Hardy Ultralite ASR i pomoc u izboru cekrka

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
nebo , jel tebi smislen post kada napises da si kupio cekrk jer nece da ti zvace strunu ...mada i drugi nece ali postoji teoretska mogucnost da mozda nekad hoce ? to je besmislica
maricu , ti i neba nista ne citate nego se samo durite kao deca jer kritikujem snobizam bez argumenata . ni u jednom postu nisam pohvalio kineze niti sam hvalio svoj cekrk koji je  kvalitetniji nego vas . jednostavno je moja teorija da bilo koji preko 100e da kupis to ti je garancija da je od kvalitetnog materijala i da ce potrajati dugo .
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
ima i za manje pare od 100e vrhunski prakticni cekrk da se kupi . airflo kasetni plastikanac sa vise spulni. mislim da nije vise od 60e i svi koji ga imaju su prezadovoljni . ima gomilu rezervnih spulni ko voli da mulja sa raznim kanapima ili da ga koristi sa razlicite stapove .da kupujem cekrk sigurno bi taj uzeo  :tbumb: preporucujem ga pokretacu teme jer je na isti fazon kao onaj koji je postavio  :)
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
https://www.airflofishing.com/buy.cfm/reels/airflo-classic-cassette-reel/75/no%20/55184
evo , to je best baj  po meni  :tbumb: osim za ljude koji imaju trip da cekrk mora da ide uz boju ciju i da se slaze uz zavese i presvlake u kolima
 

Mafke Fly

Full member
Učlanjen(a)
17.04.2014.
Poruke
899
Broj reagovanja
1
  Lep čekrk,samo ne volim crne čekrke. Cena je fantazija. I ja obraćam paznju da detalje.

Mariću,pa uz oliv braon se slaže zlatna boja bolje nego crna i  nikl. Imao sam čekrk DAM QUICK 55,braon sa zlatnim ivicama. Prelep i

čista  klasika. Pozajmio sam ga a,čovek izgubio štap i taj čekrk  :(.
 

neba

Full member
Učlanjen(a)
01.02.2014.
Poruke
914
Broj reagovanja
82
Naravno da hoce da ustine ,eto ja sam imao takvu situciju i upropastio rio gold,no ne ide da se sve pise tacno,za one sam naveo da postoji mogucnost jer iste sem kraceg gledanja nisam koristio,al konstrukcijski ima sanse cak ti ga mogu napraviti sa jednim kratkim potezom takvog kakav realno moze da se desi

Kod danielsona takva mogucnost ne postoji ,a naravno da vecina proizvodjaca ne radi full frame jer isti oduzima dosta vise vremena i sigurno ga je teze izvesti

Mene iskreno zabole da li ce neko kupiti navedeni cekrk ili ne ,ja kad sam ga kupovao tj narucio nisam poznavao ama bas nikog ko ga poseduje,tek kasnije mi je Maric rekao da poseduje isti,samo sam gledao kakva tehnicka resenja dobijam za kakve pare


Ja se Sale ne durim uopste ,nego ti volis da lupetas i teras kontru ,a nista pametno da kazes . Cak te ni shvatam ozbiljno jer tebi je cilj samo lupanje kontre ,ne znam dal mislis da se mi primamo il sta? Kao ti si nesto superioran ne volis da se hvalis kao sa svojim cekrkom,pa onda kao ipak istupis e moj je bolji ,kao kulovske fore ,faca sam na forumu ,idemooooo :hammer: ,to se radilo u osnovnoj skoli,valjda si to prerastao

Nego po cemu je taj tvoj stenzel bolji ?
Koji model da ti navedem mane? :hammer:

Znas kad bi pecao sa plasticnim cekrkom ,pa NIKAD :-D  i u toj klasi cena ima daleko boljih cekrka od tog za nabaviti





 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
neba je napisao(la):
Znas kad bi pecao sa plasticnim cekrkom ,pa NIKAD
jer si snob kao i maric  :D ali nisi informisan  ;) cekrk je al a spulna je plasticna isto kao i ovaj hardi . jedina razlika sto je hardi lepsi i skuplji
nebo ja tebi nisam rekao da lupetas jer ne mislim kao ti . vidim da je tebi problem kada ne dozivis podrsku za svoje teorije?
ja sam svoje misljenje izneo ...da je gotovo potpuno nebitno koji cekrk imas na stapu ako ti se svidja i ako je dovoljno kvalitetan da potraje .
odakle ja da znam dal je moj cekrk bolji nego tvoj ? neverovatno kako se primas? kada bi tvrdio da je kvalitetniji i da treba njega kupiti dosao bi u sukob sa stavom koji sam izneo i potvrdio tvoju teoriju .
to je parce metala sa prenosom 1 prema 1 i jednim lagerom . o kakvim mi tu karakteristikama pricamo ? nije mi jasno ? najprostija masinica za pecanje od 20 e je 100 puta slozeniji mehanizam 
 

neba

Full member
Učlanjen(a)
01.02.2014.
Poruke
914
Broj reagovanja
82
Meni uopste :-D
Pa ti si stari kontraš ,evo i sad se hvatas za slamke  :D pa pocinjes jos i o varalicarskim masinama i to samnom :D onim koji je u svaku na ovom svetu vredne paznje zavirio unutra sem Van staala
I to uz konstataciju o jednom lageru  :hammer: nemoj se blamirati
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
jel ima nesto u sta se ne razumes najbolje na svetu ?  :eek: masinica ima prenos i krece se po dve ose za razliku od cekrka koji funkcionise kao vitlo na bunaru
pokusacu jos jednom ... evo ja preporucujem air flo cekrk da kupi covek i to vodjen iskustvom tri ribolovca koja licno poznajem . jedan ga ima godinama i radi mu perfektno . koji ti imas argument da kazes da moj predlog nije dobar i da je danielson vrh sveta osim sto je lepsi i sto ce mozda trajati duze ?
 

neba

Full member
Učlanjen(a)
01.02.2014.
Poruke
914
Broj reagovanja
82
Ostavi mu spulnu na suncu 2 dana  :hammer:

Pa ima sve ono sto nije u mojoj sferi interesovanja  :hammer: evo pitaj ,ima tu dosta stvari,naleteces  :hammer:
Jebga neko ima kapacitet za ucenjem,neko nikad ne evoluira,stagnira
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
neba je napisao(la):
Jebga neko ima kapacitet za ucenjem,neko nikad ne evoluira,stagnira
nemas sta drugo da napises ? gotov si  :bye: cim pocne sagovornik da te vredja to znaci da si ga dokusurio . blago tebi tako pametnom . samo imaj u vidu da sve to sto citas na internetu mozda pise neko poput tebe . ajd zdravo  ;)
 

neba

Full member
Učlanjen(a)
01.02.2014.
Poruke
914
Broj reagovanja
82
Kamo sreće  :hammer: imao bi nešto kvalitetno da pročitam
Jel to beše tvoj fazon,kad nemaš šta da kažes nekom sagovorniku ti potenciraš kako si uhvatio više ribe od njega?

P.s. Ne pricam o stvarima koje nisam drzao u ruci  :hammer: za razliku od nekih i svoje znanje imam u glavi ne u googlu ;-)
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
odakle ti to? da nisi ti malo dohvatio po alkoholu? ako je tako da prekinemo na vreme?postajes bezobrazan
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.112
Broj reagovanja
1.151
Lokacija
Čačak
Nebo, moj voseler je imao drilova poprilicno, prvemstveno jer cim ulovim pristojnu ribu ja namotam visak kanapa i ribu zamaram i cekrkom tj kocnicom.... Mnogo je dobro uradjena i ima lep zvuk. I kad krene da proklizava ujednaceno to radi dok sa rukom takvo proklizavanje ne mogu da izvedem.

Sent from my ATH-AL00 using Tapatalk

 

PredragUE

Senior member
Učlanjen(a)
09.12.2014.
Poruke
264
Broj reagovanja
36
Sto skuplji i sto ekskluzivniji  :smoke:....jos sa imenom i prezimenom...u boji zavesa sa jedne strane a u boji pastrmke sa druge.....kao npr ABEL....naravno ..da nema niko takav ....takav najbolje stoji na terasi kafane pored reke...... :hammer: :hammer:
 
Vrh Dno