Gocijev sistem naplate dozvola :)

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Da sam ja neka faca (ko što nisam) u ovom moru plavom (sivom) osnovnu godišnju dozvolu bih naplaćivao 2000 dinara. Sa njom možete da pecate širom Srbije, ali nemate pravo da nositi ribe, tj. sve morate pustiti.

Za dodatnih 2000 dinara imate pravo da nosite belu ribu, a isto tolko košta i dodatak za "plemenite" (glupog li naziva) vrste.

Znači:

2000 - osnova, mogu da pecam, sve puštam
4000 - mogu da nosim belu ribu
4000 - mogu da nosim plemenite vrste
6000 - mogu da nosim sve

Pare od osnovnih dozvola idu za ribočuvare i druge stvarčice, a pare od dodataka idu u poribljavanje (jer potiču od ponetih riba), pod strogim nadzorom stručnjaka.

Eto... Tako mali Perica  zamišlja prodaju dozvolaa...  :)
 

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
Poribljavanje cime? Pa mnogi korisnici bi te od blata pravili za provizije koje bi poribljavanjima uzeli od novaca stecenih nicim zasluzeno krositeci tvoj genijalni sistem, ali gde da kupe ribu?
Nemo' opet da zajebaes na suvo, samo s druge strane  :mad:
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
OK, bez (mnogo) poribljavanja.  :) Znaš i sam da i ja ne volim poribljavanje.

Sve pare na ribočuvare.

Niji to poenta. Poenta je da bi se trebalo praviti razlika u ceni dozvole između onih koji nosu ribu i onih koji puštaju (što bi Mix reko "bockaju").
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Sistem naplate ribolovačkih dozvola je veoma jednostavan.
Prvo mazneš od države vode za džabe. Onda naplaćuješ ovcama (ribarima) šišanje (dozvolu). Svake godine im digneš cenu po malo, da se ne bune mnogo. Pustiš buvu da su sami ribolovci krivi za sve, jer su stoka, i da baš oni treba da se osećaju krivim ako nešto ne valja. Napuniš novine pričama o tome da je sportski višestruko ubadati, pa oslobađati ribu, a da je sve ostalo nesportski, štetno i nekulturno. Tako učiš svoje klijente da rade za tebe i držiš ih u začaranom krugu prigluposti.
To je kao da držiš ovce na slaboj hrani, a muzeš ih i šišaš svaki dan, a one ti daju čak i da ih povremeno izdrndaš. Opasan biznis i pravo zadovoljstvo!
:asshohe: :asshohe: :asshohe: :asshohe: :asshohe: :asshohe: :asshohe: :asshohe: :asshohe: :secsec: :secsec: :secsec: :secsec: :secsec: :secsec: :secsec: :secsec: :secsec: :secsec: :secsec: :secsec: :hmmmm: :hmmmm: :hmmmm: :hmmmm: :hmmmm: :hmmmm: :hmmmm: :hmmmm:


Nema potrebe za otvaranjem nove teme. Trebao si samo da se nadovezes na postojecu.
~lazza
 
V

vaga

Guest
Mixmasteru  :respect1: mislim alal ti vera ti si sad sve rekao,sve se svodi na isto: kako god se okrenes  :asshohe: ti pozadi,a oni sram ih bilo rasturaju a ti PedjaBg brate :samotuci: stisni zube i trpi ako ti odgovara,ja jok...
 

Sjekloca

Full member
Učlanjen(a)
01.10.2007.
Poruke
913
Broj reagovanja
0
vaga je napisao(la):
.... stisni zube i trpi ako ti odgovara,ja jok...

Da me ne shvatis pogresno: a sta ti predlazes da uradimo? Sta ces ti da uradis, ako neces da trpis? ???
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Ja predlažem da se okupimo ispred zgrade republičke vlade, izvadimo po 4000 dinara, skinemo goli i natrtimo, uz parolu "Došle ovce da plate oplodnju!". :asshohe: :asshohe: :asshohe: :asshohe: :asshohe: :asshohe: :asshohe: :asshohe: :asshohe: :asshohe: :asshohe:  :asshohe: :asshohe: :asshohe: :asshohe: :asshohe:
 
V

vaga

Guest
  Nikog ja ne shvatam pogresno,ja cu da kupim dnevnu dozvolu i nositi istu do prve kontrole.Obilazicu uglavnom terene gde kontrola veoma retko tj. nikad ne zalazi a ima i takvih,uzivacu u prirodi i ribolovu a ako treba koristicu i Sikijev sistem.
  Nije stvar u novcu,nego mi je dosadilo vise da me k***** i j*** u zdrav,mislim mozak... :)
 

vlajkoni

Senior member
Učlanjen(a)
14.06.2007.
Poruke
128
Broj reagovanja
2
E sad kako mali Vlajko zamislja sistem naplate dozvola
Kao prvo treba da postoji godisnja dozvola npr 2000 din
Ta dozvola treba da ti omoguci da uopste odes na pecanje.
Kazna ako je nemas 100.000 din
Na vodi MORAS da kupis dnevnu dozvolu. Cena 100 - 200 din zavisno od kvaliteta vode.
Od dnevne dozvole 10% ribocuvaru odma na ruke.
Odes na pecanje i ne obidje te ribocuvar ti okrenes gazde vode pa ih priupitas gde je isti.
Dodje neko u kontrolu, prodje vodu prebroji ribolovce, uvece ode do gazde vode i trazi da vidi broj izdatih dozvola za taj dan. Samo tako moze da dodje do nekog reda na nasim vodama.
Izjave tipa nas je malo pa ne mozemo da sve kontrolisemo ne piju vodu. Sto si konkurisao za nesto sto ne mozes da kontrolises. Prvi put ih isprepadas a drugi put KAZNA. Npr - 500.000 din.
Al bi bilo ribe...
 

Mladen

Full member
Učlanjen(a)
16.04.2007.
Poruke
647
Broj reagovanja
19
Mixmaster je napisao(la):
Ja predlažem da se okupimo ispred zgrade republičke vlade, izvadimo po 4000 dinara, skinemo goli i natrtimo, uz parolu "Došle ovce da plate oplodnju!". :asshohe: :asshohe: :asshohe: :asshohe: :asshohe: :asshohe: :asshohe: :asshohe: :asshohe: :asshohe: :asshohe:  :asshohe: :asshohe: :asshohe: :asshohe: :asshohe:

Hahah :D :D :tbumb:
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Sreća pa ima ljudi poput (malog) Vlajka koji znaju uljudno da ćaskaju...

Zaista ne znam kakve veze ima Mixov komentar sa mojom temom. Možda delom (ono oko višestrukog ubadanja i slično), ali ostalo je prilični off topic. A "smajlije" neću da komentarišem...

------------------------------

Zamišljam Mixa kako razgovara sa nadležnom osobom za ribarstvo Srbije:

Nadležni: Gospodine Mix, šta predlažete kako bismo poboljšali stanje na našim vodama?

Mix:  :asshohe:

Nadležni: Mislite da je toliko loše?

Mix:  :asshohe:

Nadležni: A o naplatama dozvola?

Mix: :asshohe:

Nadležni: Drago mi je da smo imali priliku da razmenimo mišljenja.

Mix: :asshohe:

---------------------------

Kad već "smajlimo" temu...  :smoke:

 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
Mislim da oba ova predloga i Gocetov i Vlajkov imaj u neke svoje dobre ideje.
Mada bih recimo ja dao sugestiju na ovaj Vlajkov model. Imas godisnju dozvolu od npr 2000, ali ako neko stalno ide da peca ne jednu istu vodu zasto bi onda stalno vadio dnevne dozvole, bolje da postoji onda i neka godisnja dozvola koja bi kostala recimo jos 4000 i vazi recimo na nekoj lokaciji velicine recimo 200km2(tj.20X10km), mozda vecoj mozda malo manjoj, zavisno od slucaja do slucaja.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Goci je napisao(la):
Zaista ne znam kakve veze ima Mixov komentar sa mojom temom. Možda delom (ono oko višestrukog ubadanja i slično), ali ostalo je prilični off topic. A "smajlije" neću da komentarišem...

Otvorio sam ja temu "Mixmasterov szstem naplate..." pa su mi moderatori prebacili post ovde i izbrisali moju temu. Pametno, hvala im, ali, evo, Goci se ljuti.  :eek:
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Aha, to znači ono ~Laza! Glupi ja, nisam skontao, mislio sam da si sve to ti napisao. U tom slučaju se ljutim bez razloga i dugujem izvinjenje.  :blush:

Znači moderatori su to umesili... Ccc...  ;) Mora da su gledali onaj filim i čuli čuveno; "Mesi, mesi, neće ništa da ti fali!"  :D

U tom slučaju im predlažem i da premene naziv teme u nešto drugo, recimo u "Naplata dozvola - predlozi" ili nešto slično. Evo već imamo nekoliko metoda: gocijev, vlajkov, stokina varijacija vlajkovog metoda i kao šlag na tortu mixovu satiru trenutno postojećeg "Šišaj ovce" modela. 8)

Inače ja sam mrtav ozbiljan sa mojim modelom. Na mnogim (belo)svetskim vodama platiš dnevnu dozvolu, plus ribe koje poneseš. Tako bi bilo i kod mene, ali na godišnjem nivou, bez svakodnevnih cimanja ribočuvara, ali i ribolovaca. 2000 da pecaš, 4000 da pecaš i nosiš pastrmke. Šta je tu nelogično? Oću jednu ozbiljnu kritiku mog modela.  :)
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Goci je napisao(la):
Tako bi bilo i kod mene, ...

Goci, voleo bih da pecam kod tebe. Pozajmi pare u nekoj banci i zakupi neku reku, na primer, Jermu, i sprovedi svoj sistem. Ja ću platiti kako i koliko tražiš, ako mi se pripecaju makedonske pastrmke.
Ja ozbiljno razmišljam o svom reviru. Tek tad ću početi da razmišljam kako da naplaćujem. Na tuđem, nemam o čemu da razmišljam, samo mogu da platim.
 
Vrh Dno