Grza

vrana

Hero member
Učlanjen(a)
19.06.2013.
Poruke
1.402
Broj reagovanja
219
Lokacija
Beograd
Letos sam u na Lašvi video fotografije rečice kojoj sam zaboravio ime na kojoj je podignuta MHE. Korito reke pored koje su taj užas podigli je bilo na ne biološkom nego fizičkom minimumu u smislu da je više vode moglo iz kamena da se iscedi nego što je tamo ostalo. Potpuna katastrofa!
 

VELJKO

Senior member
Učlanjen(a)
17.05.2008.
Poruke
228
Broj reagovanja
12
Za jedan dan imamo 2000 glasova sakupljenih protiv MHE . Ako mozemo nesto da uradimo uradicemo .. Ako je postave ..ostace nam nista .
 

чаруга

Junior member
Učlanjen(a)
16.04.2009.
Poruke
61
Broj reagovanja
11
Ovo su slike sa Resave, iz luja 2015. Nekih sedam meseci kasnije su pustili vodu kroz cev. Na slikama ćete videti ono malo vode PRE nego što su uzeli vodu iz Resave, kao i sve što govori o čemu se radi.

































Sve ovo su rešili da ponove između nekoliko stotina i nekoliko hiljada puta. U Srbiji, samo...
 

TMc

Hero member
Učlanjen(a)
01.09.2017.
Poruke
1.716
Broj reagovanja
1.018
Lokacija
Svilajnac
U međuvremenu privode kraju još jednu mini HE na Resavi već je 90% gotovo s proleća sigurno kreće u pogon
 

TMc

Hero member
Učlanjen(a)
01.09.2017.
Poruke
1.716
Broj reagovanja
1.018
Lokacija
Svilajnac
Moraću kasnije da potražim slike da okačim od prošle godine gde ono malo vode sto ide u tok daskom pregrade da što više ide u cevi miniHE. Mi smo svaki put te daske bacali ali ne vredi ne spavamo tamo a oni imaju zaposljene kojima se javi cim manje para pravi HE i odmah ponovo pregrade tako da je Resava tuga živa između brane i 4km naniže do zgrade HE.
 

чаруга

Junior member
Učlanjen(a)
16.04.2009.
Poruke
61
Broj reagovanja
11
Najveća ludost je što je ta mini HE snage do 1.5 MW
Samo za opštinu Despotovac, ta nesrećna mini HE može da isporuči NAJVIŠE 150 W po domaćinstvu, što je 1-i-po silalica od 100W i to je sve.

A i to će biti ozbiljno subvencionisano našim parama, iz budžeta, naravno.
Što će naravno biti napalćeno korisnicima električne energije po punim cenama, naravno.
Nego da im predložimo da oni properu pare, samo da ne diraju reke?

Tuga.
Sramota.
Greh.
 

vrana

Hero member
Učlanjen(a)
19.06.2013.
Poruke
1.402
Broj reagovanja
219
Lokacija
Beograd
Pišaju nam po glavi i još nas napušavaju zašto nemamo kišobran koji smo od njih kupili! Koliko smo zagazili u boleštinu!
 

TMc

Hero member
Učlanjen(a)
01.09.2017.
Poruke
1.716
Broj reagovanja
1.018
Lokacija
Svilajnac
d1afc41703fa99cab29b58d4e00b0071.jpg

1c1ac8b46703667ad07cbdd683ba3f97.jpg

4fbebfb743b7cd4df95158b0bba7bf04.jpg

157b86300832a76ef45bfecf7b66897b.jpg


Žalili smo se i ribočuvarskoj službi koja čuva Resavu kao poslaće nekog da ispita...zabole njih...kupi ti dozvolu pa puštaj papirne brodove sa planine nizvodno taman je vodostaj toliko jak bezopasno mogu da se spuste dole do sela...
 

oldsurehand

Full member
Učlanjen(a)
10.01.2006.
Poruke
510
Broj reagovanja
151
Proslog maja kada sam pecao obilazeci moja stara mesta po Srbiji, nisam hteo da odem do Resave... zaobisao sam je. Nisam hteo ovo da gledam. Trenutno mi je lepse da je pamtim iz vremena kada je asfalt isao samo do Strmostena...a kafana, vikendica i MHE nije bilo.

Mada, nista nije zauvek. I ovde na severoistoku USA reke su unakazene, doduse jos pre dva veka, branama i industrijalizacijom. Od toga su danas ostali samo tragovi, ali su zato lososi i morske pastrmke prakticno iscezli.
 

Baki-Pa

Hero member
Učlanjen(a)
12.09.2013.
Poruke
3.689
Broj reagovanja
1
Lokacija
Pančevo
charuga je napisao(la):
Najveća ludost je što je ta mini HE snage do 1.5 MW
Samo za opštinu Despotovac, ta nesrećna mini HE može da isporuči NAJVIŠE 150 W po domaćinstvu, što je 1-i-po silalica od 100W i to je sve.

A i to će biti ozbiljno subvencionisano našim parama, iz budžeta, naravno.
Što će naravno biti napalćeno korisnicima električne energije po punim cenama, naravno.
Nego da im predložimo da oni properu pare, samo da ne diraju reke?

Tuga.
Sramota.
Greh.



Ne može ta mini hidroelektrana da isporuči 1,5 MW. Ali može da digne cenu struje za 30 %. Imamo tri rešenja, još jedna hidroelektrana na Dunavu, vetro parkovi ili nuklearna elektrana. Nuklearka je, koliko god to jezivo zvuči.,daleko manje zlo od MHE. Najmanje će nas boleti vetro parkovi, sa druge strane, najjeftinija struja je iz nuklearki. Definitivno ćemo morati kad tad da pređemo na obnovljive izvore energije, tu nema nikakve sumnje. Vetro parkovi su za sada najbolje rešenje što se tiče nas u Srbiji.
 

VELJKO

Senior member
Učlanjen(a)
17.05.2008.
Poruke
228
Broj reagovanja
12
Austrija, Holandija itd vetar maksimalno koriste kao izvor energije, gde je solarna energia -paneli.. ponovicu sto svud pisem " Lako je unistiti prirodu tesko sacuvati je " ona bez nas moze mi bez nje ne mozemo.
 

TMc

Hero member
Učlanjen(a)
01.09.2017.
Poruke
1.716
Broj reagovanja
1.018
Lokacija
Svilajnac
Danasnja epizoda sasvim prirodno...

http://www.rts.rs/page/tv/ci/story/17/rts-1/3349217/sasvim-prirodno-ne-po-svaku-cenu.html
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.118
Broj reagovanja
1.176
Lokacija
Čačak
Posto je jedan neverni toma rekao da je nemoguce evo da ga razuverim....

Daleko da mislim da je po zakonu, al.dok se ovo istera na cistac odosmo u ku.ac
d672ac3547b11e8861c7d74216f73b6d.jpg


Sent from my DUK-AL20 using Tapatalk

 

ivke037

Hero member
Učlanjen(a)
11.06.2009.
Poruke
1.150
Broj reagovanja
129
Lokacija
Kruševac
Da vam pojasnim malo posto sam geometar po zanimanju. Daleko od toga da branim smradove. Ovo nije valjani ili ti vazeci dokumenat. Zatim, Srbijavode imaju pravo koriscenja a ne vlasnistvo nad rekom, vlasnik je Republika Srbija koja je Srbijavodama dala reku na koriscenje. I iz ovog se nevidi na sta je stavljena ili data hipoteka
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.118
Broj reagovanja
1.176
Lokacija
Čačak
ivke037 je napisao(la):
Da vam pojasnim malo posto sam geometar po zanimanju. Daleko od toga da branim smradove. Ovo nije valjani ili ti vazeci dokumenat. Zatim, Srbijavode imaju pravo koriscenja a ne vlasnistvo nad rekom, vlasnik je Republika Srbija koja je Srbijavodama dala reku na koriscenje. I iz ovog se nevidi na sta je stavljena ili data hipoteka
Ivke, to je sve jasno...al poenta je ako ovaj ili neko drugi ne vrati dug banci.... banka postaje korisnik reke... a ako sam dobro razumeo bas je tu kvaka. Da te banke i ostale kompanije postanu korisnici pijacih voda.

Sent from my DUK-AL20 using Tapatalk

 
Vrh Dno