Euronymphing

strashni

Hero member
Učlanjen(a)
07.06.2008.
Poruke
1.872
Broj reagovanja
184
Lokacija
Kragujevac
Najvaznije za pocetnike je da idu na vodu gde sigurno ima ribe i da idu sa nekim ko zna sta radi inace je jalov posao, ako nema ribe ili se ne hrani tog dana a nemas reper prema nekome ko tacno zna sta radi, onda ne znas da li gresis u vodjenju, u musici, da li je musica sisla gde treba, u sunjanju ili necem petom...
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.184
Lokacija
Čačak
Najvaznije za pocetnike je da idu na vodu gde sigurno ima ribe i da idu sa nekim ko zna sta radi inace je jalov posao, ako nema ribe ili se ne hrani tog dana a nemas reper prema nekome ko tacno zna sta radi, onda ne znas da li gresis u vodjenju, u musici, da li je musica sisla gde treba, u sunjanju ili necem petom...
Jako zanimljiv savet. Iskreno svidja mi se bas. Obicno bih posavetovao prvi deo ... Drugi mi nije pao na pamet uopste. Bravo
 

strashni

Hero member
Učlanjen(a)
07.06.2008.
Poruke
1.872
Broj reagovanja
184
Lokacija
Kragujevac
Ja inace ne volim nimfarenje, prihvatio sam ga iz nuzde i nisam narocito efikasan u stvarima koje ne volim, kada nimfarim na vodu uvek nosim dva stapa gde je drugi komplet za suvu ili strimer, discipline koje mnogo vise volim, i na prvu naznaku primene odmah rotiram komplet, kada nosim samo jedan stap bacacu samo suvu ili samo strimer...u nimfarenju ne vidim nikakvu estetiku niti zadovoljstvo, samo efikasnost a na vodu ne idem da bi se takmicio
 

gomboc

Junior member
Učlanjen(a)
30.01.2009.
Poruke
25
Broj reagovanja
12
Gledam malo okacene YT klipove u ovoj temi, dosta se potencira zabacaj kao osnova dobre prezentacije...niko ne pominje slucajeve gde prosto nije moguce odraditi dobar zabacaj zbog skucenog prostora, granja nad glavom, u vodi itd itd.

Zadnjih par dana sam dosta lovio u CG na Cehotini i za nekoliko ribolova mi je najbitnije bilo da proteram muvu kako treba nego da obratim paznju na zabacaj, pad nimfe u vodu, itd. Najvece ribe sam lovi sa pracka zabacajem uz sunjanje kao indijanac na meni izgledne mikro lokacije uz ne previse bacanja i buckanja, muva je bila potpuno nebitna. Sta vise, uvek sam bio pristalica dobre finalne prezentacije kakav god zabacaj bio. Bolje jednom proterati kako treba i kuda treba na dobrom mestu nego sto puta uz divljenje sopstvenom zabacaju, tehnici, muvama itd.
 

easyrider_

Full member
Učlanjen(a)
25.07.2007.
Poruke
717
Broj reagovanja
342
Lokacija
Banja Luka
Kako kome... meni je draza jedna dobra jednom, nego dvije droce (po) dvaput...
Al sam se gore vise odnosio na kvalitet provodjenja/zavodjenja "muve" nego na kvantitet bockanja... 😉
 

neba

Full member
Učlanjen(a)
01.02.2014.
Poruke
940
Broj reagovanja
94
Gledam malo okacene YT klipove u ovoj temi, dosta se potencira zabacaj kao osnova dobre prezentacije...niko ne pominje slucajeve gde prosto nije moguce odraditi dobar zabacaj zbog skucenog prostora, granja nad glavom, u vodi itd itd.

Zadnjih par dana sam dosta lovio u CG na Cehotini i za nekoliko ribolova mi je najbitnije bilo da proteram muvu kako treba nego da obratim paznju na zabacaj, pad nimfe u vodu, itd. Najvece ribe sam lovi sa pracka zabacajem uz sunjanje kao indijanac na meni izgledne mikro lokacije uz ne previse bacanja i buckanja, muva je bila potpuno nebitna. Sta vise, uvek sam bio pristalica dobre finalne prezentacije kakav god zabacaj bio. Bolje jednom proterati kako treba i kuda treba na dobrom mestu nego sto puta uz divljenje sopstvenom zabacaju, tehnici, muvama itd.

To ima smisla kada se nimfari na dužinu štapa, a baš i nema kad je potrebno plasirati suvu muvu na distancu.
Plasman nimfe nije krucijalan za uspeh, ali jeste vođenje.
Plasman suve jeste krucijalan, jer ne vodiš ti muvu već vodotok.
 

gomboc

Junior member
Učlanjen(a)
30.01.2009.
Poruke
25
Broj reagovanja
12
@neba

Slazem se, sto se suve tice za mene je finalni plasman suve da namendujem dobro da ta muva opet prodje kako treba vodjena tokom.
 

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
2.006
Broj reagovanja
257
Lokacija
Norway
У видеима које сам поставио о кастингу, се у суштини говори о разлици између лобовања и tuck каста са нагласком о брзини тоњења нимфе а која је већа код овог другог. Даљина и прецизност су такође бољи код њега.
 

Ivaninja

Senior member
Učlanjen(a)
21.05.2021.
Poruke
131
Broj reagovanja
287
Lokacija
Bor
Po mom mišljenu, zabačaj je jako važan i kod nimfarenja, jer utiče na vođenje, tj. drift, vrlo prosto i logično...euronimfing kako ga ja vidim uopšte nije jednostavna tehnika ako neko želi da mu se ozbiljno posveti...a klipovi koje je kolega okačio su i meni bili najinformativniji, na autora sam slučajno naleteo pretražujući YT...čovek ima temeljan pristup i klipovi su edukativni, predstavljeni jasno vizuelno što je vrlo retko kod klipova slične sadržine...
 
Vrh Dno