Gocijev sistem naplate dozvola :)

vlajkoni

Senior member
Učlanjen(a)
14.06.2007.
Poruke
128
Broj reagovanja
2
Joco,
Zasto mora dnevna dozvola?
Pa na nasu veliku zalost to je jedini nacin da se kontrolise korisnik ribarskog podrucja.
Osim retkih (jel neko rekao Mix?) za ostale ribolovce bi ovo bilo cak i jeftinije. Sa druge strane ovo bi samim korisnicima bilo daleko isplativije. Ja stvarno nisam upoznat kako se dele pare od dozvola. U svakom slucaju treba i drzava nesto da dobija. A zamisli kako bi to bilo da svakog dana na vodi vidjas ribocuvara koji od tog svog setkanja ima i neku korist (materijalnu). Zamisli da naplati 10 dozvola i od toga dobije neku kintu. Onda nema onih standardnih prica "A da vi meni date ... dinara a ja corav". Pedja zna da smo o rezimu pecanja na Gradcu puno pricali. Kakva je svrha da se tu zabrani pecanje cetiri dana u nedelji a kad dodjes nadjes kutijice za gliste. Znaci tih dana kad mi normalni ne dolazimo ne dolaze ni ribocuvari. Oni doduse dolaze samo kad vide kod manastira kola cija registracija ne pocinje sa VA. I jos nesto, trebalo bi da ribocuvari kontrolisu, ako im se ucini sumnjivo, i nas ribolovce. Ako se protivi ribolovac - nema problema, pozove se murija pa nek ga oni pretresu. Eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee onda ide ona zapadna prica = "Uzeli ste ribu gde nije dozvoljeno - sad cemo Vam oduzeti pribor za ribolov". U pribor za ribolov spadaju i kola kojima si dosao na pecanje.
Vrlo brzo bi bilo ribe dovoljno da se omoguci selektivni izlov a bogami i za izvoz.
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
vlajkoni je napisao(la):
Vrlo brzo bi bilo ribe dovoljno da se omoguci selektivni izlov a bogami i za izvoz.

Mislim da bi bilo bolje da se kaze da bi bilo dovoljno ribe za "uvoz turista" ;). Odnosno da nam reke postanu takve da strani turisti (pri tome ne mislim na okolne zemlje) dolaze kod nas i da pecaju, a ne samo zbog EXIT-a i Guce.

Pa na nasu veliku zalost to je jedini nacin da se kontrolise korisnik ribarskog podrucja.
Posle ovog mi je tvoj predlog malo interesantniji. Mi smo kao narod vrlo skloni "sitnim" prekrsajima, a jedino sto moze da promeni tu gresku u nasem mentalitetu su ostrije zakonske regulative koje ce nas usmeriti na pravi put.
Imas plus sad oma ;)
 
Vrh Dno