Gocijev sistem naplate dozvola :)

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
Vidim da me neko prozivao...
Ja stojim cvrsto iza onog sto sam pisem, a svakog krasi njegov sopstveni napis
(Al' sam lepo srocio da STOJIM CVRSTO!) :hammer:
Vlajkoni i Goci po +, minuse ne obznanjujem, samo delim!
 

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
E bre mali sto si tako osetljiv?! Stvarno te je Sjekloca potpuno ispustio! Ma tebe sam karMao + jutros, sta se osecas (zaperi se) prozvanim o'ma? I tvoja verzija je dobra, bice od tebe nesto kad porastes - samo te najozbiljnije molim da ne budes nikad ribolovni funkcioner!
I pokusaj da nastavis da u zivotu ides koristeci glavu, a ne :asshohe:, koliko god ovo drugo bilo lakse onima koji u glavu nemaju poverenja.
Gocijev scenario Mix-ovog razgovora sa nadeznim osobama za ribarstvo Srbije, izgledao bi bitno (50%) drugacije - za svaku temu:
Mixmaster: - :asshohe:
Njih dvojica:  :asshohe: :asshohe:
I vrlo brzo bi se dogovorili, ali ne na dobrobit ribarstva, vec sta mislite na ciju?
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
^^^Ma zezam se bre nego malo vidmi da je pocelo opet da se zakuvava pa reko da malo okrenem na zayebawanciju  :)
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Dokle će ribolovci da brinu o ribolovištima, ribarstvu, ribama... Bilo bi valjda pametnije da neko crugi bude zadužen za to, a ribolovci za lov riba, kao što i sam naziv njihovog hobija ili zanimanja nalaže.
Ovde ispade da ribolovci treba da naplaćuju dozvole. Ja sam ubeđen da ribolovci treba da plaćaju, a naplaćivanje treba prepustiti gazdi (vlada, firma, individua...).
Najveća prevara (ili glupost)koja je osmišljena u istoriji sportskog ribolova je da sportski ribolovac treba da brine o svom lovištu! To je nešto kao Utopija ili komunizam.
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
Mix mislim da "gresis sinko silno gresis" (da citiram dragog nam pevca Sofronija), pa i lovci vode racuna o svojim lovistima (video si sigurno nekad kako zimi dohranjuju zivotinje bar na TV-u). To ce sigurno Sjekloca bolje znati da objasni posto je on lovac.
Da ne bude zabune ne tvrdim ja sad da ribolovci treba da stoje dan i noc pored vode i izigravaju cuvare (mozda i to u nekim specijalniom prilikama). Ali koliko nam vreme dozoljava zasto ne bi pomogli nekoj vodi ciji nam stanovnici pruzju toliko zadovoljstva ;).
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Lepo je aktivirati se malo u okviru ribarskog kluba, udruženja ili zajednice. Samo ima jedan problem, retko ko to radi, a i niko te ne poziva.
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
O.K. Niko te ne poziva, ali ko nam brani da se sami angazujemo po tom pitanju. Vi ste hteli da idete da brojite trla. Recimo to je jedna od takvih akcija. Ribocuvar to sigurno nece ici da radi (ako m use ne naredi, a sigurno nece). Ali zato clanovi kluba-udruzenja odu pa prebroje i lokalizuju ih. Pa odu kod onog ko je sef tom cuvaru i kazu mu posalji ga s vremena na vreme da proveri da li se tamo desava nesto sumnjivo. A cuvar ako obilazi svoj reon redovno nece mu sigurno predstavljati problem da gvirn tu  i tamo da li se ona pastrmka i pastrmkac jos mreste il ih je neka protuva upecala. Pa onda sledece godine odma mozes daracunas koliko ce biti kojih generacija pastrmki, posto si ove velike prebrojao u mrestu, a po njima sracunas koliko ce onih malih da se izmresti i unapred znas stanje na svojoj vodi (naravno uz odredjeni procenat rezerve).
Prijatelj mi je skoro pricao da u Francuskoj upisujes koliko si ribe, koje i kolike velicine ulovio na odredjenom mestu, u koje vreme i kog datuma, kakvi su klimatski parametri i na koji mamac. Kad istrosis listu koju si dobio odes u svoje udruzenje i dobijes drugu besplatno, a ovu im ostavis. I lepo ljudi tacno znaju koliko ribe imaju u svojoj vodi.
Da li mislite da bi ovako nesto uspelo i kod nas? Naravno da se prvo malo sredi (poostri) zakon o ribarstvu.
 

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
Poslacu vam dovece svima kao word file zadnju verziju  u cijem sam radu ucestvovao. Radnu. Polse je krenulo brljanje i ja otisao. Samo da nesto na brzaka obavim.
 

Jr

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
15.06.2007.
Poruke
1.127
Broj reagovanja
122
Lokacija
Niš
Okvirno sam pročitao ovaj zakon i naišao sam na mnoge stvari koje su mi blago rečeno smešne. Naročito sam pažnju obratio na kazne. I one bi bile smešne da nisu žalosne. Npr. kazne za korisnike ribarskog područja su novčane. Dakle, oni zaseru i to plate našim parama. A najveća novčana kazna za fizičko lice je 50000 dinara, bez obzira da li se radi o pecanju bez dozvole ili korišćenju "rasprskavajućih" sredstava. Ma žalosno. Šta reći kad ja kao laik za pravne nauke vidim ovoliko rupa....
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Veliki deo ovog zakona, koji se odnosi na sportske ribolovce, je obično mrtvo slovo na papiru. Znači, ničemu ne služi i ne sprovodi se, niti može da se sprovede. Zato bih, da se ja pitam, potpuno promenio ovaj zakon, koji je ispisivao neko ko nema blage veze sa našim sportom i situacijom na terenu. Najverovatnije neko ko je visoko-školovan u vreme socijalizma, to jest, neizlečiv slučaj, bez ikakvog osećaja za stvarnost.
Tek sad vidim odakle potiče propast svega što je vezano za sportski ribolov u Srbiji. Ovaj zakon je napisan kao da će se primenjivati u bivšem SSSR, a ne na "divljem zapadu".
 

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
Jr je napisao(la):
Okvirno sam pročitao ovaj zakon i naišao sam na mnoge stvari koje su mi blago rečeno smešne. Naročito sam pažnju obratio na kazne. I one bi bile smešne da nisu žalosne. Npr. kazne za korisnike ribarskog područja su novčane. Dakle, oni zaseru i to plate našim parama. A najveća novčana kazna za fizičko lice je 50000 dinara, bez obzira da li se radi o pecanju bez dozvole ili korišćenju "rasprskavajućih" sredstava. Ma žalosno. Šta reći kad ja kao laik za pravne nauke vidim ovoliko rupa....
Jeste smesno, "laice", jer se to nad cime jadikujes ne sudi po ovom zakonu, vec krivicnom (upotreba opasnih materija, ugrozavanje javne bezbednosti, eventualno ubistvo u pokusaju itd, itd...). Pitaj pravnika, (ja to nisam, ali sam ucestvujuci u tome ponesto kao laik naucio, a to je da ipak pitam pravnika za sve sto treba, a nbe da sam tumacim pa odem na sud i izgubim).
A moraju da plate od nasih para, zato i rade, da nam uzmu pare. Nije valjda da ces ti sam sebi sutra da isplacujes platu? Ne, prvo ces od nekog da otmes, to ti je cist "Opstanak" (Anglia)!
I kazne jesu novcane, ali to je kazna za privredni prestup ili prekrsaj - pa ne bi, valjda, hteo da cika Mica ili dobri Nikola, npr. idu u zatvor, a pomazu vasoj musicarskoj sekciji? Samo kod krivicnih dela ili prekrsaja fizickog lica odredjuju se, koliko znam, zatvorske kazne.
Ako ima zaludnih pravnika da nam pomognu, dobrodosli.
 

Sjekloca

Full member
Učlanjen(a)
01.10.2007.
Poruke
913
Broj reagovanja
0
Pravnika IMA... fala na dobrodoslici... al' vama nema pomoci! Odavno je otis'o voz za Vrsac! :blush:
 
Vrh Dno