Guska od 4.5 kila i "Catch & Release" filozofija

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Ne odgovori kolika ti je bila debljina tipeta!!!
Saista sjajno!

Ovno ne procitah besmiseniji i smesniji post od ovog Mixovog. Ali cela ova njegova gay briga oko riba mi nije jasna. Brine te sto ih povredjujes hahahhaha pa nemoj vise. Sto se tice osecaja boli i tu se nas cika Mixa, mesa u nauku. Da ne bi mnogo tupio cortex, deo mozga koji je odgovora za bol kod riba ije razijen i nije povezan na odgoarajuci nacin sa kicmenom mozdinom da bi mogli da tvrdimo da ribe osecaju bol. Sigurno da ih udica ne svrbi, ali ako ti je zao nemoj vise da ih lovis.
Salut!
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Jebote kako ne kapirate, pa mix drugim recima kaze, posto ih vec mucimo bolje da zavrse u kesi nego da se badava maltretiraju! Ustvari on je prijatelj klenova jer njihova patnja bude okoncana za par minuta samrtnog ropca i gusenja, u mixovoj kesi oko struka.

PS. Sad ce mix da kaze kako nije kesa nego torba :hammer:
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Bravo za Mixa. Ja sam imao samo jednog galeba na Tamisu na varalicarski pribor. Izujedao me kao budalu dok sam ga skinuo :) Cuvajte se galebova - guske su manje opasne.
Moze ANKETA - omiljena vrsta ptice na musicarski pribor :hammer:
 

ttttt

Full member
Učlanjen(a)
01.04.2006.
Poruke
748
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis
Moja najveca ptica na udici je bila lastavica. Naravno nisam je poneo kuci za corbicu a i nije neki borac.

A poznavajuci Mixa, ta guska je bila pogodjena pravo u glavu sa nekih 10-ak metara (posto Mix nije ljubitelj dalekog bacanja) tako da je onako osamucena od tezine bambule relativno lako izasla na obalu.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Auu, pa ti naucnici, po Lakiju, daleko dogurase. Cak su i cortex kod riba toliko proucili, da su umalo ubedili Lakija i mnoge druge musicare, da ribe nemaju razvijen osecaj bola. Ta je teorija glupa "do bola". Evo, bas osecam taj blagi bol u stomaku. A i teorija o slabom ribljem pamcenju je podjednako mudra.
Evo, Laki i Simpson, dok gaze po reci (Timoku, npr.), klenovi, ne pamteci da im je covek neprijatelj broj jedan, sve mirno cekaju da im ova dvojica poznavaoca nauke o ribljim osecajima, zabace mamac. Kad bi nekog uboli udicom, on to ne bi bas stvarno osetio i brzo bi zaboravio!
Je li bre, Laki, je l' ti to meni pises, ili se zajebavas? Baci tu knjigu, u kojoj si procitao o "cortexu" i dodji da ti ja poklonim jednu "Osnove musicarenja", da je citas i da kuvas caj od nje. Svako jutro po jednu soljicu da pijes.
Nauka!?!? Koja je to nauka? Da li je stvarno toliko tesko (i to jednom musicaru, coveku koji prepoznaje prirodne zakone) da se shvati, da u prirodi ne postoji zivotinja koja nema savrsena cula i osecaje poput bola, kao i osnovnu memoriju, poput prepoznavanja neprijatelja?!?!?! Kada bi postojala, veoma bi kratko zivela, jer na korak od nje zive njeni najveci neprijatelji, to jest zivotinje, koje jedva cekaju da je pojedu. To je osnovni prirodni zakon! A ne, "cortex- zakon". Vecu glupost nisam u svom zivotu procitao, niti cuo. I to, od jednog musicara i, uz to, odgajivaca riba.
Neki su pogresno protumacili (medju njima i Laki), da ja zalim zbog bola i zla koje mi ribolovci-musicari nanosimo ribama. Naprotiv, napisah da mi uzivamo u tome. Ja narocito uzivam dok ribu privodim svom (potencijalno) smrtonosnom zahvatu, zamarajuci je do potpune iscrpljenosti. Ona "zna" da ce, ne oslobodi li se udice i sile koja je privlaci ka najvecem neprijatelju- coveku, izgubiti zivot. Zato se besomucno otima. To, nama musicarima, pricinjava posebno zadovoljstvo. Zbog toga narocito cenimo ribe koje su najzeljnije slobode, poput snaznih i potpuno divljih riba.
Nadam se da ce se bar neko, citajuci ove moje "mudrosti", osloboditi zablude da je, samim tim sto je musicar, postao prijatelj zivotinja, prirode i riba i prestati da (bez razloga) prikriva svoju ulogu ubice i lovca, dok boravi na vodi. Mozda je musicar prefinjeni lovac, ali i dalje samo lovi i nista drugo. I to, lovi da bi se zabavio. Ja priznajem da je pomalo nehumano na ovaj nacin ugrozavati zivot neduznim ribama, ali nekako imam potrebu to da radim. Siguran sam da isto cine SVI musicari na planeti. Jedni otvoreno pricaju (pisu) i analiziraju svoj cudesni hobi, a drugi prikrivaju (mora se priznati) negativne strane musicarenja.
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Najgore je kada neko ovakvim postovima kvari utisak o sebi, pa Mix ne dozvoli da i mene razocaras!

Mislio sam da znas sta znaci rec INSTIKT! Alo bre, pa sad ces da pocnes da tvrdis kako su ribe samosvesna bica, jos ce da ispadne da danas slave Mitrovdan :hammer:
Nemoj bre da se sramotis covece, sta ti sve ovo treba u zivotu! Idi pecaj, lepo je vreme, mozda te i prodje ovo obolenje :lol:
 

ugly_si

Senior member
Učlanjen(a)
03.04.2006.
Poruke
187
Broj reagovanja
1
fly_wc1 fly_withstupid ribe instinktivno prepoznaju a da ce se naviknuti na mixa diskusi naravno da hoce kada ga svako jutro gledaju po ceo dan od izvaljivanja iz ikre jos malo pa ce poceti i da sisaju jer misle da im je majka, toliko o ribljoj pameti a i ostalih zivotinja, pa imate u mitologiji i blizance koje je odhranila vucica pa su smatrali da su im ljudi neprijatelji, a valjda ste ledali Ice Age2 (mamut-oposum) :hammer: , naravno da sva bice znaju ko im je neprijatelj ali od mene spavaju i jedu psi i macke zajedno u dvoristu, dok opet komsijske pse i macke sasvim normalno drze na distanci (kako Bog zapovijeda) ipak klenovi ne prave razliku izmedju Mixa Simpsona Lucky-ja i nas ostalih za njih smo mi isti smorovi i ne kontaju gledajuci iz vode ko im je veca opasnost ovaj sto vitla strunu 30m ili ovaj sto bucka pred nogama.... sve u svemu ja sam na musicu bio dobio "vilin konjica" da li slucajno ili je napao pojma nemam fly_dontknow , znam da u knjigama fly_book koje su nekima osnov musicarenja ne pise sta od musica uzima ova zivotinja, ipak je to instinktivni impuls a ne razmisljanje, pa i mi smo podlozni instinktima kad vidimo dobru zensku svi imamo isti nagon ali znamo da ispoljavanje nagona moze biti sankciopnisano od strane zakona, a ribe nemaju ni drzavu a kamoli zakone osim prirodnih, da su pametne imale bi sigurno visi nivo drustvenog uredjenja jer je naucno dokazano da postoje duze na planeti od hommo sapiensa... uh kakav off topic :lol:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Mnogi ribari ribama daju razne karakteristike. Pretvaraju ih u inteligentna bića, "mitske likove", humaniziraju hladnokrvno vodeno biće ITD., a čemu sve to?!? Zbog površne informiranosti ili u drugu ruku zbog tsštine, ili oboje u isto vreme.

Znanost...laki je jedan od znanstvenika koliko ja znam, tu spadam i ja. Kada netko tvrdi nešto o znanosti tu sam strogo kritičan. Dobro znam šta znače dugotrajna istraživanja, pa čak i višegodišnja. Onda ako mi dođe lik i počne tvrdi nešto što je pročito iz neke partizanske (nestručne knjige), ne mogu da prešutim. Osečam se dužnim pokazati drugačiji način razmišljanja, koji ima više argumenata da je istinit. Postoji još jedan problem; čitanje knjiga, pisanje istraživačkih dela, slušanje sugovornika, tako i govorništvo to je umječe, to je nešto čega se čovek mora prethodno naučiti. A za to treba volja!
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
:lol: :lol: :lol: :hammer: evo sada sam se razuverio, iapk ribe su inteligentna bića, razmišljaju i komunicirau govorom, upravo gledam jedan takav crtani na kika tv :) :lol:, a da jos kada se setim male sirene, pa sada i maloga nema :hammer:

odbacujem svoje teorije, ovo me razuverilo :lol:
kaze da slike vrede za 1000 reci...zato se ja predajem ;-)
Sada verujem da ribe mogu i vise nego da prepoznau nepriatelja, dapače, smiju se, pavaju, čak i špagu znaju da vežu :hammer:
 

ugly_si

Senior member
Učlanjen(a)
03.04.2006.
Poruke
187
Broj reagovanja
1
Nego sta to bese "guska"!?

A da danas mi je porodicna slava Mitrovdanak (hajducki rastanak) pa eto da ste mi zivi i zdravi, ziveli fly_pidu
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Oh, oh, oh...Sve je lepsa ova "kenjaza". Pune se stranice ovog foruma, sto je (meni) najvaznije. Ima sta da se cita, pa makar i najvece gluposti. Malocas sam lepu stuku zakucao na svog novog strimera, a mali milion stuka se uplasilo, sto od mene, sto od brojnih "varalicara". Zasto se plase, kada nisu "pametne"? Sta to pamte, kad nemaju memoriju? Prisunjavao sam se kao aligator, ali ribe imaju neka cula i osecaje, razvijenija od mene (coveka)! Otkud im to, kada im je mozak tako primitivan?
A sada cu se malo saliti:
U pravu su oni koji misle da ribe ne pamte i ne osecaju bol. To su jedine takve zivotinje na ovoj planeti. Mozes da ih bodes, stiskas, udaras o zemlju, gusis i grebes, a one to nece ni primetiti, jer su "naucnici" to dokazali. Slicni naucnici su jedno vreme imali "neoborive" dokaze da je Zemlja ravna i plocasta.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
a Mix pa ti ko' da si mi citao misli danas dok sam pisao po forumu. Spomenuo sam to (ravna ploca zemlja) pa obrisao. Samo sam hteo tu ideju predstaviti u pravom svetlu. Ti likovi nisu bili naucnici, oni su pripadali nominalnoj crkvi kao nominalni clanovi iste i njenoj politici. Na vrlo glupim nenaucnim pretpostavkama su tvrdili to. Bez da su se udubili u to, nego onako usput prema svojim osecaima su donosili sta je a sta nije.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Dosta je raspravljanja sa Sebastianom. Nadam se da ce bar neko iz ovog iskustva sa maltretiranjem guske izvuci zakljucak da mi to isto radimo sa ribama. To je tako lako zakljuciti! Iz toga proizilazi i drugi, takodje jednostavan zakljucak: MI MALTRETIRAMO ZIVOTINJE!
To je toliko ocigledno, da se jednostavno ne moze sakriti. Ovo narocito vazi za pobornike visestrukog ubadanja pa oslobadjanja jedne iste zivotinje. Musicarima koji odnesu sav svoj ulov i stave na trpezu, moze se reci da su samo obicni lovci i ubice, ali oni koji samo maltretiraju zivotinje, treba to otvoreno da priznaju, a ne da svoj primitivni pokret "catch & release" (lovi i oslobadjaj dok ne crkne), velicaju kao nesto posebno mudro i uskladjeno sa prirodom. Ispade da oni maltretiraju zivotinje za dobro istih!?!? Nazalost, nije tako. Takvi vracaju ribu samo da bi mogli iznova da je muce, sto vise puta. Kazu: "Neka je ulovi jos neko."
Reviri na kojima je obavezno uslobadjanje upecane ribe, sve su cesci kod nas. To su vec jedina mesta gde se moze dobro loviti pastrmka i lipljen. Divljih, a bogatih voda ovim ribama, na podrucju bivse SFRJ vise nema. Nazalost, musicari se okrecu C&R revirima, zaboravljajuci na ogroman broj reka koje se jos manje cuvaju. "Oni imaju svoje, posebne revire", sve cesci je izgovor onih koji bi trebalo da cuvaju nase reke. Zato sam ja protiv C&R revira, jer oni samo stete musicarenju na ostalim (99%) vodama. Uskoro ce nas "obicni" ribari progoniti sa omiljenih reka i upucivati na mesta "rezervisana" za nas. Mislio sam da ne moze biti nista gore od osiromasenih reka. Nisam bio u pravu. Postoji i nesto gore. To su C&R reviri na kojima moras da pecas ribe koje je neko pre tebe vise puta ulovio. Na desetine musicara prolaze kroz virove, talasajuci i ometajuci mir i harmoniju prirode u kojoj uziva svaki musicar. Na ovakvim mestima toga nema. Cuje se galama, psovanje, zajebancija. Najgore je sto se to cini kao buducnost musicarenja. Umesto da lovimo u divljini, lovicemo u ogradjenom ribnjaku. U stvari, to vec radimo. Povremeno.
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Dobro i koja je svrha ove price? U cemu je poenta?

Evo ja tebi konkretno predlazem da prestanes da pecas, maltretiras i ubijas ribe, jel' OK?

Ili ce da ti bude lakse ako ti kazem kako ja ustvari uzivam dok maltretiram ribe u Ribniku 40 dana godisnje? :hammer:

Daj bre covece o'ladi malo glavu sta ti bre sve ovo treba u zivotu?
Pokusaj da kroz pljuvanje C&R, opravdas svoju kesu za pojasom, kod mene ne prolazi, ali mozda ima jos naivnih koji ce da kazu: " bas je ok onaj Mixmaster, on bre svaku ribu lepo stavi u kesu i za svega par minuta gusenja, oslobodi je muka kojim bi je izlozio simpson i njemu slicni". :lol:
 
Vrh Dno