Jaz (protfiš)

dugi

Junior member
Učlanjen(a)
18.08.2008.
Poruke
22
Broj reagovanja
0
Lokacija
Hr
Evo i ja sam danas ulovio svog prvog jeza, nažalost nisam imao fotoaparat da ga slikam, ali nije bio velik oko 20 cm.
Ulovio sam ga u jako plitkom dijelu Save na zečje uho sa zlatnom glavom.
Mogu samo reći da me je to razveselilo puno više nego svi lipljani koje sam ulovio prošli vikend.
 

Gogo

Hero member
Učlanjen(a)
26.08.2008.
Poruke
2.103
Broj reagovanja
1
Lokacija
Beli Manastir Croatia
Ovako govori pravi "barski fly fisherman" samo on toga još nije svjestan. Ne bih mjenjao ove moje bare (jazeve,štuke,smuđeve,mrene,somove, crvenperke,babuške... da ne nabrajam) za sve pastrve ovoga svijeta.  ;)
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
dugi svaka čast...hehe prota je bio prva riba koju sam ulovio mahanjem :yeswink:
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
dugi je napisao(la):
...
Mogu samo reći da me je to razveselilo puno više nego svi lipljani koje sam ulovio prošli vikend.

I mene često neobični ulovi jako vesele. Poslednji put je to bila štukica na imfu No18!!!
 

catizr

Junior member
Učlanjen(a)
03.07.2010.
Poruke
92
Broj reagovanja
1
Kad se hvalimo  :hammer:
Prosle godine sam u jednu od peskara u Zrenjaninu pojacao sa 50 malih jazova (5-7cm) donetih sa begeja...
U nedelju sam na istoj upecao dva,duzine 15 ak cm,na nimfu sopstvene izrade velicine 10,dok sam pecao bandare.
Jako mi je drago da su preziveli i 110% sam siguran da su to "moji" jazovi jer ga tamo nije bilo...
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Fina akcija catizr!  :tbumb:

Jaz je lepa autohtona riba kojom se gotovo nikad ne poribljavaju vode, a mogao bi lepo da živi u veštačkim jezerima širom Srbije.

Otac mog druga je prošle godine prijavio par ulova jaza od 300-400 g sa Bovanskog jezera. Ja sam bio uveren da je pogrešio da su to krupne žutooke, ali čovek je kasnije tako lepo opisao jaza da je gotovo 100% otklonio moje dileme.

Često čujem u ulovima jaza sa Vlasinskog jezera gde je mogao da dođe slučajno sa deverikom, ali nijedan od tih ulova nije siguran niti pokrepljen slikama, tako da jaz u Vlasini ostaje pod znakom pitanja. Pogoto zato što tamo žive 3-4 alohtone ciprinide iz Jadranskog sliva, pa možda neko za neku od njih pomisli da je jaz.
 

catizr

Junior member
Učlanjen(a)
03.07.2010.
Poruke
92
Broj reagovanja
1
Bice i bilo je jos tih akcija,70 kom smudja i 100 kom sarana je takodje  zaplivalo tamo zahvaljujuci mojim drugarima i meni,a u planu je klen.Merili  smo dh sa 24 mislim da bi mu se svidelo,a bas ostaje ne ispunjeni san.
Mada sve bi ja to menjao za jaza...
Ako vec nemamo sredstva za izlov cverglana,poribljavacemo dok ga ne potisnemo...Ima Begej ribe za 10 peskara  :D
 

catizr

Junior member
Učlanjen(a)
03.07.2010.
Poruke
92
Broj reagovanja
1
Kad vec pricam o toj vodi stavicu i slike da je vidite...
 

Prilozi

  • peskara.jpg
    peskara.jpg
    39 KB · Pregleda: 266
  • peskara2.jpg
    peskara2.jpg
    43,6 KB · Pregleda: 267
  • peskara3.jpg
    peskara3.jpg
    30,3 KB · Pregleda: 253

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Danas me iznenadio protfiš.Ladno je napao ne baš mal bunkerče.
 

Prilozi

  • 25.jpg
    25.jpg
    184,7 KB · Pregleda: 295

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
zakon, oče on itekako, ne brani se on sitne ribe koju može da proguta.
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Fantastična je to riba.Odmah nakon ovog izašao je još jedan identičan ali je promašio strimer.Ovaj je tako lepo uzeo strimer da nemam reči.Digao se lagano sa pola metra dubine i srknuo ga je kao suvu muvu.Inače,obala je prepuna mikro kedera pa je tu i ovaj grabljivi ciprinid.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Kada sam ga ja lovio na Dunavu lovio sam ga nekim mojim prvim  buđavim nimfama i to povlačenjem kao kada bi vodio  varalicu...dok sam varaličario lovio sam ga onim "mikro" ružnim pačićima a posle prešalto' na nešto perja navezanog na udici  ;)

Njega se da loviti svim tipovima mušica (naravno ne svuda i uvek) ...stvarno super riba. A kada se setim nekih ulova koje sam gledao komadi od 4kg kako to tek izgleda  :yeswink: :drool:
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
odličan je borac taj jaz samo tako,lep ulov Zvezdane ..ja ne lovim ništa ... :(
 
Vrh Dno