Gamarus

  • Začetnik teme Mr.Zakula
  • Datum pokretanja

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.309
Broj reagovanja
203
Lokacija
Zvornik
Svjetlija nijansa:
4612157016_64522d91d3_z.jpg


Bagremov :)
dreamstime_med1-310x250.jpg
 

Aleksandar871

Senior member
Učlanjen(a)
29.11.2013.
Poruke
281
Broj reagovanja
44
Lokacija
Nis
Ja kao pcelar rekao bih da je ovo livadski[emoji41]

Послато са GT-I9300

 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.309
Broj reagovanja
203
Lokacija
Zvornik
Ma ja zezam da je bagremov ali ovakva svjetlija nijansa mi treba  :tbumb:
 

Mlinka

Full member
Učlanjen(a)
10.03.2011.
Poruke
642
Broj reagovanja
1.317
Lokacija
Đurđevac, Podravina, Hrvatska
Boja meda i ova na slici s tri gamarusa je velika razlika u nijansi, med je narančasto smeđe boje, a gamarusi sivkasto smeđe s ponekim narančastim detaljom, probaj ovako:

na maski zeca imaš ovakve dlake, poddlaka naobrazima je gotovo iste nijanse, izmješaj svjetliju od te nijanse i jako svjetlu, kad se namoći trebalo bi da bude slične boje, ako je pretamno uzmi još svetliju ili kad iščupaš iz maske izbaci najtamnije dlake,
ako treba življa boja - narančastija, dodaj u onaj dubing od zeca malo antrona ili isčetkane vune, možeš svijetlo oker za u konačnosti sivkasto smeđu, ili žuto, malo svjetlo maslinaste.... i samo par niti narančaste ili crvene (oni detalji na gamarusu, samo 5 niti u ukupnom dubingu za jednu muhu) ...  za narančasto smeđu, ako ti odstupa jako od smeđeg, dodaš i malo smeđe
(pokojna baka je imala kesicu malih klupka vune svakakvih boja i nijansi, ... za krpanje čarapa)

uglavnom dubing mora biti svjetliji od boje koju želiš imati, sve to izmiksaš u nekom mlincu - za kavu ili u onoj dodatnoj posudi od štapnog miksera za miksanje mrkve, luka i sl.. , mikseru za frape...
neka te ne smeta što češ imati dabing nehomogene strukture jako svijetle i tamnije niti (izbjegavaj jako tamne niti - one su gotovo crne kad se namoče)... to ti u konačnosti daje rebra gamarusa...vidiš na slici da je gamarus po leđima i jako svjetle i jako tamne boje
osnovni konac mora biti svjetliji od dubinga... i tijelo od olova - olovne žice mora biti skroz prekriveno koncem,
uzmeš malo takvog dubinga, napraviš kuglicu prstima i dobro namočiš, u nekom bijelom tanjuriću pa vidiš jel to ta boja - nijansa ... ako nije dodaš još malo nečeg što treba... regulaciju svjetlije - tamnije možeš postići i s bojom osnovnog konca

kod pogađanja boje bitnije je da ukupna slika podsjeća na boju koju želiš postići (sve te izmješane svjetlije i tamnije niti dubinga), nego da uzmeš nešto samo jedne boje i da to bude baš ta boja,

u konačnosti, bitnije je da gamarus ima proporcije gamarusa nego baš takvu nijansu, odnosno još je bitnije da se u vodi ponaša poput gamarusa - prezentacija ..., npr.: u brzoj vodi ne smije doslovno ni milimetar bočno izlaziti iz linije u kojoj ga nosi voda ...

meni je najteže postići ovo zadnje, i da bude boćno plosnat, jer kad stavim olovo, konac, dubing i pokrov, dobijem redovito za pola deblje tijelo nego što bi trebalo biti, no i takvo odstupanje jako dobro lovi ribu,

(sjeti se ovog kad budeš na vodi: nije riba izbirljiva, nego smo mi izbirljivi.. prezentacija mamca je uvijek bitnija od izgleda samog mamca, a da bi mamac mogli uspješno prezentirati mamac, on treba biti određenih karakteristika za takvu prezentaciju)

 
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.099
Broj reagovanja
299
Lokacija
Svrljig
Od kako pravim muve ne nađoh bolji materijal za gamaruse od vodoinstalaterske kučine.
 

Prilozi

  • gamarusi.jpg
    gamarusi.jpg
    95,3 KB · Pregleda: 437

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.099
Broj reagovanja
299
Lokacija
Svrljig
Nisu ljigave, super su  :D
Usvajam kučinu kao osnovni materijal, više nije alternativa. Ovako namotane muve sa malo nogica ispred okceta udice ili pozadi, kao kako voli odlično imitiraju i larve tulara.
Veoma se lako prave, jeftine su a izgledaju super, šta ćeš više...

Zaboravih i ovo, osnovni konac je potpuno nepotreban, na ovim gamarusima ga uopšte i nema. Znači, udica, olovna traka ili žica, super lepak i kučina.
 

vrana

Hero member
Učlanjen(a)
19.06.2013.
Poruke
1.402
Broj reagovanja
219
Lokacija
Beograd
Tako su prve bube i pravljene, bez konca  :yeswink:
Stvarno je dobra!
 

dzolix

Full member
Učlanjen(a)
24.02.2016.
Poruke
573
Broj reagovanja
0
Lokacija
Banjaluka
Strelac ti si izgleda postao ovisnik o konoplji, marihuani  :)  cuvaj se toga 
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.099
Broj reagovanja
299
Lokacija
Svrljig
Volim da dimim kvalitetne travke  :smoke: , volim da pijem kvalitetne travarice  :beer: a evo počeo sam i muve od travki da pravim  :D 


p.s  ...pazim da ne postanem vegetarijanac, povremeno odem na pecanje...
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Odlične su ti ove vodoinstalaterske,i sam sam ranije pravio od kučine nimfe za babušku.Često sam osnovnim koncem neke jarke bojem (narandžasta,crvena) radio podtelo,a onda bih tankim slojem kudelje uradio glavni sloj.Kad se to nakvasi,ona crvena i narandžasta daju diskretnu nijansu u sredini,pun pogodak.
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.099
Broj reagovanja
299
Lokacija
Svrljig
Ovo bi trebalo da budu gamarusi  :D
 

Prilozi

  • Gamari.jpg
    Gamari.jpg
    221 KB · Pregleda: 219
Vrh Dno