Gradac, reka snova

MM

Hero member
Učlanjen(a)
14.02.2009.
Poruke
1.338
Broj reagovanja
635
Ljudi , vaznije je koja je temperatura vode. Ako je ispod +7 C, riba slabo radi.
Ima li ko podatak kolika je temperatura vode?
Ja cu verovatno za otvor bas na Gradac!  :yeswink:
 

alexa

Newbie
Učlanjen(a)
25.02.2009.
Poruke
1
Broj reagovanja
0
veterinar je napisao(la):
Ribolov na Gracu pocinje u nedelju 1. marta. Cene dоzvola su: godisnja-5.000,00, dnevna-600,00. Vikend dozvola ne postoji. Rezim je isti kao u prethodnoj godini. Dozvole se kupuju u EKOD "Gradac" ili kod cuvara overene pecatom EKOD "Gradac" ( okrugli pecat sa vidrom u zelenom kvadratu).
VLADIMIR JANEVSKI
MOB. 064/ 151-32-29
rezim je isti kao prethodne godine samo cene nisu owe kao sto je rekao...nesto su wise,a dozwole se prodaju na reci a ne u ekod gradac....te dozwole ne waze lazu was ljudi..... :bleh: dobili su upozorenje od mupa da ne smeju da prodaju dozwole,,,,smesni su mnogo
 

veterinar

Newbie
Učlanjen(a)
23.02.2009.
Poruke
6
Broj reagovanja
0
Mislim da ne treba siriti dezinformacije i kafanske poluistine a sve da bi udobno musicarili na Gracu. MUP nikome nista nije zabranio niti ih to interesuje. Sukob dve struje se resava pravnim putem i to nema vise nikakve veze sa stanjem na terenu. Dozvole se izdaju u EKOD GRADAC po vec navedenim cenama i jedini razlog za snizenje cena je opsti pad standarda koji se uveliko oseca. Izdavace se i na cekove ukoliko to nekome bude znacilo. Takodje ce se izdavati i kod cuvara na vodi.Nije nam cilj da deset ljudi dolazi na Gradac radi musicarenja. Zato braco bolje da musicarimo nego da se svadjamo. Inace sve ovo nema nikakvog smisla.
Vladimir Janevski
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.186
Lokacija
Čačak
Obrt situacije na Gradcu i prijatno iznenadjenje za sve ljubitelje ovog naseg bisera.

Predsednistvo EKOD Gradac donelo je danas odluku da odobri ribolov u cilju popularizacije musicarenja i C&R i to potpuno BESPLATNO do prvog maja!!! Upravo mi je stigao i email sa ovom odlukom koju ce morati overenu kod sebe da ima svaki ribolovac.

Kako izgleda odluka bez pecata mozete videti na sledecem linku http://simpson.users.sbb.rs

ovo je sa simpsonovog foruma kopirano
 

veterinar

Newbie
Učlanjen(a)
23.02.2009.
Poruke
6
Broj reagovanja
0
Vrlo neslana valjevska podvala usmerena na Valjevce a patice ljudi sa strane. Naime ne postoji reka u Srbiji, a pogotovo pastrmska na kojoj je besplatan ribolov. Ovo je pokusaj da se nanese steta onoj valjevskoj struji koja moze da izdaje dozvole, pa navodno imas nekakav papir kod sebe pa ne moras da platis dozvolu. Neozbiljno, neprijateljski i podmuklo, pre svega prema ljudima koji dolaze sa strane.
Dozvole se uveliko prodaju.O  cenama dozvola i rezimu ribolova je obavestena i republicka inspekcija za ribarstvo  i oni nemaju nikakvih primedbi na to. Ko bude pecao bez dozvole jednostavno ce biti sankcionisan kao i na svim drugim rekama. Ovakve gluposti nisu nikome potrebne. U pamet se braco Valjevci!
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
veterinar je napisao(la):
Naime ne postoji reka u Srbiji, a pogotovo pastrmska na kojoj je besplatan ribolov.

Koliko ja znam do skoro nije postojala reka u Srbiji na kojoj vazi poseban rezim i posebna dozvola, sem reke Gradac. Ako je godinama mogla da bude izuzeta iz nacina uobicajenog gazdovanja, zatvorena za one koji su platili redovnu godisnju dozvolu za dato ribolovacko podrucje, ne vidim jasan razlog da i sada bude drugacije. Preciznije, sad se vadite na globalnom nivou a redovno ste se pozivali na lokalni. I jos bili ponosni zbog toga.
Vama je data reka na upravljanje (mislim na Valjevce) i vi propisujete rezim ribolova i ostala pravila. Smesno je obmanjivati javnost na ovakav nacin. Hoce li biti besplatnog ribolova na Gradcu odlucujete vi (Valjevci) a ovo gore citirano nije nikakav argument.
 

Zeko

Junior member
Učlanjen(a)
08.02.2009.
Poruke
37
Broj reagovanja
0
Jovanča (formerly known as Compshop) je napisao(la):
I, gde su izvestaji sa Gradca?
Ja sam bio na Gradcu u periodu između 12 i 13 i 30 h. Zbog stiske sa vremenom nisam išao dalje od prve brane. Kako sam se kretao uzvodno video sam desetak ribolovaca , što mušičara , što varaličara. Uhvatio sam dve potočare oko 20 - 25cm u plićoj i malo bržoj vodi na princa , udica 12. Koliko sam čuo najviše mušičara , što valjevskih , što sa strane se skupilo u gornjem toku. Svako se upisao , ali su komadi bili sitni , oko 20cm. Što je inače i tipično za početak sezone. Za sada mislim da je to to, pošto je sneg polako krenuo da se otapa na okolnim planinama i da puni rečna korita, pa za neke naredne izlaske na vodu će morati da se pričeka.

 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
Bio sam i ja juče  :)
Probao sam na nimfu i malo na suvu i strimere. Većina je dobijala na nimfe (princ i fazanov rep) kao što Zeko reče sitne komade. Moglo je ponešto i na suvu da se upeca. Kako je dan odmicao mestimično su se rojile neke sitne sivkaste jednodnevke (BWO valjda) i neki sitni tulari. Voda je visoka i sasvim prozirna bez nagoveštaja da se muti.

E sad nešto što većinu najverovatnije interesuje dozvole! Kao što već znate postoje dve ekipe jedni koji naplaćuju dozvole i jedni koji daju potvrdu za besplatan ribolov do 1.maja. Neki su pecali sa tim potvrdama, a neki su platili dnevnu dozvolu od 600din u zavisnosti na koju ekipu ribočuvara su naišli. Prisustvovao sam i raspravi ribočuvara jedne i druge ekipe. Hvala Bogu sve se završilo na par povika i nije bilo nekih drugih incidenata da ja znam.

Iskreno mislim da je ova situacija "ni na nebu ni na zemlji" loša po sve  pošto će mnoge odvratiti od dolaska na Gradac, jer neće znati kome carstvu da se priklone. Obe strane tvrde da su u pravu.  Voleo bih da se situacija razreši u najskorijem roku zato što mislim da je to u interesu svih ribolovaca koji tamo pecaju.
 

ivants

Senior member
Učlanjen(a)
20.12.2008.
Poruke
313
Broj reagovanja
15
Lokacija
Trstenik
Ljudi dajte neku slicicu reke, bas me interesuje kako gradac izgleda u ovom periodu
 

veterinar

Newbie
Učlanjen(a)
23.02.2009.
Poruke
6
Broj reagovanja
0
Ja sam jedan od onih sto su naplacivali dozvole. Stav ribarske inspekcije je jasan . Dozvole se moraju placati zato sto od svake dozvole jedan deo ide u Budzet Republike Srbije kao naknada za koriscenje ribarskog podrucja tako da je prica o besplatnom ribolovu potpuno deplasirana. Jednostavno su ljudi na svoju ruku doneli takvu odluku koja nije utemeljena na pravnim osnovama. Inace hteli su i oni da prodaju dozvole i to skuplje ali nisu dobili odobrenje za to jer nemaju resenje itd...Ne treba ribolovci da pate zbog desavanja u drusvu @Gradac@. Dozvole se moraju placati bez obzira ko upravlja rekom. Bilo je nekoliko ljudi koji su to odbili i protiv njih su pokrenuti prekrsajni postupci. Policija je legitimisala one koji nisu hteli da se legitimisu i protiv njih ce takodje biti pokrenuti prekrsajni postupci. Zao mi je sto su neki ljudi iz Beograda i Novog Sada, kao naprimer G din Travar koji nije imao dozvolu, bili u neprijatnoj situaciji ali rezim se mora postovati kao i na svakoj drugoj reci. Svaki ozbiljan covek zna da se ribolov svuda sprovodi sa dozvolom za ribolov pa nema razloga da drugacije bude na Gracu. Inace, reka je nabujala i zamutila se tako da ce verovatno trebati 4-5 dana da se vodostaj smiri.
Vladimir Janevski
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.186
Lokacija
Čačak
Vladimire,

ja sam opet, od par prisutnih na otvaranju cuo da se murija samo okrenula i pitala "a sto ste nas zvali", kad su culi da je sve pod neresenim sporom. Isti stepen autoriteta imate i vi iz vaseg kao i oni iz suprotnog tabora, pa kako ribolovci da znaju koga da slusaju? Ja ne podrzavam ni jedne ni druge, zato sto smatram  da se koljete medjusobno zbog licne koristi a ne zbog reke i riba u njoj, nadam se da gresim. A takodje smatram da cuvari u svoj ovoj zavrzlami ne uticu mnogo, vec rukovodstvo.

S' postovanjem Vladimir Petrovic

(inace, verovatno, dolazim za vikend pa se mozda i upoznamo, a dal cu dozvolu da kupim jos ne znam.)

:bye:
 

shomi

Senior member
Učlanjen(a)
29.08.2006.
Poruke
205
Broj reagovanja
0
Gospodin Veterinar laze od pocetka pa do kraja, ja sam bio prisutan, prvo da razjasnimo da ljudi znaju, doticni gospodin i njegov kolega su bivsi predsednik i sekretar, pa su ljudi hteli da zamene mesta, medjutim to po statutu ne moze, ostali ribolovci njih 98% se zalili sudu i dobili ih, medjutim bivsi predsedavajuci od koji je jedan advokat, ocigledno da nedaju fotelju iz njima znanih razloga, a i vezu kad posle toliko puta nije donesena konacna presuda, drugo izblamirali su sami sebe, ko zadnji bed..., naplacivali su dozvole, naplatilli su citavih 6 dozvola ( napunivsi budjet Srbije ). I nije istina da Travar i ostali gosti nisu imali dozvole, imali su dozvole koje je izdavao Kiza, potpisane i pecatirane klubskim pecatom i svi ostali su imali iste dozvole, pa se i tu vidi ko je naplacivao i kome je stalo do kinte i jos da nigde na prostorima bivse SFRJ, a i kod nas se ne naplacuju dozvole za otvor sezone na pastrmku. Bili su isvizdani od prisutnih, nas tridesetak, posle toga su se preselili na parking, redom su zapisivali registracije svih vozila ( ne bili napisali jos neku prijavu ) mozda je neki bio od popa, bila je i milicija ali cuvsi pricu samo su se nasmejali i rekli prisutnima da se lepo razidju, i pored svega momci su organizovali sve ovo iz svog djepa, mislim na kolopu i pice, bilo je super desetkaaa... :tbumb: :tbumb: :tbumb:
 

PROTA71

Hero member
Učlanjen(a)
26.12.2007.
Poruke
1.971
Broj reagovanja
51
gzero je napisao(la):
Ljudi dajte neku slicicu reke, bas me interesuje kako gradac izgleda u ovom periodu

Sa manjim zakasnjenjem :blush: :tbumb:

http://musicarenje.forum3.biz/reke-f30/01032009-gradac-t627.htm
 
Vrh Dno