Gammarus

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.310
Broj reagovanja
207
Lokacija
Zvornik
Na Gamakatsu C12U/B 12#

p9290009.jpg


p9290007x.jpg

 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.310
Broj reagovanja
207
Lokacija
Zvornik
Dugo sam izbjegavao ovaj "materijal",a sad kada sam ga probao prosto sam oduševljen!
Tungsten nymph body 6mm:

pb170012.jpg

 

Iva

Senior member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
135
Broj reagovanja
16
Lokacija
pirot
     
        Lele brate lepota bozja,pa kad je vidi riba mora da joj mrdne d...e .  :tbumb:
 

Rocket man

Senior member
Učlanjen(a)
11.03.2012.
Poruke
277
Broj reagovanja
0
Lokacija
Bijelo Polje
Mixmaster je napisao(la):
Ja gamaruse sa kojima zaista lovim ribe pravim bez čupavih dabinga i nogu. Od kad imam onaj magični, plastični materijal i od kad čuvam gamaruse u akvarijumima, shvatio sam da mušičari prave dve greške kad imitiraju gamarusa.
Prvo, dok gamarus pliva (a dobar je plivač) ispravi svoje telo.
Drugo, dok to radi, noge su mu slabo primetne i ne lete na sve strane.

Međutim, kako koji katalog muva otvorim, naletim na gamaruse od dabinga, čupave i dlakave. Mislim da to nije dobro, mada je postalo uobičajeno u celom svetu. Dabinzi često zadržavaju mehuriće vazduha, što je potpuno neprirodno za ovog račića. Tome doprinosi i veoma popularna back folija ili latex. Gamarus treba da se kreće kroz vodu kao metak, bez suvišnih kočnica i prekobrojnih oštrih dlaka.
Veoma bitna osobina gamarusa je da mu je telo providno i glatko. To nikako ne postižemo šarenim dabingom i mešavinom dlaka i sintetike.
Moj prijatelj Milanče kaže da nije imao uspeha sa imitacijama gamarusa. Pokloniću mu par mojih, da proba bar još jednom da dobije nekog Ribničkog ili Plivskog lipljena, kao i Mlavsku ili Nišavsku pastrmku. Mislim da nije problem u njemu, već pogrešno urađenoj imitaciji.

Opet ja imam teoriju koja se razlikuje od celog sveta. Nadam se da se nećete naljutiti zbog toga, jer su moje reči pune proučavanja i ličnih iskustava. Ivanovi gamarusi su odlično urađeni po uobičajenom patternu, ali postoji potpuno drugačije iskustvo, koje bih ja voleo da i njemu pokažem kada poseti Nišavu, koja i nije tako daleko od njegove Zemlje.
Mali dodatak:
Uginuli gamarus se potpuno sklupča i prilično je savijen. Posle nekog vremena promeni boju u svetlo narandžastu. Tada ima smisla praviti ga kao iskrivljenog, ali opet ne vidim razlog za čupave noge.
Treba znati da ribe najčešće love žive gamaruse, tako da je ova situacija ređa.

Mix ovi tvoji rakcici izgledaju fenomenalno. Bukvalno kao da si zivog rakcica nakederio :) Ne razumijem se ja jos ni blizu dovoljno ali tako na mene djeluju :) Predpostavljam da su i lagani za vezivanje a moja rijeka ih je jos uvijek poprilicno puna s' obzirom na to da nije bas najnezagadjenija...
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Raketo, odgovorio si na post od pre 6 godina i obratio se coveku koji nije vise clan ovog foruma :D
 

crni

Hero member
Učlanjen(a)
10.09.2007.
Poruke
1.981
Broj reagovanja
0
Lokacija
Leskovac
Sta vama smeta sto covek detaljno cita forum ... stranicu po stranicu  :hammer:  :D
 

Rocket man

Senior member
Učlanjen(a)
11.03.2012.
Poruke
277
Broj reagovanja
0
Lokacija
Bijelo Polje
Eto vidis Crni sad im ne valja sto detaljno iscitavam forum a korisno je :D Sala... Mix ako si vidovit oprosti sto sam ti se obratio a ne postojis vise odavno ovdje :D
 

Shelby gt500

Junior member
Učlanjen(a)
16.12.2011.
Poruke
47
Broj reagovanja
0
Lokacija
Doboj
valjda mu ovdje dolikuje ne znam ni sam :D nisam zadovoljan ali kad sam već postavio slike na net pa nek ide  :whistle:

2d1d82c219955870cfd2353743f07cea.jpg
 

Benjamin

Senior member
Učlanjen(a)
28.11.2012.
Poruke
420
Broj reagovanja
181
Lokacija
Doboj, BiH
Pozdrav, ovo mi je prvi post.
Epoxy Gamarus, rađen na udici Gamakatsu C12 F2, pokrov je kožica od sudžuke, porebrano UTC-ovom žicom , i na kraju preko pokrova navučen UHU epoxy.

014xni.jpg


013kkf.jpg


012lmvp.jpg


011tr.jpg


010wro.jpg




 
Vrh Dno