Hardy Ultralite ASR i pomoc u izboru cekrka

dzolix

Full member
Učlanjen(a)
24.02.2016.
Poruke
573
Broj reagovanja
0
Lokacija
Banjaluka
Eto maricu priznajem, za to ime danijelsson prvi put cujem od tebe na forumu koliko mi je jasno  u zadnje vrijeme negledam kataloge i netrazim novi pribor imam sto imam  za mene dovoljno i s obzirom da slabo ima ribe u zadnje vrijeme pa mi i nije stalo  ali nije bitno ,,stvar je da nove male firme imaju kvalitetne proizvode a ne skupe jer nemaju istoriski razvijen brend  poput vosselera ili mozda tog danielssona dok ovi izvikani stari brendasi poput orvisa i hardija dizu nerealno paprene cijene za svoje  recimo role
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.272
Broj reagovanja
315
Lokacija
Beograd
Pa realno Danielsson je poceo u vreme kao i Sage. Najpoznatiji je po cekrcima tj seriji Orginal ( midge, nymph, dry)
 

dzolix

Full member
Učlanjen(a)
24.02.2016.
Poruke
573
Broj reagovanja
0
Lokacija
Banjaluka
ma poznato je to meni odnekud ali nije bas prisutan u medijima ,,Evo gledam stranicu danielssona  i vidm role koje su slicne vosselerovim LA takvu imam  ,,Stoji da je sef kompanije sin od kurta danielssona a taj Kurt je izmislio siroku spulnu ja je zovem (suplju) 
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.112
Broj reagovanja
1.153
Lokacija
Čačak
Nebo, mozda voseler ima neka tri sranja za kocnicu, al ta kocnica sljaka bez greske evo 6-7god.... Sto ce reci godinu dve duze od danijelsona tj njegove garancije.... Mada ruku na srce ti si bar uradio domaci kako valja i krsteno obrazlozio zasto se lozis na danijelsona (davno sam se i ja lozio na njega al mi uvek bilo zao da dam kesh za njega).
Maricu, nije frka sto pricas o svemu tome....frka je sto realno nemas upotrebljivog iskustva sa vode da bilo sta pricas sa toliko zara i samouverenosti.

Sent from my ATH-AL00 using Tapatalk

 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
oholi je napisao(la):
Sto ce reci godinu dve duze od danijelsona tj njegove garancije....
da je to neki cekrk i garancija bi bila duza . no nejm cekrci ce toliko da traju koliko oni daju garanciju...izgleda da ni proizvodjac nije bas uveren u kvalitet svog proizvoda...ali je odradio marketing za desetku  :tbumb:
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.112
Broj reagovanja
1.153
Lokacija
Čačak
Ma sale super je to cekrk al previse para.  A verujem i da je prevazidjen

Sent from my ATH-AL00 using Tapatalk

 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
svaki cekrk koji se ne pokvari za nekoliko godina upotrebe je dobar cekrk . ja svoj koristim ...nisam siguran bas tacno koliko ali ima preko 10 godina . isto radi kao i prvog dana
 

dzolix

Full member
Učlanjen(a)
24.02.2016.
Poruke
573
Broj reagovanja
0
Lokacija
Banjaluka
Ako trazimo rolu koja ce skoro sigurno trajati mozda i cijeli zivot bitne su onda dvije stvari 
1
da  je materijal istokaren busen izglodan a ne odliven jer ako je aluminij odliven zna doci vremenom do deformisanja i 2 da je osovina role deblja a ne tanka ,, normalno moze nama rola i sa onim losijim  karakteristikama trajati cijeli zivot ali one opisane  imaju vise sanse ,, i ko sisa kocnicu to je manje bitno
 

neba

Full member
Učlanjen(a)
01.02.2014.
Poruke
914
Broj reagovanja
82
oholi je napisao(la):
Nebo, mozda voseler ima neka tri sranja za kocnicu, al ta kocnica sljaka bez greske evo 6-7god.... Sto ce reci godinu dve duze od danijelsona tj njegove garancije.... Mada ruku na srce ti si bar uradio domaci kako valja i krsteno obrazlozio zasto se lozis na danijelsona (davno sam se i ja lozio na njega al mi uvek bilo zao da dam kesh za njega).


Sent from my ATH-AL00 using Tapatalk

Jeste ,i zasto i ne bi radio bez greske,ali realno koliko puta si upotrebio kočnicu u ribolovu ?
Danielson se sa ovim resenjem kocnice dugorocno moze nositi ,a da ona npr stalno. radi ja sam svestan da meni realno ta kocnica realno mozda nikad nece trebati,al sto ne bi dodao malo vise para u odnosu na voselera i uzeo pravu stvar,pa eto ako se potrefi da odem na neko žestoko pecanje ne moram da brinem ni o čemu

Sale ,sada si me bacio u rebus ,sta da radim kad prodje 5 godina pa krene da mi se dezintergriše čekrk
Daj mi neki savet šta da uzmem ?

 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
neba je napisao(la):
Sale ,sada si me bacio u rebus ,sta da radim kad prodje 5 godina pa krene da mi se dezintergriše čekrk
Daj mi neki savet šta da uzmem ?
nemoj da cekas 5 godina . prodaj ga pred istek garancije  :yeswink:
nemoj ti mene pogresno da razumes . ni ti ni maric  ;) ja se malo salim sa vama . malo mi je zanimljivo kako hvalite neku opremu . kupi brate koji god ti se svidi jer za cenu preko 100e svaki cekrk je sigurno kvaliteten da veoma dugo potraje . a kako i ne bi trajao kada u radnom veku napravi broj obrtaja koji neko sa masinicom napravi za popodne
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.272
Broj reagovanja
315
Lokacija
Beograd
E sad ti meni reci sta fali onom Sage cekrku sto sam rekao Marku da uzme. Nov je 230+ siping + carina. E ssd ako mu neko donese opet je 75e u plusu moze solidan kanap da uzme i prsluk npr.
 

dzolix

Full member
Učlanjen(a)
24.02.2016.
Poruke
573
Broj reagovanja
0
Lokacija
Banjaluka
ja planiram za sebe jedan od orvisa cekrk onaj sto ima plutanu kocnicu ,, Ne znam da li to jos proizvode,, dobra stvar, ako se potrosi  popijes malo vina i eto ti opet kocnica  :)
 
Vrh Dno