Grza

VELJKO

Senior member
Učlanjen(a)
17.05.2008.
Poruke
227
Broj reagovanja
11
Posle jučerašnje kiše..spakujem se i odem do Grze, sumoran dan ali ipak idem...oblacim se pored vode - Grza prazna nema nikog ..stavim mušicu kad odmah skače nešto ispred..eto prave pastrmke , prelep komad , krenem dalje a sve je prelepo ..sta mi je pa.poludeh pored vode ..veci vir slavu ko lude al aha ni jednu ne prevarih, nema veze idem dalje skoro svaki drugi vir bocnem po koju , baš lepo radi ..dodjem do jezera pa i tu bacim eto i tu koja skoči na mušicu, ma puno srce prelep dan ..gledam vodu, uživam u svemu , tišina nema ljudi , priroda kakvu ja volim ...prelep dan .
 

TMc

Hero member
Učlanjen(a)
01.09.2017.
Poruke
1.716
Broj reagovanja
1.018
Lokacija
Svilajnac
Lepa je Grca i lepo je čuti da se obnavlja fond. Bistro.
 

markodecaja

Newbie
Učlanjen(a)
06.01.2020.
Poruke
3
Broj reagovanja
0
Imate li kontakt nekog ribocuvara ili druge osobe koja može da mi kaže stanje na reci?
Interesuje me posle ovih kiša da li je nadošla voda
 

TMc

Hero member
Učlanjen(a)
01.09.2017.
Poruke
1.716
Broj reagovanja
1.018
Lokacija
Svilajnac
http://www.hidmet.gov.rs/latin/osmotreni/nrt_index.php

U najgorem slučaju da niko nema info ovde možeš da vidiš vodostaj okolnih reka pa da pretpostaviš. Generalno iako je kiša redovno padala ipak je to bilo na kratko pa se vodostaj nije znacajno povecao. Naravno najbolja je informacija iz prve ruke ako je bude bilo.
 

VELJKO

Senior member
Učlanjen(a)
17.05.2008.
Poruke
227
Broj reagovanja
11
Stanje na reci .
Voda je spala ali jos uvek nije bas mala, dakle.moze jos uvek lepo da se uživa.. nema nekog rojenja na reci tj nema ni jedna kamenjarka niti sam video majsku ove god...
Ribe ima da se uživa..
 

VELJKO

Senior member
Učlanjen(a)
17.05.2008.
Poruke
227
Broj reagovanja
11
Stanje ovakvo .
Grza nikad čistija - malo jaca -  poplava prevrnuta svaki kamen, Grza prelepa , igrao sam se suvom musicom :) , kamenjarka ..
Znate kod ima onih dana niko na vodi , ja sam i uživao punim plucima.
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.114
Broj reagovanja
1.164
Lokacija
Čačak
Ekstra. Kako si prosao?

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk

 

VELJKO

Senior member
Učlanjen(a)
17.05.2008.
Poruke
227
Broj reagovanja
11
Grza je u kaskadama tj iz vira u vir , i bukvalno svaki vir ima ribu ..
Kad kazem Oholi uživao to je bilo ribe skoro svaki vir..
I na kraju kad završite, u Izvoru - selo kroz koje morate proći ima dobra kafana , vruća pogača, desi se da ima i domaći sir lokalni , dobar roštilj.
:)
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.114
Broj reagovanja
1.164
Lokacija
Čačak
VELJKO je napisao(la):
Grza je u kaskadama tj iz vira u vir , i bukvalno svaki vir ima ribu ..
Kad kazem Oholi uživao to je bilo ribe skoro svaki vir..
I na kraju kad završite, u Izvoru - selo kroz koje morate proći ima dobra kafana , vruća pogača, desi se da ima i domaći sir lokalni , dobar roštilj.
:)
Bio sam na grzi pre par gidina, otvorio sezonu. Bilo je dosta ribe al sitne.... Stvarno lepa reka

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk

 

VELJKO

Senior member
Učlanjen(a)
17.05.2008.
Poruke
227
Broj reagovanja
11
Ma ima i krupne, ne toliko ali ima , zna po koja kalifa  da pobegne velika pa da te iznenadi ..kao.mene juče .
Ima.i krupan klen na jezeru pa ko zna njemu dvije ..
Ma prelepa je reka .. :)


 

strashni

Hero member
Učlanjen(a)
07.06.2008.
Poruke
1.870
Broj reagovanja
182
Lokacija
Kragujevac
malo doziraj izvestaje, ima ljudi koji samo cekaju ovakve informacije i ociste sve sto mrda
 

VELJKO

Senior member
Učlanjen(a)
17.05.2008.
Poruke
227
Broj reagovanja
11
Nema ovde lazi druze moj .
Ko ne veruje nek dodje .
Ako.misli da napecace se krupne nek dodje .. ova reka se ne poribljava tj da objasnim bolje nikad ni nije poribljena.
Količina vode u reci je leti tako mala da je potok ..
A.to sto mene ona razveseli nekad pa to je normalno .ja ovde živim i stalno sam na Grzi pa.upecam nesto tako ..
Upecati 300 grama je ovde kapitalac.
E sad se razumemo ..sitna je kao sto kaze Oholi ali mene zadovolji, ne.moze da se uporedi a Gradcem nikad .
A kamoli sa ribom na Drini .
Sad se razumemo.
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.114
Broj reagovanja
1.164
Lokacija
Čačak
300gr je sasvim ok... steta sto nisi koju sliku bar reke okacio :)
 

strashni

Hero member
Učlanjen(a)
07.06.2008.
Poruke
1.870
Broj reagovanja
182
Lokacija
Kragujevac
Ne pricam da friziras izvestaje nego da ih malo proredis jer ljudi cekaju slobodne vode gde ima ribe i povade iz nje sve sto mrda, ima jos voda koje su slicne sa ribljim fondom ali niko o tome ne pise jer ce lopovi sve povaditi...
 
Vrh Dno