Jesnsko mušičarenje lipljena

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
E, a sta cemo sa MAZAMA ZA MUVE sa mirisom gangrene?
Pa sta si ocekivao od stomatologa, kako da ti docara tu nezno-bledo-zuto-zeleno-mlecno-mutnjikavu boju tela? :hammer:  :D
 

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
Sve vode zapadne Srbije koje imaju lipljena su jos mutne a kise padaju svaki cas. Drina uglavnom velika. Lim?
Ali u principu, svako izbistrenje i lep dan su vredni pokusaja. Radi uvek, uglavnom cele zime. Pominju se dani sa promenom vremena, pred sitnu kisu, ne mnogo hladni. Bilo bi lepo probati i u novembru.
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Igore? Ja se kanim da dođem još jednom u novembru, ali vreme ubi. Prošle godine sam bio dva vikenda u novembru!!!
 

Mladen

Full member
Učlanjen(a)
16.04.2007.
Poruke
637
Broj reagovanja
19
Lim je ogroman, mutan. Poceo je da preliva se na neke puteve, izlazi iz korita. Nista se ne moze loviti (eventualno mladica ::)).

Nisam u Priboju trenutno, ali ako se desi da zateknem mali vodostaj idem na lipljena.Pre destak dana je odlicno radio.
Evo slika neki musica koje bi odlico prosle kod lipljena ovih dana (najbolje u velicini 14):

Zajesenjegliposa.jpg


Ja sam ga skoro prevario na ovako neki imidzer, ali samo sto je bio crnog tela i totalno prekriven ovim belim kovrdzavim materijalom!
 

becko

Full member
Učlanjen(a)
07.11.2006.
Poruke
771
Broj reagovanja
20
Lokacija
Bajina Basta- Vlasotince
Drina: radio preliv , mutna , nikakva +600m3 ... mada jutros mala ali kratko a i dalje mutnjikava, cim se izbistri eto mene sa report-om
  pozz igor
 

asader

Senior member
Učlanjen(a)
08.10.2007.
Poruke
254
Broj reagovanja
0
Lokacija
podgorica-trebinje
tu muvu u trebinju zovu i zeka pominjao sam je negdje na forumu i ranije a u periodu ljeta neprevazidjena muva za pastrmku
 

Mladen

Full member
Učlanjen(a)
16.04.2007.
Poruke
637
Broj reagovanja
19
Ovo je po meni ubedljivo NAJBOLJI period za musicarenje lipljena! Opet sam isao na Lim skoro. Samo jednog malog sa uhvatio na onu gore navedenu muvu, koju mi je razvezao totalno. Kasnije posto nisam imao duplikata nista nisam ni uhvatio...

Merio sam na sat: 1 minut - 13 kupljenja - 3 jata (nisam siguran mozda i 4 jata)  Meni je to savrseno!
Gde god bacis on ce se dignuti, samo da imas musicu lovnu.Moram se opremiti uskoro novim musicama.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
verujem da si uživao u tom jesenskom mušičarenju lipca...sledeci put zelim ti bar jednog 40+ ;) :yeswink:
 

becko

Full member
Učlanjen(a)
07.11.2006.
Poruke
771
Broj reagovanja
20
Lokacija
Bajina Basta- Vlasotince
posle krace pauze (od aprila) aj da i ja kazem nesto , naravno u mojoj omiljenij temi .
Drina je ovih dana fenomenalna, lipljan je aktivan- sprema zimnicu i ne razmislja mnogo koje ce povrće  da ćapi, vreme idealno, svi poznati i nepoznati tereni su puni aktivne ribe s tom razlikom da se za malo veće ipak treba potruditi ali to i daje  posebnu čar pecanju i ćina ga težim ali taman da nije dosadno.
 

becko

Full member
Učlanjen(a)
07.11.2006.
Poruke
771
Broj reagovanja
20
Lokacija
Bajina Basta- Vlasotince
Ispao sam iz fazona nisam postovao odavno pa sam ga ranije dziznuo, mistake bila je to prerana ejakulacija posta , evo vam ga ceo sad pa uzivajte
Posle krace pauze (od aprila) aj da i ja kazem nesto , naravno u mojoj omiljenij temi .
Drina je ovih dana fenomenalna, lipljan je aktivan- sprema zimnicu i ne razmislja mnogo koje ce povrće  da ćapi, vreme idealno, svi poznati i nepoznati tereni su puni aktivne ribe s tom razlikom da se za malo veće ipak treba potruditi ali to i daje  posebnu čar pecanju i cina ga težim ali taman da nije dosadno.
  Ja sam u poslednja par dana obišao par omiljenih mi terena od Perućca do Ljubovije i lepo pecao , poneo sam par komada od 40+ cm i za sutra spremam feštu u dvorištu, belo domaće Vlasotinačko i drinski lipljani,fino društvo.... da se iskoristi ovo miholjskoo  leto do maksimuma.  ) izvinjavam se zakletim pobornicima C and R ali ako im je za utehu pustio sam dvadesetak 35- riba.
    A da najbolji period  dana je u ovo vreme od 10-16 a zenit aktivnosti je 11-14 h, musice na koje ja pecam su imitacije jednodnevki bledo do tamno maslinastog tela na 14 i 16 # naravno cdc i krila i thorax dabing cdc ili zeca, moze i hackle i no hackle varijante (ja preferiram ove potonje)  igrale bi i 12 # i 18 ali stvarno nema potrebe osim mozda 12 na extra brzacima i 18 na staklu , moje licno misljenje je da ako posluzi voda a zadnja 3 dana je o (i slovima nula) mozda bude i jos zanimljivije jer pocinje da se roji i onaj jesenji kedis u oker boji  sto bi rekli na 12, tako da i jutro i magla mogu biti fenomenalni i to na nevidjeno ako znate neku proverenu dzadu, ja sam imao bas tu epizodu u petak, divno iskustvo magla , mrtvo more vozis kedisa i ides polako niz vodu samo sto ne zadremas i  :hammer:tras adrenalin ode u jebem li ga , strava.... i tako dosta je aj sad malo vi ima li zainteresovanih...
 

Prilozi

  • IMG_0567.jpg
    IMG_0567.jpg
    308,1 KB · Pregleda: 534
  • rip.jpg
    rip.jpg
    199,2 KB · Pregleda: 1.421

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Da,da, sve mi se čini da ni ovaj vikend neću ostati kod kuće 8)
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Milanče, obelodani te muve na koje ih 'vataš. Ne moraš da slikaš, može i objašnjenje. Možda se i ja pojavim ovih dana, pa bih da napravim par komada.
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Prozivka... :D
Evo ih, sve 4 su iz kutije, iskusne i već hvatale (slikane malkice na brzinu :doh:):
1. crvena guza (Udica TMC 102Y No17, crvena vunica ,paun , CDC - po redosledu vezivanja)
2. matica mrava (Udica TMC 102Y No15, braon konac za telo, paunova badrljica za rebra , lak za nokte, braon hakl nožice, CDC krila - po redosledu vezivanja)
3. CDC jednodnevka (Udica TMC 102Y No19, isperci od hakla za rep, dabing telo, osnovni konac rebra , CDC krila, zec za grudi- po redosledu vezivanja)
4. zeleni caddis (Udica TMC 102Y No17, zeleni antron telo , CDC krila, zec za grudi- po redosledu vezivanja)
 

Prilozi

  • IMG_9922_cr1.jpg
    IMG_9922_cr1.jpg
    90,7 KB · Pregleda: 573
  • IMG_9919_cr1.jpg
    IMG_9919_cr1.jpg
    97,5 KB · Pregleda: 656
  • IMG_9927_cr1.jpg
    IMG_9927_cr1.jpg
    94,5 KB · Pregleda: 616
  • IMG_9924_cr1.jpg
    IMG_9924_cr1.jpg
    101,7 KB · Pregleda: 677

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Nije pametno ne poslušati onog ko redovno lovi lipljenove, ali ja nikako ne mogu da pravim sa cdc-om (gadim se), pa sam morao malo da prilagodim sedža i mrava svom ukusu. Rizikujem da mi lipljen ne pipne, ali...
 

Prilozi

  • Specijalka.jpg
    Specijalka.jpg
    28,4 KB · Pregleda: 513
  • pivske noge.jpg
    pivske noge.jpg
    17,5 KB · Pregleda: 516
Vrh Dno