FC video snimci

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
dečko zna i štap je doslovno produžetak njegove ruke...majstor!
 

ivke037

Hero member
Učlanjen(a)
11.06.2009.
Poruke
1.150
Broj reagovanja
129
Lokacija
Kruševac
Goci je napisao(la):
Pa to je "naš" Steva, predložio sam mu pre par nedelja da dođe na 2-3 dana i da zajedno pecamo na Joci. Mada bi me iskreno bilo sramota da zabacujem pored njega. Morao bih po hitnom postupnku na ubrzani kurs kod Đoleta.  :blush: Inače se složio da dođe, lako može da se desi da to bude narednih nedelja ako posluži vreme i ako njemu ne iskrsne neka Argentina...
Ice fishing?
 

dovla84

Senior member
Učlanjen(a)
06.06.2013.
Poruke
135
Broj reagovanja
0
[youtube]http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=k_splBdOtMo#t=671[/youtube]

Negde od 11min. mi je interesantno posto bas volim da pecam na rekama ove velicine.
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
TLT tehnika, posebna tehnika Italijanskih majstora, poseban pribor, male i brze reke. Milina...
 

alp

Full member
Učlanjen(a)
02.02.2008.
Poruke
572
Broj reagovanja
2
Skromnog sam misljenja da u ovoj tehnici nema bas nista sto bi je moglo okarakterizirati posebnim stilom. Potpuno normalno bacanje kratkim stapom sastavljeno od standardnih i odavno poznatih elemenata FC-a. Spika o odnosu klase strune i stapa je umjetno napuhana. Samo iz razloga da bi to izgledalo talijanski "specijalno".
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
I jeste Italijanski i jeste specijalno i isto tako kao "istalijanski i specijalno" je priznato od tvoje maticne FC organizacije. :)
 

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
Nekoliko puta sam imao prilike da budem na demostracijama ove tehnike na razlicitim mestima i od strane razlicitih ljudi.,Nazalost u ribolovu, na delu ih nisam video, mada su eto neki Belasonea na ribniku gledali i pisali posle toga da je pravi virtuoz i nadasve da je odlican ribolovac.

Da su u majstori, ne bih znao po cemu da zakljucimo to. Prvi susret sa ovom tehnikom mi je bilo vau... nesto sasvim novo. Da. Sto se tice uklapanja stapa i kanapa, DA. velika razlika u klasi stapa i kanapa  Danas gledajuci iz malo drugacijeg i konkretnijeg ugla, sem par stvari oko pribora ne vidim nista spektakularno i razlicito od onoga sto vecina nas svakodnevno koristi u ribolovu.

Dobio sam, eto da nije bas nista - par fora, iz TLT tehnike od dobrog poznanika koje eto nisam susreo na drugim mestima.





 

alp

Full member
Učlanjen(a)
02.02.2008.
Poruke
572
Broj reagovanja
2
simpson H je napisao(la):
I jeste Italijanski i jeste specijalno i isto tako kao "istalijanski i specijalno" je priznato od tvoje maticne FC organizacije. :)

Pretpostavljam da se zajebavs. Buduci da nitko nije egzaktno izmjerio snagu stapova i tezinu strune koje koriste prica je u oblacima. Na stapove i strune mos napisati sto hoces. Na mnoge stapove klase 5 normalno ces staviti DT stunu klase cetiri, a ne 5. Ako zelis brze loop-ove za lov suhom muhom klasu 3. Barem sam ja tako radio i radim. I eto ti TLT-a. Pokrete tzv. TLT tehnike mozes naci u dijelom kod Austrijanaca dijelom kod Amerikanaca. Ostalo je na razini osobnog stila, pa ni to. Par dobrih bacaca samo je prepakiralo tudju robu i brendiralo ju u patriotskom stilu da bi od toga radili kino i uboli vise para. Priznavanje ili ne priznavanje od strane nekih organizacija samo je stvar politike. Neuspjesne ocito. Sto se mene tice, nemam nikvu maticnu organizaciju koja bi mi odredjivala sto i kako trebam misliti. A, ako ti imas neke konkretne argumente pokazi mi neki od pokreta iz TLT-a ne postoji negdje drugdje.   
 

alp

Full member
Učlanjen(a)
02.02.2008.
Poruke
572
Broj reagovanja
2
Reci mi sto ovdje vidis sto bi bilo poseban stil. Ja nista. Samo svecane govorancije:

http://www.youtube.com/watch?v=EmW5DUZO_hw

http://www.youtube.com/watch?v=lgo-UBGP3kI

http://www.youtube.com/watch?v=8c969CQmabI

http://www.youtube.com/watch?v=RSHrAcO0Aos

itd.

Cisti spreheri.
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Alp ali najiskrenije uvek sam uzivao da diskutujem sa tobom jer svaki normalan covek moze samo da izvuce korist is toga. Ali ovde kao da si zastranio od silnih Mixovih nebuloza na drugom forumu pa si poceo da redjas argumente kao on.

Pazi postavio si mi snimak nekog amatera koji kao uci TLT a instruktor ga nemo posmatra. Posle toga si mi pustio klip gde grupa ljudi slusa nekakvo teoretsko predavanje, posle toga skup sa nekakvog sajma opreme i na kraju vrhunac, klip na kome se ne vidi ama bas nista i koji je snimio neki amater prolaznik mozda. Mislim daj stvarno...

Ok, ti smatras da tu nema nista posebno, ja ne smatram. Mnogo ljudi ce se sloziti sa tobom, mnogo njih nece.
 

alp

Full member
Učlanjen(a)
02.02.2008.
Poruke
572
Broj reagovanja
2
Postavio sam ti klipove sluzbeno izumitelja tzv. TLT-a. Pogledaj prvi klip do kraja, kako mu on demosntrira sto bi i kako trebalo.
Ovo drugi ti je "TLT Academy show". Od istog gazde. Trece je slicno. Tu vidis i puno i nista. Cetvrto je to sto si sam rekao.
Ali vecina TLT-ovaca tako i izgleda. Nista specijalno, ukratko. Naravno ima i mahera bacanja, samo sto tu nema nekih revolucionarnih novina.

Ja bih volio da mi ti konkretno kazes neki element tehnike koji ti u toj prici vidis jer ja sam to pazljivo gledao i analizirao, usporedio s onim kako sam bacao dok sam lovio kratkim stapovime (to je bilo jedno poduz razdoblje) i nisam nasao bas nista pretjerano originalno.

Sto se mojih rasprava s Mixom tice, tu si u pravu. Pada kisa vec par dana i ne mogu nista pametno raditi. Lud sam malo od toga.
Inace Mix da ovo vidi odmah bi napravio Visoku akademiju niskih musicarkih znanosti s tradicijom od 5-6000 godina minimum.  :D
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Alpe vidis li da sam napisao "Italijanski i specijalno", koristeci navodnike. Jednostavno sve sto dolazi iz zemlje u kojoj je igrao Maradona nosi poseban smek. Nije ni Alfa Romeo nista specijalno, i Ferrari i Maserati su samo sportski automobili i Verdi je samo jedan od kompozitora kao i Pavaroti jedan od operskih pevaca, i San Remo je samo jedan od festivala, da ne pominjem oruzje, lovacke pse, modu, temperament, testenine, sireve, vina,... Nekako je sve to i obicno vec vidjeno ali i specijalno sa posebnim smekom.

Jel ti trebaju dokazi za to?

P.S. Jel raste Sava obzirom na tu kisu ili je zanemarljiva?
 

alp

Full member
Učlanjen(a)
02.02.2008.
Poruke
572
Broj reagovanja
2
Nije u lovnom stanju. Plus, kada se ovako digne, pocnu na crnjaka ispustati raznorazno smece koje su cijelo ljeto skupljali po koje kuda. Samo cekam da ribe odu u vjecna ribolovilista.

Ovo s predstavom u "talijanskom stilu" mogu prihvatiti. To bi islo. Samo u cisto tehnickom smislu, kao neki autentican i bitno nov stil bacanja, po mom skromnom misljenju tesko.
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Pa Alpe TLT i nije nov a da je autentican, Boga mi jeste! I to u skladu sa temperamentom jer nema mirovanja ni jednog sekunda a sve u cilju efikasnijeh lova,
 

alp

Full member
Učlanjen(a)
02.02.2008.
Poruke
572
Broj reagovanja
2
Prvo, jos uvijek nisi naveo ni jedan tehnicki detalj po kojem se to bacanje razlikuje od ostalih, ranije poznatih.

Ne znam koliko si lovio suhom muhom na malim brzim vodama, ali tu moras raditi brzo tako da ni tempo nije neka osobitost. Osim toga i na FFF ispitima, koji su ti ljudi polagali, polazes promjenu brzine loop-ova. Spore, srednje i brze. Tempo bacanja nije osobitost stila nego prilagodba uvjetima lova, priboru i mamcu kojim lovis. Nema veze s temperamentom. S druge strane nervozno mahanje na drugim tipovima voda nije u cilju efikasnijeg ulova i vrlo cesto se ne moze smatrati korisnim.

Temperamentom mozes opisati besmislene aktivnosti kod bacanja s ciljem da to izgleda kao da radis nesto jako korisno i pametno. Pogledaj prvi klip koji sam stavio. Gdje izumitelj tog "stila", da bi impresionirao ucenika ili snimatelja, izvodi traljavo zbrzani wiggle pick-up umjesto da mu objasni osnovne stvari. Ili, motanje strune oko kamena da bi toboze bolje lovio. Ides... Jos da imaju pusku sve bi vrapce i sjenice popucali...   
 
Vrh Dno