Jerma

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Mala ne-diraj-me žaba je žutotrbi mukač :eek:
Bombina variegata
Mnogo rasprostranjenija je vatrena žabica ili crvenotrbi mukač Bombina bombina koji živi u nizijskim predelima za razliku od ove sa žutim trbuhom!
Uvek su mi bile simpatične :tbumb:
 

Gruja

Full member
Učlanjen(a)
08.09.2012.
Poruke
575
Broj reagovanja
1
Lokacija
Vranje
Mnogo lepa reka, nadam se da cu je jednom posetiti, prelepe pastrmke!  :tbumb: Jedino strah u kosti uliva poskok! Ima ga i mom kraju, samo je nekako mnogo tamnije boje, uglavnom crne u prolecnom delu godine. Posebno je opasan i otrovan u rano prolece kada je pun otrova kojeg nije koristio puno preko zime...
 

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
Ne bojte se poskoka, on treba da se boji Vas. Jednostavno, gledajte gde idete. Obuceni za ribolov, Vi ste njemu skoro nedodirljivi, osim ako mu pruzite ruku u kosulji ili glavu bez sesira (kape). A i nema ih previse oko Jerme, nista vise nego oko drugih reka u klisurama. Ako idete uz deo reke iznad dva zdrela, prema Odorovcima, tamo je zemljana obala sa poljima i sumom okolo i ne bi trebalo ni da ih ima. Donji deo oko manastira vec je stenovitiji, ali za nekoliko odlazaka tamo ne videh nijednog poskoka (mada drugi jesu i ostase zivi  ;)).
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.305
Broj reagovanja
331
Lokacija
Beograd
E sad jbg..Poskok se cesto pentra po granama.Desilo mi se par puta da sam prolazio ispod njega koji je visio na grani ali obicno pred kraj dana a million puta mi je prosao pored patike ( sreca moja da ga ne ocepih ).Otvorite cetvore oci I nema problema.Realno sto kaze Pedja on bezi od nas a ujeda samo kad je ugrozen ili kad stanemo na njega
 

Gruja

Full member
Učlanjen(a)
08.09.2012.
Poruke
575
Broj reagovanja
1
Lokacija
Vranje
Poskok nije razlog da se ne ide na pecanje, naravno, ali treba biti vise nego oprezan.
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
maricu, gde si nasao te tolike poskoke?ja sam samo jednom u zivotu video poskoka uzivo u prirodi
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.305
Broj reagovanja
331
Lokacija
Beograd
Druze moj na Gracu..ja sam covek koji voli da se zavlaci svugde ( bio istrazivac ) kao I kod mene na placu u Jovanji.jedne godine smo kampovali na Gracu pa nam je usao u sudove ( na Erozivnoj brani ) pa smo morali da ga ubijemo I pojedemo naravski :) inace ih ne ubijamo nego samo poplasimo da zbrisu.. u delu kod Konjickog kluba na Gracu ima deo koji moras da predjes a koji je uzak I uz reku..tu cesto izleti neki tj predje ti put.Ne treba se samo uplasiti vec samo sacekati da prodju.iLI nositi neki stap sa sobom pa pre nego sto zgazis malo stapom prodjes po tom mestu I eto..mada u dzizmama I vaders cipelama ne mogu ti nista.
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
interesantno da ih ima toliko iako ima dosta ljudi . ja redovno srecem vodene zmije njih bas ima puno. obavezno svako pecanje po nekoliko komada u vodi ili na obali . ali samo sam jednom video poskoka na rasini pored obale
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.305
Broj reagovanja
331
Lokacija
Beograd
Pa Gradac I okolina Valjeva pogoduju Poskoku. Verujem da kod vas dole manje ima.
 

japanac

Full member
Učlanjen(a)
08.03.2009.
Poruke
907
Broj reagovanja
21
Lokacija
Niš
Eto, nisam ni znao... rezervat... i doplata, kako bih rastumacio.  ???

http://www.superodmor.rs/magazin/vesti/198402/upoznajte-jedan-od-najnovijih-rezervata-prirode-u-srbiji--kanjon-jerme-?ref=blicside
 
Vrh Dno