Gammarus

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.110
Broj reagovanja
317
Lokacija
Svrljig
More za na Staru planinu spremaj ti ogromne kamenjarke i velike majske  :yeswink:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Zadnji put kada sam lovio na Savi i Kokri navezao sam jednog ovakvoga ali na brzaka na udici #10 kao što je i ova. Kapitalni klenovi su ga uzimali samo tako ali i po koji veliki skobalj je pao. Ubrzo sam ga i izgubio...e sada sam navezao istog takvoga ali ne na brzaka več polako i na tanane... na slici izgleda kao da je sive boje ali u stvari je mešavina krem, smeđe i sive. Nogice su od jarebice a otežan je u dva sloja olovnom žicom. 

Sledeči put ima da  ga bacam Lipljenima i jedva čekam  da ga isprobam a do  tada moram još par takvih da uradim.
 

Prilozi

  • gamarus.jpg
    gamarus.jpg
    44,1 KB · Pregleda: 254

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
hvala, nego važno da ima taj bugy izgled a lovi samo tako
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.137
Broj reagovanja
1.215
Lokacija
Čačak
SEB JEL IDES DEAD DRIFT SA NJIM ILI GA TRZNES POVREMENO DA IMITIRAS NJEGOVE POKRETE????
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
:) i jedno i drugo i treće :) kako kada...uglavnom kombiniram...treće, u mirnom toku  sitno povlačenje kao što se to stvorenjce  i kreće.

Mada ja u principu uglavnom  lovim  dead driftom...a ako to ne da željene rezultate prelazim na druge  spomenute metode.
 

Kuzma

Hero member
Učlanjen(a)
08.12.2005.
Poruke
1.054
Broj reagovanja
11
Lokacija
Nis
u mirnim i dubljim virovima moze se levom rukom lagano i ravnomerno povlaciti, dok desnom rukom aktivno mrduckamo vrhom stapa. tako se dobije sitno skakutavo kretanje ove nimfice
 

peka les

Full member
Učlanjen(a)
22.12.2009.
Poruke
660
Broj reagovanja
0
Meni do sada ovakvo vodjenje nije polazilo za rukom i davalo rezultate.....iz dubljeg i mirnijeg vira nisam izvukao do sada ribu na gamarusa sa ovakvim vodjenjem,
nesto nisam radio kako treba(mada sam siguran da je bilo o.k) ili jednostavno riba nije bila zainteresovana  ???
 

crni

Hero member
Učlanjen(a)
10.09.2007.
Poruke
1.981
Broj reagovanja
0
Lokacija
Leskovac
Za sutra....#14  :smoke:

g12dg.jpg


g13s.jpg


 
Vrh Dno