ce u tom slucaju da izbalansira sve. Ako je stomak veci od ledja onda se luk kacenja ribe smanjo osim u slucaju da ih radis sa udicom na gore. Isto I cvor kojim vezes strimer moze da utice na balans.ali uglavnom je to kako je rasporedjen epoxy. Ona sova je original salona na steroidima :D Pastrmski strimer jos iz davnina kojim su lovili potocare I mekousne pastrmke.
 

rakun

Junior member
Učlanjen(a)
03.06.2008.
Poruke
44
Broj reagovanja
0
Ovaj forum je ludilo. Hvala Sebastijan na iscrpnom pojašnjeju. Sad sam sve složio u glavi još samo praksa i idem da pecam... :hammer: :hammer: :hammer:
 

Rancic

Hero member
Učlanjen(a)
26.09.2008.
Poruke
1.165
Broj reagovanja
0
Celo telo od epoksija - meni je sve to klasična varalica.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
ajde de, nija bas tako ko sto izgleda  :D ;)  ipak se tu veže i onda se preko vezanog epoksi premaže a i nije ceo strimer tvrd, ima mali mekani repić  ;) :D  ionako su svi strimeri neka vrsta varke priznali to ili ne...samo je prezentacija drugačija i nemamo gore trokrake udice, ok...za neke na tubama se koriste te trokrake i dvokrake ali ipak jos uvek nije bas varalica ali kao i svi ostali strimeri i ovaj je vrlo srodan varalicama (i jedno i drugo su imitacije ribica ;) )... no ims tu još nekih razlika u pristupu izrade ali kako god...  :)

@rakun, nema na cemu...nadam se da ces imati lepa iskustva sa ovim strimerom/potezankom
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
bio klasičan ili ne ,eve ga jedan od danas ,beovica-minnow ,udica #8 ,ima da padaju bucovčine na leto kad bude uzimao najsitnije one kederčiće...


kederminnow.jpg
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
e-z body si još nisam nabavio ali sam danas slučajno naletio na jeftin paketič maylar tubice i ima da uradim takve zonkere za pastrmke da če malo koja da im odoli...ali ima sutra da probam navezati malo kederče kao epoxy minnow.
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Samo pazi Šone,bacaj ga po mutnoj vodi,mnogo blješti epoxy u bistroj!
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Na Dunavu gde sam ja lovio jedva par dana je bilo da je dunav bio bistar. Skoro svih 365 dana u godini tamo je Dunav plavi sve samo ne plavi  :) i na takvim mestima posebno u limanima na kojima sam ih ja u velikim brojevima dobijao samo bela,žuta, drečava ili svetlucava boja je davala najbolje rezultate tako da bi na takvim mestima epoxy minnow u srebrnoj boji moga da bude pravi odabir.
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Ja stalno zaboravljam da je Dunav samo kod mene previše bistar.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
evo, kako sam i obečao, epoxy minnow od mylar tubice...5cm

Dva sloja epoxya a ako dodam jos jedan tanki sloj to ce da bude 200% bombonica...

Prvo sam probao da mu radim kostur od debelog najlona ali to nije išlo, onda sam krivio neku žicu i to me sve mnogo nerviralo jer nikako nisam mogao postići oblik akav želim, sve skinem sa udice i pustim samo repić. Kontam, od čega da mu uradim telo preko kojega či navuči ovu srebrnu tubicu a da bude sve pljosnato a odgovor leži na stolu meni pod nosom a ja to ne vidim  :doh: i onda mi se upali lampica...što bre kompliciraš, od tvrdog kartona  :D uradi to telo...setio sam se nekih sličnih fora sa foamom pa je reko što ne bi moglo i od kartona...ne verujem da je to baš moja originalna ideja, prosto je ne moguče da se još netko nije toga prisetio...super jednostavno a efikasno rešenje.
 

Prilozi

  • Epoxy Minnow Uklija.jpg
    Epoxy Minnow Uklija.jpg
    53,9 KB · Pregleda: 1.728

compshop

Hero member
Učlanjen(a)
09.07.2007.
Poruke
1.245
Broj reagovanja
2
Lokacija
Arandjelovac
Izgleda odlicno Seb  :tbumb:
Pre neki dan mi pade na pamet da formiram telo od aluminijumske folije. Nestalo mi epoxya pa nisam zavrsio, ali sam se igrao sa folijom i provalio da je to extra zahvalan materijal za telo! Lak materijal, ultra zgodan za oblikovati (naravno zguzvana). Za minut se formira telo, posle ga filuj ili saraj kako hoces. Obavezno probaj  :bye:

P.S. Mogu idealno da se naglase detalji - rasirene skrge ...
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Jovanča je napisao(la):
Izgleda odlicno Seb  :tbumb:
Pre neki dan mi pade na pamet da formiram telo od aluminijumske folije. Nestalo mi epoxya pa nisam zavrsio, ali sam se igrao sa folijom i provalio da je to extra zahvalan materijal za telo! Lak materijal, ultra zgodan za oblikovati (naravno zguzvana). Za minut se formira telo, posle ga filuj ili saraj kako hoces. Obavezno probaj  :bye:

P.S. Mogu idealno da se naglase detalji - rasirene skrge ...

Prije par godina u nedostatku svega od materijala probavo sam ja sa alu folijom ali kao totalni pocetnik i jos bez prave stege to je licilo na sve samo ne na ribicu  :D :doh: i tako sam batalio svaki moguci pokusaj sa folijom i totalno izbrisao iz pamčenja kao moguč materijal za ovako nesto...ali evo, opet si mi dao neke ideje posebno sa ovim skrgama...kada malo razmislim dalo bi se od folije stvarno svasta izoblikovati ali cini mi se do trazi malo vise vremena i truda...ovaj moj sto sam ga danas navezao je stvarno jednostavan za vezati i to se sve jako brzo uradi. Na udicu zavezes repic od cega vec mozes, od tankog tvrđeg kartona se izreže ovakav oblik i to se naveže na udicu, preko toga se navuče mylar tuba koju vežeš sa jedne i sa druge strane, leđa se ofarbaju npr. zelenim markerom, nalepe se oči i preko još 2minutni epoxy i gotovo. Za lepši izgled može još jedan ili dva sloja epoxya ali nije nužno.

ps.
Nadam se da če mo uskoro videti tvoje remek delo od folije...probat ču i ja ali prvo još par ovakvih da se nađe
 
Vrh Dno