GloBug

radezamora

Senior member
Učlanjen(a)
04.02.2011.
Poruke
417
Broj reagovanja
30
Lokacija
NOVO SELO-zapadnomoravsko
hvala,
za tu plisastu zicu mislis onu koja ima deblju zicu kao osnovu a okolo niti upredene nesto kao  kod senila-zrakasto, vidjao sam to precnika oko 3-5 mm a mozda i deblje. ovo sa vunom verovatno mislis na sinteticke vunice, inace ovciju vunu imam spremljenu u kesicama u  20-tak boja , izvinjavam se jer pisem sa posla posto malo treba da eksperimentisem te su pitanja ovakva.nesto cu sigurno  pokusati za vikend sa tim, inace saran se u ovo doba kod nas krije u velikim dubinama i ovde je  izuzetno malo zastupljena riba, vidim ti ga hvatas u samom gradu pa zamisljam kako je to lep prizor, i prisecam se radnih akcija u sloveniji-kozjansko 74, tamo je sve moguce,    pozdrav
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
da to je ta zica....od toga glo bug brze tone i dobar je za sarane u dubljem kada muljare. Misio sam na sintetičke vunice. Samo eksperimentisi.

ovde su isto preko vecine dana uglavnom dublje i dalje od obale ali probaj jos rano jutro pre nego se sunce pokaže biti na vodi. Tada bi morao kakvoga pronaći pored obale.

je, lovim u gradu i stvarno je lepo. Ako ozednim ili ogladnim sve mi je blizu jer je turistični kraj ;) pa ne mora da nosim gomilu stvari sa sobom, ne treba mi ni automobil...sve to ima svojih prednosti ali i mana ali kako god bilo super je kraj i ribe ima pa ima sta i da se lovi.
 

radezamora

Senior member
Učlanjen(a)
04.02.2011.
Poruke
417
Broj reagovanja
30
Lokacija
NOVO SELO-zapadnomoravsko
pokusacu i sa plivajucim varijantama.
red je da zahvalim i odam priznanje za sve ulovljene i prikazana ribe i pomoc oko musicarskih pitanja i podstreka, ne samo na ovom sajtu, vidi se da te ovo itekako okupira,sta ces tek znati  i gde dospeti kad budes u mojim godinama. a ja se takodje trudim da sve podelim sa drugima, koliko mogu.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
nema na cemu i tebi hvala na toplim recima...buducnost nam je ionako svima neizvesna...dok budem morao da rintam ovako kako rintam ne znam dokle cu dogurati jer mi trenutni posao krade ogromno vremena ali Bogu hvala i za to jer i to ima svojih prednosti ali jeste da imam svoje zelje i vizije u svetu FF-a, za sada samo lovim i uzivamu tome kao u hobiju i nista profi za sada. Trenutno me najvise okupira misao ponovo dobiti jednog drugog brku od 2m+ ili bar priblizno  :-[ (bas sam skroman  :doh: :hammer:) a kada se otvori sezona na mladicu to opet postaje moja neverovatna opsesija...sada imam mira od toga jer je pod zabranom. Inace lov mladice na ff me posebno "greje" zbog samog nacina i njene lepote. Postoje mnogo veci i tezi i jaci protivnici od nje ali mladica je za mene vrh riba u slatkovodnom musicarenju. Pre neko vreme je jedna lepa mozda oko 70cm pokupila glo buga jednom domacem ribolovcu dok je musicario pastrmku.  Koliko god da bila omrazena ova muva od strane mnogih musicara ja je posebno cenim jer je genijalna. Imitira na prvom mestu ikru a odma zatim sve i nista, strasno je jednostavna i relativno jeftina muva. Lovna također iako kao i svako nije čudotvorna;) ali za mene genijalna imitacija.
 

radezamora

Senior member
Učlanjen(a)
04.02.2011.
Poruke
417
Broj reagovanja
30
Lokacija
NOVO SELO-zapadnomoravsko
sve u svoje vreme samo da  ne prenaglis, jeste prvo da zelis brku pa mladicu/ukoliko je nemas!-sala/ ali polako, ja imam drugacije preokupacije, da npr. procesljam sve bare u okolini i upisem se bar sa po jednom ribicom, a ima ih dosta velicine sobice, dokle cu dogurati ne znam, guram biciklu po polju, pecam i pravim statistiku/neke moje ludorije/. evo kako mi juce prica kolega rade mistopoljac koji nije na orgu:eek:n sa trstenicanima ide na zicko jezero kod kraljeva i na tom jezeru, na kome  se daju pare za samo pecanje, na musicu jaje od elka/ ja sam nasumice predpostavljao da moze jelenja dlaka/ uhvate po jednog sarana najvise jer im dosadjuju karasi, dakle na komercijalnim vodama se i kod nas moze musicom na sarana, a na moravi-to cemo videti, strasno tesko da se dodje sad i do mesta, do jeseni sigurno.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
kod mene inace ide sve polako ali u svom smeru i valja tako ;)

Poznat mi je taj tio voda jer sam i sam svojevremeno jurio ribe po takvim vodama jos posle nesretnog rata gde je mreza struja i dinamit radila u sred bela dana. Muka je pronaci ribu kada je u malom broju. A ako je ima pa koliko god ona dvlja bila lakse je. Na ribnjacima gde je riba navikla da jede hlebac itd. je skoro ko domaca zivotinja na nasem jezeru to nije slucaj ali svakako je meni ovde lakse uloviti tolike ribe jer je ima i voda je bistra pa se riba i lakse uoci....savrsena voda za moj pojam.
pocetak ove godine i kraj prosle sam stvarno uzivao u lovu mladice a nadam se da ce krajev ove godine biti isto sa jos malo vise izlazaka  ::)
Sutra ce moji glo bugovi da rade na jezeru od 5 do 9 sati ujutro, kolega me zvao da idemo opet malo zajedno. Ja cu prvo pokusati strimerima ali ko sto rekoh glo bugovi ce sigurno da rade ;) (ako ne bude nista od stuke i soma). Posle imam neke obaveze pa mozda predvece opet idemo...to ce da vidim jos.
 
Vrh Dno