Jerma

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
:D Dobar pokusaj. Vec su probali negde druge s takvim prozivkama. Prepisujes.  ;)
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Ne prozivam tebe, a bio bih veoma zahvalan da napišeš odakle prepisujem. Umirem od znatiželje.
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Danas smo Gringo i ja mušičarili na Jermi. Ja sam krenuo sa ciljem da uhvatim svoju prvu makedonsku pastrmku na mušičarski pribor. Ipak, voda je bila velika i mutna, pa nije obećavala previše.

No, kad je neko taliban kao ja, dovoljan mu je jedan zabačaj - verovali ili ne, na bukvalno prvi zabačaj uhvatio sam lepu makedonsku od oko 30 cm!!  :D

GociMakNimfaPrva.jpg


Uskoro se upisao i Gringo, a onda sam ja rešio da proverim da li se aprlila može kupati i nabujaloj Jermi - može sasvim lepo, ali jedino ako vam nije stalo do života!  ;) Povukao me je brzak i smotao u vir dubok skor 2 m, ali sam nekako ispivao... Bio sam ceo mokar, a mobilni i digitalac su nekim čudom ostali suvi. Nažalost, to je bio kraj mog mušičarenja - presvukao sam se, ali mi se nije mušičarilo bez čizmi (imao samo patike), pa sam ostatak dana lovio varaličarskim priborom (i upecao još jednu makedonsku).

Gringo je uhvatio 3 makedonske, 2 klena i plisku. Evo njega u akciji, u srećna vremena dok sam ja još bio suv:

GringoJerma.jpg


Ribe smo pustili:

MakPrvaNimfa.jpg


Inače reka na ovoj slici izleda bistrija no što je bila..

 

lazza

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
06.12.2005.
Poruke
1.842
Broj reagovanja
2
Lokacija
NIShville
Uf ala mi nedostaje Jerma! :) Steta sto nije bila malo bistrija inace bi lovili vise.
Sve pohvale za ulove i "ekspediciju" :)
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
lepa expedicija Goci i svaka cast za plivanje  :tbumb:  :D ;) Vazno da si se vratio kuci ziv i zdrav i da ste se upisali tog dana  :yeswink: :tbumb:
 

gringo

Hero member
Učlanjen(a)
26.05.2007.
Poruke
1.256
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
A da sve ribe su imale pijavice po sebi. Peanom smo ih skidali. Cini mi se da se na prvoj slici vidi jedna kod repa.
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Riba koju sam upecao na varalicu je bila bukvalno prepuna pijavica. Samo na repu je imala oko 20-ak. Jadnica. Skinuo sam desetak, a onda sam je morao pustiti da ne bi uginula na suvom.

Nažalost, opet smo od meštana čuli strašne priče. Već drugi put srećemo ljude koji kažu da je prošlog leta Jerma na pojedinim terenima bukvalno očišćena od riba. Sve vrste kriminala, uključujuću i bombe. Pričao mi je čovek iz prvog sela uzvodno od mušičarskog revira: noću ga bude strašne eksplozije, a ujutru kad dođe na reku vidi novi vir!! Kamenje iz reke je nalazio na 20 m od Jerme! Strašno. Kaže da često love i na struju!! A to što svaki drugi peca na prirodne mamce da ne spominjemo. U odnusu na bombe i struju ti si anđeli.

Veeeliki munus za Pirotsku ribočuvarsku službu. Ajd što ne mogu da se maju pored Visočice jer je daleko i dosta je nepristupačna. Ali Jerma im je na 10 km od Pirota magistralnim putem! A onda solidnim putem još 30-ak km uz Jermu. Put pored reke, mogu iz kola da kontrolišu.

A to što makedonska pastrmka, apsolutno dominantna riba Jerme, nema minimalnu meru, lovostaj i ograničenje o max dnevnom ulovu, to je posebna priča. To je na račun Saveza, a ne Pirotskog udruženja. Kada idete na Jermu slobodno možete poneti makedonsku pastrmku od 20 cm. Niko vam ne može napisati kaznu.  :doh:
 

micacarp

Newbie
Učlanjen(a)
17.05.2008.
Poruke
3
Broj reagovanja
0
Lokacija
Dimitrovgrad
Jerma u mušičarskom reviru kod Poganovskog manastira.
 

Prilozi

  • Picture 032.jpg
    Picture 032.jpg
    68 KB · Pregleda: 562
  • Picture 039.jpg
    Picture 039.jpg
    74,5 KB · Pregleda: 516

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Planiram da me jermske pastrmke ove godine dobro upoznaju.  :D
 

micacarp

Newbie
Učlanjen(a)
17.05.2008.
Poruke
3
Broj reagovanja
0
Lokacija
Dimitrovgrad
Ja na Jermi najviše mušičarim tokom maja i juna, na potezu od sela Komije do sela Držina, ali sam hvatao dosta sitnih komada tj. prosečna lovna dužina je bila izmedju 18-23 cm, najbolje mi se je pokazala Kuzmina imitacija majske mušice neznam joj ime ima žuto telo i crven rep poslao mi ih je Dragan sto radi u prodavnici Bistro na cvetnoj pijaci. Ove godine planiram da odem u selu Petačince kod druga na samoj granici sa Bugarskom jer ima dosta krupnig primeraka, on je prošle godine imao potočaru na voblera od 52 cm. Pa predložite neke suve majske mušice za Jermu.
 

ChaDu

Newbie
Učlanjen(a)
14.09.2010.
Poruke
17
Broj reagovanja
0
Lokacija
Zemun
Nisam musicario jer nisam imao cime :S , ali sam zato uslikao sjajnu reku i okolinu :D
 

Prilozi

  • jerma.jpg
    jerma.jpg
    109,3 KB · Pregleda: 440
  • jerma 1.jpg
    jerma 1.jpg
    112,6 KB · Pregleda: 482
  • jerma 2.jpg
    jerma 2.jpg
    115,1 KB · Pregleda: 491

ChaDu

Newbie
Učlanjen(a)
14.09.2010.
Poruke
17
Broj reagovanja
0
Lokacija
Zemun
Evo jos koja slika :)
 

Prilozi

  • 8..jpg
    8..jpg
    152,7 KB · Pregleda: 433
  • 7..jpg
    7..jpg
    199,9 KB · Pregleda: 455
  • 6..jpg
    6..jpg
    208,8 KB · Pregleda: 459
  • 5..jpg
    5..jpg
    164 KB · Pregleda: 434
  • 4..jpg
    4..jpg
    211,1 KB · Pregleda: 444
  • 3..jpg
    3..jpg
    194 KB · Pregleda: 438
  • 2..jpg
    2..jpg
    209,9 KB · Pregleda: 436
  • 1..jpg
    1..jpg
    160 KB · Pregleda: 439

ChaDu

Newbie
Učlanjen(a)
14.09.2010.
Poruke
17
Broj reagovanja
0
Lokacija
Zemun
I koja slika kod kanjona(revira) :)
 

Prilozi

  • kanjon.jpg
    kanjon.jpg
    157,2 KB · Pregleda: 439
  • kanjon 1.jpg
    kanjon 1.jpg
    171,2 KB · Pregleda: 525
  • tunel kod kanjona.jpg
    tunel kod kanjona.jpg
    107,3 KB · Pregleda: 475

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Stanovnici Jerme:

scaled.php


Tankorepa krkuša (Gobio uranoscopus)

potmren.jpg


Potočna mrena

dupe2.jpg


Kamenjarke za vreme sexa

poskok2.jpg


Poskok

zabaJerma.jpg


zabaJerma2.jpg


Mala ne-diraj-me žaba
 
Vrh Dno